Aktuálne 9.11.2023

Mladší žiaci s predĺžením a tesnou prehrou

V sobotu 4.11.2023 odohrali chlapci do 13 rokov dva zápasy v Leviciach.

Zverenci trénera Mareka Marčoka si zmerali sily proti tímom z Prievidze a Levíc. V prvom zápase proti Prievidzi začal lepšie náš súper a po prvej časti hry prehrávali naši hráči 10:16. V druhej štvrtine však skóre dobehli a do polčasu išli iba s dvojbodovým mankom. Po prestávke bola taktiež hra vyrovnaná a ani jeden tím bodovo výrazne neodskočil. Štvrtá štvrtina bola dramatická až do konca, kedy naši chlapci prehrávali o jeden bod a dvoma trestnými hodmi v posledných sekundách zápasu mohli strhnúť výhru na svoju stranu. Filip Zubo bol však úspešný iba jedenkrát, preto poslal zápas iba do predĺženia. V ňom sa viac darilo nášmu súperovi a zápas tak vyhral o 4 body.

• BK AS Trenčín - MBA Prievidza 53:57 po predĺžení

Body AS: Pilko 22, Porebski 12, Kraisl 7, Zubo 5, Valach R. 3, Kaduk 2, Kyselica 2.

V zápase proti Leviciam sme opäť videli vyrovnaný priebeh. Prvú časť hry vyhral súper 13:11, na polčase to bolo tesné 20:19. Pravdepodobne rozhodujúca bola tretia štvrtina, ktorú domáci vyhrali o 5 bodov a spravili si tak náskok, ktorý držali až do polovice poslednej časti hry. Tam ešte naši chlapci zabojovali od stavu 40:33, až do poslednej sekundy, avšak iba do stavu 42:40. Odviezli si tak domov aj druhú veľmi tesnú prehru.

• Patrioti ŠBK Levice - BK AS Trenčín 42:40

Body AS:  Pilko 10, Kyselica 8, Porebski 6, Valach L. 4, Kraisl 4, Zubo 4, Valach R. 2, Bložon 2.

Ohlasy po zápasoch:

Marek Marčok - tréner AS

"V zápase s Prievidzou sme sa rozbiehali pomalšie a v úvode sme dovolili súperovi odskočiť. Mali sme problém so zachytávaním súperových prienikov pod kôš, postupne sme však zlepšili obranu a do polčasu sa nám podarilo znížiť náskok súpera na minimum. V druhom polčase z oboch strán sa hral svižný basketbal, ktorý dospel až do dramatickej koncovky, v ktorej sme prehrávali o tri body a súper mal loptu v držaní. Dokázali sme vďaka výbornej obrane znížiť, zápas vyrovnať a pri troške šťastia sme mohli misky váh nakloniť na našu stranu.

V druhom zápase sme síce dali prvý kôš zápasu, ale počas celého ďalšieho priebehu sme neustále doťahovali náskok súpera. Vo štvrtej štvrtine sa nám nepodarilo premeniť pár dobrých streleckých pozícii, čo asi rozhodlo o tom, že ani v druhom zápase sme nakoniec neboli úspešní. Po prvom zápase nám možno trošku v tom druhom chýbali fyzické sily, ale chalani bojovali až po poslednej sekundy. Každopádne za sobotné výkony sa nemusíme hanbiť, ba práve naopak sme ukázali, že je s nami treba počítať, a že aj súperi zvučnejšieho mena to nebudú mať s nami ľahké."

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Aktuálne 26.4.2024

Program zápasov | 27. - 28.4.2024

Sezóna nám pomaly finišuje, v posledných zápasoch sa predstavia v Komárne mladší žiaci a v poslednom...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA