Aktuálne 26.1.2023

Muži U23 nezastavili trojkovú kanonádu v Leviciach

Mladí muži sa v nedeľu 22.1.2023 predstavili v Leviciach.

Sedmica hráčov pod vedením trénerky Márie Felixovej vycestovala na ďalší zápas. Začiatok stretnutia bol veľmi vyrovnaný a najmä vďaka dobrej obrane držali naši chalani so súperom krok. Prvá štvrtina skončila 16:14 v prospech súpera, potom však prišiel zlom v ich úspešných trojkových pokusoch a vzdialili sa našim hráčom na 16 bodový rozdiel. Aj napriek tomu, že naši mladí muži zlepšili svoj pohyb v obrane, skúsenejší súper si často vedel nájsť voľnú pozíciu a pomalými krokmi svoj náskok zvyšoval. V poslednej štvrtine sa naši hráči dokázali lepšie presadiť v útoku, taktiež zabrali aj v obrane aby sa ubránili nepopulárnej stovke, čo sa im aj podarilo. Aj napriek bojovnosti s výsledkom však už nič spraviť nemohli.

• ŠBK Junior Patrioti Levice - BK AS Trenčín 95:63

Body AS: Repka 20, Nebus M. 19, Nebus O. 12, Heleš 6, Michálik 4, Pabiš 2.

Mária Felixová - trénerka AS

"Do Levíc sme vycestovali v oklieštenej zostave, keďže nás trápia zranenia a dvaja hráči ostali v Trenčíne na kadetskom zápase. Všetkých sedem chalanov, ktorí hrali v Leviciach ukázali veľkú bojovnosť, bolo to ale určite kondične náročné. Hneď od začiatku zápasu sme perfektne plnili hlavné ciele, ktoré sme si pred ním určili. Ukážkovo sme odstavovali súpera po strele a v obrane sme si dokázali pomáhať a opakovane rotovať. Tieto dve činnosti nám dlhodobo robili problém, preto ma teší, že chalani vedeli konečne zúročiť tréningovú drinu. Po dobrej prvej štvrtine sa však súper rozstrieľal z diaľky a to nás položilo. Do polčasu sme dostali 7 trojok, celkovo v zápase až 13. Nevravím, že všetky koše boli z voľnej pozície, trafili naozaj aj ťažké bránené strely. Do ďalších zápasov musíme pokračovať v obrannom odstavovaní, a v útoku eliminovať počet strát, pretože proti takto skúseným súperom sa každá naša strata rovná kôš súpera."

Michal Heleš - pivot AS

"Začiatok zápasu bol relatívne podľa našich predstáv. Dobre sme odstavovali a vypomáhali na slabej strane. Tak isto v útoku sa nám darilo a koniec štvrtiny skončil stavom 16:14 pre Levice. V druhej štvrtine sme poľavili v obrane a súper nás potrestal až 31 bodmi za štvrtinu. Po 15 minútovej polčasovej prestávke sme nevedeli nabehnúť na také tempo, v ktorom sme skončili prvý polčas a tak sme dostali nie málo košov z trojky a rýchlych protiútokov. Našťastie sme sa pred koncom štvrtiny spamätali a znovu nabehli do rýchleho tempa hry. V poslednej štvrtine sme sa hlavne usilovali o dobrú obranu a dlhý útok, čo sa nám celkom darilo a štvrtinu sme skončili s 19 bodmi. Tento zápas nám ukázal, že od posledného stretu s Levicami sme sa znovu o niečo zlepšili, ale taktiež nám ukázal na čom ešte musíme zapracovať - ubrániť strelu za 3 body."

Najbližšie sa naši mladí muži predstavia už túto nedeľu na domácej palubovke proti Košiciam.

Aktuálne 28.3.2024

Päť našich kategórií vycestovalo na Easter tournament do Ostravy

Dnes ráno vyrazila 65-členná výprava už po 3. krát na Veľkonočný turnaj do...

Aktuálne 27.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa predstavili v dievčenských zápasoch staršie žiačky a mladé ženy.

Aktuálne 26.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - CHLAPCI

Počas posledného víkendu sa z chlapčenských kategórií predstavili mladší minižiaci, mladší žiaci,...

Aktuálne 25.3.2024

V prvých Play-off zápasoch sa potvrdila úloha favorita

Naše extraligistky odohrali počas troch dní dva zápasy play off proti Piešťanským...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA