Aktuálne 17.10.2023

Mladí muži na úvod sezóny nestačili na Žiar nad Hronom

V nedeľu 15.10. odštartovali muži U23 sezónu na domácej palubovke.

Hráči trénerky Márie Felixovej vstúpili do zápasu proti mladým mužom Žiaru nad Hronom pomerne dobre a nedovolovali súperovi ľahko skórovať. Ten si v priebehu prvej štvrtiny síce dokázal spraviť náskok, avšak naši hráči stále boli v hrateľnom zápase. Postupom času sa však kopili nepresné strely, ktoré súper dokázal dobrým doskokom a rýchlym protiútokom trestať. Do polčasovej prestávky tak išli za stavu 33:51. Aj v druhej polovici stretnutia ukazoval náš súper skúsenosti z najvyššej mužskej ligy a svoj náskok postupne navyšoval. Stobodovú hranicu dosiahol dve minúty do konca zápasu.

• BK AS Trenčín - BK MŠK Patrioti Žiar nad Hronom U23 64:108

Body AS: Repka 14, Nebus M. 13 (11 doskokov), Tomík 12, Michálik 10, Nebus O. 5, Heleš 4, Greguš 2, Závodský R. 2, Pabiš 2.

Ohlasy po zápase:

Mária Felixová - trénerka AS

"Po kostrbatom tréningovom procese spôsobenom absenciami kvôli štúdiu alebo chorobám som bola sama zvedavá ako sa ukážeme v prvom zápase. Už od minulej sezóny vieme, že tímy v lige sú vyspelejšie a skúsenejšie v útočnej fáze, preto sme sa sústredili prakticky celú prípravu iba na obranu. V tej nám to bohužiaľ škrípalo aj teraz. Mali sme problém s rýchlym návratom, obranou 1 na 1, aj s odstavovaním. Stále sa snažíme proti tímom po strele skákať namiesto kvalitného odstavenia. Budeme na tom pracovať aj naďalej a verím, že to pochopíme a bude sa to postupne zlepšovať. V útočnej fáze sa chalani snažili hrať hru ktorú trénujeme, avšak nízke percento úspešnosti striel nás sprevádzalo počas celého zápasu. Do najbližšieho zápasu už túto nedeľu proti Levoči musíme ukázať väčšiu bojovnosť a fyzickosť nie len v podkošovom priestore."

Adam Greguš - rozohrávač AS

"Zápas určite nevyšiel podľa našich predstáv. Mal som pocit, že prvý polčas sme sa súpera ešte ako tak držali, ale nakoniec nám výrazne ušli. Myslím si, že ako najväčšia slabina sa ukázal návrat do obrany, ktorý sme nestíhali dostatočne rýchlo realizovať a práve z toho sme dostávali veľa ľahkých košov. Naopak čo ma príjemne prekvapilo bola naša aktivita v útoku, čomu určite prispel aj náš tréningový proces za posledné 2 týždne. Čiže zápas hodnotím skôr tak neutrálne. Boli tam aj dobré aj zlé pasáže a znovu nám to ukázalo na čom musíme ďalej pracovať."

Aktuálne 3.5.2024

Program zápasov | 4.5.2024

V sobotu odohrajú naše mládežnícke tímy zápasy na palubovkách súperov. Držíme palce.

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka