Aktuálne 7.3.2023

Mladí muži neuspeli v odvete proti Levoči

Muži do 23 rokov odohrali v sobotu 4.3. zápas u prvoligistu z Levoče.

Hráči trénerky Márie Felixovej začali zápas s nevýraznou obranou, keď dovolili domácim skórovať až 29 bodov. Aj napriek tomu, že v útoku dali 18, tento náskok sa im nedarilo dotiahnuť. V druhej časti hry zlepšili obranu a ubránili súpera na 11 bodov. Túto štvrtinu vyhrali iba o 3 body, čo znamenalo, že do polčasovej prestávky išli naši hráči s 8-bodovým mankom. Po polčase sa im darilo 5 minút dobrou obranou nedostať ani jeden kôš, problém im však robilo premeniť strely v útoku. V poslednej časti hry sa dvoma trojkovými strelami domáci znova chytili a nenechali tak našich hráčov, aby zopakovali výhru z domácej palubovky.

• BK Slovenský Orol Levoča - BK AS Trenčín 74:58

Body AS: Repka 22, Nebus O. 10, Ďorďai 9, Michálik 7, Nebus M. 4, Tomík 4, Pabiš 2.

Mária Felixová - trénerka AS

"Do Levoče sme cestovali s tým, že chceme zopakovať dobrý výkon z prvého vzájomného zápasu. Vedeli sme, že nám to domáci nedajú zadarmo, a že najdôležitejšia bude dobrá obrana. V prvej štvrtine sme však dostali veľmi veľa bodov, vrátane košov s faulom, čo súpera nakoplo a nám naopak pridávalo na nervozite. Od druhej časti hry sme zmenili obranu a chalani dokázali súpera niekoľkokrát ubrániť na 24 sekúnd. Stálo nás to veľa síl, keďže súper bol vyšší a fyzicky silnejší, no aj napriek tomu sme v obrane nechali všetko. Bohužiaľ nám už neostali žiadne sily na útok, pretože sme sa nevedeli v útoku presadiť a trafiť aj čisté pozície. Keď sme sa už aj dostali do dobrej pozície a súper na nás pritlačil, bohužiaľ sa dvojica arbitrov rozhodla, že zapískať 4 fauly dohromady za celý druhý polčas na nás stačí. Ani tento fakt nepridával chalanom na pohode. S rovnakým súperom sa stretneme ešte v bojoch o umiestnenie a verím, že sa pripravíme lepšie a budeme vedieť čo od nich budeme môcť čakať."

Juraj Repka - pivot AS

"Zápas proti Levoči bol zápas s vyrovnaným súperom, v ktorom sme bohužiaľ spravili príliš veľa chýb. Máme neskoré nahrávky a veľa stratených lôpt. Tento zápas nás všetkých štve, lebo bol hrateľný. Bohužiaľ, zase nás dostala výšková a silová prevaha súpera, ktorého keď sa začal tlačiť pod kôš, nebolo možné zastaviť. V druhej štvrtine sme začali hrať zónu, ktorú súper zo začiatku nevedel prelomiť. Ako sme však pokračovali, súper sa adaptoval a nebol to už pre neho problém. Nepomohol nám ani fakt, že rozhodcovia na nás mali ťažké srdce a pískali nám každý dotyk. Štvrtá štvrtina bola v znamení - všetko, čo sme spravili my bol faul a to, čo spravil súper bola dobre zahratá obrana. Teším sa, až budeme proti nim znova hrať u nás, lebo myslím, že nie len ja, ale aj moji spoluhráči im to dajú pocítiť a už sa nebudeme držať na uzde a ukážeme im, že aj v nás sa skrýva oheň, na ktorom sa vedia popáliť, pretože basketbal máme v srdci."

Najbližšie sa naši mladí muži predstavia vo svojom poslednom zápase základnej časti proti Považskej Bystrici na domácej palubovke v sobotu 11.3.2023 o 14:00 hod.

Aktuálne 28.3.2024

Päť našich kategórií vycestovalo na Easter tournament do Ostravy

Dnes ráno vyrazila 65-členná výprava už po 3. krát na Veľkonočný turnaj do...

Aktuálne 27.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa predstavili v dievčenských zápasoch staršie žiačky a mladé ženy.

Aktuálne 26.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - CHLAPCI

Počas posledného víkendu sa z chlapčenských kategórií predstavili mladší minižiaci, mladší žiaci,...

Aktuálne 25.3.2024

V prvých Play-off zápasoch sa potvrdila úloha favorita

Naše extraligistky odohrali počas troch dní dva zápasy play off proti Piešťanským...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA