Aktuálne 21.3.2023

Mikroliga na domácom turnaji víťazne

V sobotu 18.3. sa konalo ďalšie kolo prípravkárskych turnajov pre chlapcov a dievčatá do 10 rokov.

Chlapci a dievčatá pod vedením trénera Dominika Kaduka sa predstavili v telocvični v Detskom mestečku proti tímu zo Žiaru nad Hronom. Tím z Nového Mesta nad Váhom sa bez udania dôvodu na turnaji nezúčastnil, preto si naši hráči zahrali o jeden súťažný zápas menej. Po jasne výhernom zápase proti Žiaru si oba tímy spolu zatrénovali v driblingových, prihrávkových a zakončovacích cvičeniach. Po dohode sa následne odohral ešte jeden priateľský zápas, kde si opäť všetky deti do sýtosti zahrali. 

  • BK AS Trenčín - BK MŠK Žiar nad Hronom 43:18

Body AS: Kraisl 14, Beták 10, Kaduk 8, Hubináková 3, Kučmínová 2, Podkovič 2, Popovič 2, Pšenková 2.

  • BK AS Trenčín - BK MŠK Žiar nad Hronom 53:16 (priateľský zápas)

Body AS: Popovič 12, Beták 10, Kaduk 10, Kraisl 8, Kimle 5, Parasková 2, Pšenková 2, Tuba 2, Hubináková 2.Dominik Kaduk - tréner AS

"Domáci turnaj v novom prostredí ZŠ Na dolinách v Zlatovciach mal svižný charakter. Keďže tím Nového Mesta nad Váhom nepricestoval, mali sme možnosť odohrať dva zápasy so Žiarom nad Hronom. Jeden oficiálny a jeden priateľský. Pri prvom zápase som po prvej štvrtine prestal sledovať skóre a sústredil som sa na to, aby som vyvážene vystriedal čo najviac hráčov a hráčok, aby hlavne tí menej skúsení nabrali väčšiu istotu. Medzi zápasmi sme dali súťaže zručnosti, kde sme zmiešali našich hráčov s hráčmi Žiaru nad Hronom. V druhom zápase sme sa dohodli s trénerom súperiaceho družstva, že v prvých minútach postavíme čisto dievčenské tímy. Aj keď skóre spočiatku nenarastalo, po prestriedaní sme sa opäť ujali vedenia v zápase. Vyskúšal som si v zápase nasadiť i to najlepšie čo mám v tíme - hráčov okolo Mateja Kraisla - Jakub Beták a Marek Podkovič. V tomto úseku hry sa hralo takmer stále na území súpera. Aj po viacnásobnom vystriedaní sme zápas mali pod kontrolou a dotiahli sme ho do víťazného konca. S hráčov by som chcel vyzdvihnúť Peťa Kimleho, ktorý sa po dvoch týždňoch tréningu na ihrisku vôbec nestratil a dokonca dal aj dva koše, a tiež Mattea Popoviča, ktorý svojím poctivým prístupom hlavne v dochádzke spravil najväčší progres od nástupu do basketbalovej prípravky."

Matej Kraisl - hráč AS

"Na každý zápas sa vždy tešíme. Škoda, že neprišlo družstvo z Nového Mesta, s ktorým by sme si boli radi zmerali sily. Aj keď sme boli iba dve družstvá odohrali sme dva zápasy. Snažili sme sa hrať ako sme najlepšie vedeli, prihrávať si, vytvoriť akcie, aj keď nie vždy nám to padlo do koša. Aj tak sa nám veľmi dobre darilo, čomu svedčí výsledok a oba zápasy sme vyhrali. Myslím, že sme si super zahrali. A už teraz sa tešíme na ďalšie zápasy".

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 1.10.2023

Prvý zápas Extraligy žien nedopadol podľa našich predstáv

V sobotu 30.9.2023 odohrali ženy historicky prvý zápas v najvyššej slovenskej...

Aktuálne 29.9.2023

Staršie žiačky s prvou výhrou aj trpkou prehrou

Dievčatá do 15 rokov odohrali dva zápasy proti Považskej Bystrici.

Aktuálne 28.9.2023

Starší žiaci v kvalifikačných zápasoch dostali cenné lekcie

Chlapci do 15 rokov sa predstavili v prvom kvalifikačnom turnaji o Gold v...

Aktuálne 26.9.2023

Mladší žiaci na prípravnom turnaji obsadili 3.miesto

Naši chlapci do 13 rokov sa zúčastnili na turnaji v Novom Meste nad Váhom, kde odohrali...

Mesto Trenčín  Mercedes  DMD  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point