Aktuálne 23.11.2022

Mladé ženy po víkende so zaslúženou prvou výhrou!

Ženy do 23 rokov odohrali počas posledného víkendu zápasy v Banskej Bystrici a Trnave.

Zverenkyne trénera Richarda Ďorďaia sa v sobotu poobede predstavili na palubovke Banskej Bystrice. Už od začiatku zápasu ukazovali, že sú dobre basketbalovo aj mentálne pripravené prevziať nad stretnutím kontrolu. Prvú štvrtinu vyhrali 18:7, na polčase bol stav 35:14. V dobrom trende pokračovali aj v tretej časti hry, darila sa im streľba aj rýchle protiútoky, a to všetko vychádzalo hlavne z dobrej obrany. Posledná štvrtina síce skončila nerozhodne, nič to už však nemenilo na skóre, ktoré po finálnom klaksóne svietilo na tabuli. Naše mladé ženy sa tak mohli radovať z prvej výhry v sezóne.

• Slávia ŠKP Banská Bystrica - BK AS Trenčín 31:63

Body AS: Barboričová 16, Kubová 11, Mamráková 11 (13 doskokov), Janigová 9, Bučková 6, Seifertová 4, Paulínyová 2, Nemcová 2, Hlávková 2.

Richard Ďorďai - tréner AS

"Vedeli sme, že cez víkend nás nebude čakať nič jednoduché.

Sobota bola náročná hlavne na cestovanie, keďže zápas sme hrali pomerne neskoro a cesta do Banskej Bystrice nepatrí k úplným lahôdkam. Ale paradoxne nám to asi nalialo energiu, pretože od prvej minúty sme držali zápas vo svojich rukách. Dievčatá hrali zodpovedne a disciplinovane. Podali sme krásny kolektívny výkon a toto víťazstvo si môžeme zaradiť v našej "hitparáde" víťazstiev k tým najcennejším, keďže to bolo nielen pre mňa, ale aj pre mnohé dievčatá prvé ligové. Radosť, emócia, potešenie a veľká vďaka dievčatám, že som to mohol s nimi zažiť."

Natália Sorádová - krídlo AS

"Do zápasu sme vstúpili s tým, že ideme vyhrať. Každá jedna z nás na ihrisku bojovala a snažila dať zo seba všetko. Od prvej minúty sme bojovali o každú jednu loptu a nedali im dýchať. Bol to jeden z našich najlepších odohratých zápasov doteraz, aj keď samozrejme je stále na čom pracovať, ako je napríklad streľba spod koša a odstavovanie. Na tréningu popracujeme na našich slabších stránkach, pretože vždy je na čom pracovať a budeme makať na tom, aby sme mohli naďalej vyhrávať zápasy."

V nedeľu dievčatá povzbudené víťazstvom nastúpili na trnavskej palubovke. Aj napriek pomalšiemu začiatku zápasu, kedy sa držali so súperkami do stavu 8:8, sa im v priebehu štvrtiny podarilo bodovo od súperiek odraziť a túto časť vyhrali 24:15. Do polčasu sme mohli vidieť vyrovnanejší priebeh, aj napriek tomu, že si naše hráčky vypracovávali dobré pozície a bodovali hlavne z úspešných trestných hodov. V tretej štvrtine sa náskok pre naše dievčatá zvýšil až na 12 bodov po stav 52:40. Potom však prišiel na našej strane obranný výpadok, Trnavčanky dokázali skórovať z rýchlych protiútokov a do poslednej časti hry išli naše hráčky iba so 6-bodovým náskokom. Ten však hneď na začiatku poslednej štvrtiny domáce dokázali zmazať a 3 minúty pred koncom sa ujali vedenia. Aj napriek veľkej snahe, nedokázali naše dievčatá ubrániť rozbehnuté domáce a z výhry sa tak dva dni po sebe tešiť nemohli.

• BK AŠK Slávia Trnava - BK AS Trenčín 71:65
Body AS: Barboričová 26 (10 získaných faulov), Mamráková 13 (14 doskokov), Janigová 12, Urbanová 5, Nemcová 5, Hlávková 2, Sorádová 2.

"Nedeľa bola náročná už len tým, že sme domov pricestovali neskoro večer a priznám sa, že som mal trošku obavu z únavy. Myslím, že aj toto zohralo rolu v konečnom zúčtovaní. Do polovice zápasu sme boli z môjho pohľadu lepším družstvom, no po polčase nám akosi došli sily a súper šiel bod po bode za víťazstvom. Zrejme rozhodlo aj väčšie chcenie zvíťaziť a určite aj skúsenosti, ktoré naše dievčatá ešte len zbierajú. Za pochvalu v tomto zápase stojí iba 11 stratených lôpt na našej strane, pretože sme s tým zvyčajne mali problém. V každom prípade som strašne rád, že aj tento víkend nám ukázal, že môžeme hrať vyrovnané zápasy s každým súperom. Určite za celý víkend patrí dievčatám veľká vďaka, pretože to bolo naozaj náročné. Ale aj to je šport."

Simona Nemcová - pivotka AS

"Do nedeľného zápasu proti Trnave sme nastúpili hrdo s cieľom vyhrať a nezahadzovať spod koša. Prvý polčas sme vyhrali a stále sme si držali nad súperkami približne 10-bodový náskok. V druhom polčase sme čakali, že súperky zvýšia agresivitu a tak sa aj stalo. Rozhodujúcim momentom bola 4. štvrtina kedy nás súperky dobehli a 2-bodovými košmi si urobili menší náskok. Nevzdávali sme sa a bojovali sme do poslednej sekundy. Zápas skončil o 6 bodov, čo má veľmi mrzí, lebo sa každá snažila urobiť najviac ako mohla. Myslím si, že z tohto zápasu sme sa veľmi poučili a posúva nás ďalej. My sa nevzdávame a súperkám to doma vrátime."

Najbližšie sa naše mladé ženy predstavia na domácej palubovke 10. decembra proti Starej Turej.

Aktuálne 28.3.2024

Päť našich kategórií vycestovalo na Easter tournament do Ostravy

Dnes ráno vyrazila 65-členná výprava už po 3. krát na Veľkonočný turnaj do...

Aktuálne 27.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa predstavili v dievčenských zápasoch staršie žiačky a mladé ženy.

Aktuálne 26.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - CHLAPCI

Počas posledného víkendu sa z chlapčenských kategórií predstavili mladší minižiaci, mladší žiaci,...

Aktuálne 25.3.2024

V prvých Play-off zápasoch sa potvrdila úloha favorita

Naše extraligistky odohrali počas troch dní dva zápasy play off proti Piešťanským...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA