Aktuálne 20.3.2023

Mladé ženy boli favoritovi viac ako vyrovnaným súperom

Dievčatá do 23 rokov nastúpili v nedeľu 19.3. v zápase proti Starej Turej.

Dvanástka dievčat pod vedením trénera Richarda Ďorďaia vycestovala na zápas do Starej Turej. Počas prvej štvrtiny až do stavu 12:12 držali naše hráčky s domácimi krok, tie im pred koncom prvej desaťminútovky stihli odskočiť na rozdiel štyroch bodov. V druhej časti hry ťahali opäť za kratší koniec naše dievčatá, ktoré túto časť prehrali 10:16. Najviac dokázali domáce bodovo odskočiť počas tretej štvrtiny, kde sa ukázali skúsenosti hráčok Starej Turej, ktoré nastupujú aj za extraligový tím Piešťanské Čajky. Pred poslednou časťou si spravili 19-bodový náskok, ktorý sa už našim hráčkam podarilo v poslednej vyhratej štvrtine skresať iba na rozdiel 17 bodov.

• MBK Stará Turá - BK AS Trenčín 70:53

Body AS: Mamráková 14, Barboričová 12, Urbanová 6, Bučková 6, Ilončiaková 6, Hlávková 4, Sorádová 3, Křenová 2.

Richard Ďorďai - tréner AS

"Pocity po zápase sú veľmi príjemné. Znie to možno zvláštne, keďže sme prehrali, no práve takáto prehra proti hráčkam so skúsenosťami z Extraligy má pre nás veľký význam. Takmer celý zápas sme boli vyrovnaným súperom a nebyť krátkeho zaváhania, mohlo to dopadnúť ešte menším rozdielom. Do zápasu sme zapojili všetkých 12 nominovaných hráčok, čo má pre klub veľký význam. Ani jedna hráčka nesklamala a družstvo šlapalo na hrane svojich aktuálnych možností. Veľmi ma potešilo zlepšenie pri obranných doskokoch. O dva týždne nás čakajú zápasy o všetko, ktoré rozhodnú, či si sezónu predĺžime, alebo ju ukončíme na konečnom 9.mieste. Veríme, že v Poprade a Košiciach kožu len tak ľahko nepredáme."

Soňa Mamráková - pivotka AS

"Na zápas so Starou Turou sme sa pripravovali s vedomím, že to nebude jednoduché. Už na začiatku sme pocítili, že to bude veľmi fyzický zápas. Avšak do stretnutia sme vstúpili sebavedomo a celú štvrtinu sme sa snažili držať krok s Turankami, čím sme im ukázali, že to nebudú mať jednoduché ani ony. Chcem pochváliť všetky baby, bolo vidno, že každá, ktorá nastúpila, sa snažila basketbalovo povedané, "roztrhať palubovku" a určite bol vidno progres nejednej z nich :) Na druhej strane sme tam mali nejaké chyby, z ktorých sa nám treba len poučiť a spolu ich odstrániť. Celkovo si však myslím, že ako tím sa už poznáme oveľa lepšie, v porovnaní so začiatkom sezóny to je veľmi citeľné, a treba to len vylepšovať, aby sme sa konečne mohli spolu tešiť zo zaslúžených výhier, kde sa krok po kroku blížime."

Aktuálne 7.5.2024

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - DIEVČATÁ

V sobotu odohrali staršie minižiačky dva zápasy nadstavby o umiestnenie na turnaji vo Vrábľoch.

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - CHLAPCI

V sobotu odohrali mladší minižiaci dva zápasy na turnaji v Bratislave.

Aktuálne 6.5.2024

Výsledkový sumár | 4.5.2024

Minikategórie majú za sebou ďalšie zápasy, z výhry sa tešili iba dievčatá.

Aktuálne 3.5.2024

Program zápasov | 4.5.2024

V sobotu odohrajú naše mládežnícke tímy zápasy na palubovkách súperov. Držíme palce.

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka