Aktuálne 14.6.2022

Mladšie žiačky sa v príprave stretli s Popradom

Dievčatá narodené v rokoch 2008-2012 odohrali dve prípravné stretnutia proti BAM Poprad.

Počas víkendu 11.-12.6. sa naše "mladšie žiačky" mali možnosť predstaviť a zohrať sa pred budúcou sezónou v priateľských zápasoch proti dievčatám spod Tatier. Tie si spravili výlet do Trenčína ako odmenu za sezónu a oslovili náš klub s možnosťou zahrať si dva zápasy, čo náš klub s radosťou prijal. Naše dievčatá sa spolu v tomto zložení stretli iba na jednom tréningu, ale považovali sme to za výbornú možnosť pozrieť sa na to, ako to tejto partii pôjde spolu na ihrisku v budúcej sezóne. Družstvo v zápasoch viedla trénerka starších žiačok Anna Šoltésová.

V sobotnom zápase bol stav od začiatku vyrovnaný, na našej strane sa darilo hlavne Terezke Škultétyovej, ktorá premenila takmer všetky naše koše. V druhej štvrtine dominovali súperky a to hlavne vďaka výškovej prevahe pod košom, kde našim hráčkam chýbajú patričné centimetre. Na polčase viedli hosťky 23:10. V tretej časti hry sa našim dievčatám darilo držať so skúsenejšími súperkami krok a túto štvrtinu vyhrali 10:9. V poslednej štvrtine opäť dominovali naše protihráčky, treba však vyzdvihnúť hru našich hráčok, ktoré aj napriek tomu, že niektoré mali možnosť nastúpiť do zápasu po prvý krát v živote, sa tejto výzvy nezľakli a podarilo sa im tiež bodovať z pekných akcií.

  • BK AS Trenčín - BAM Poprad 25:50

Body AS: Škultétyová 14, Karáčová 4, Matúšová 3, Hrnčárová 2, Lackovičová 2.


V nedeľnom zápase bol priebeh zápasu veľmi podobný. V prvej štvrtine padlo menej bodov, do polčasu našim dievčatám robil stále rovanko ako v sobotu najväčší problém podkošový priestor súperiek, ktoré ťažili hlavne z útočných doskokov. V druhom polčase sa dievčatá dokázali popasovať aj s celoplošnou obranou Popradčaniek a dokázali bodovať z rýchlych protiútokov. V zápase si zahrali všetky dievčatá, ktoré v tejto sezóne hrávali za žiačky, mikroligu a tiež jedna hráčka, ktorá je súčasťou nášho klubu iba niečo vyše týždňa.

Ďakujeme tímu z Popradu za tieto zápasy aj za priateľskú atmosféru, ktorá sa niesla oboma zápasmi.

  • BK AS Trenčín - BAM Poprad 20:42

Body AS: Novotná 9, Škultétyová 8, Matúšová 3.


Anna Šoltésová - trénerka AS

"V sobotu a v nedeľu sme odohrali priateľské zápasy proti dievčatám z Popradu. Naše žiačky doplnené o tri šikovné dievčatá z prípravky nastúpili do zápasov s veľkým odhodlaním a chuťou užiť si posledné zápasy sezóny. Dievčatá predvádzali v oboch zápasoch pekné kolektívne, ale aj individuálne akcie a množstvo jednoduchých rýchlych protiútokov zakončených košom. Na ihrisku bolo vidieť, že hráčky Popradu už majú viac zápasových skúseností, no naše baby bojovali o každú loptu do poslednej sekundy. Dievčatá zúročili na ihrisku všetky skúsenosti, ktoré nabrali počas celej sezóny a ukázali čo všetko sa už naučili. Som rada, že staršie dievčatá, ktoré majú už viac zápasových skúsenosti, zobrali na seba zodpovednosť a potiahli mladšie baby. Všetky dievčatá si poriadne zahrali a verím, že si to aj na ihrisku užili."


Za náš klub nastúpili do zápasov hráčky: 

ročník 2008 - Hrnčárová, Vida, Matúšová, Karáčová

ročník 2009 - Škultétyová, Novotná, Mojsilović

ročník 2010 - Bernátová, Bacmaňáková

ročník 2011 - Mušutová, Marčoková

ročník 2012 - Lackovičová

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 10.8.2022

Odštartovali sme novú sezónu 2022/23

V nedeľu 7.8.2022 sa v areáli Sedmičky stretli kategórie na novú sezónu.

Aktuálne 29.7.2022

Po dvoch rokoch letný kemp opäť v Trenčíne

Aké boli tieto dva týždne z pohľadu trénerov a detí?

Mládež 28.7.2022

Výsledky

Výsledky zápasov

Aktuálne 1.8.2022

Súhrn sezóny - Mikroliga/Prípravka

Zhrnutie sezóny 2021/22 mikroligy a prípravky.

Mesto Trenčín  Mercedes  Terajsok  Sitka  Bassta  Kúpeľné pivo  SunBus  Biohem  Unotech  Respect  zts  Araver  lizard