Chlapci U15 - 3.ročník 8.9.2023

Návrat k Memoriálu Jána Cellera - chlapci U15

Máme za sebou 3.ročnik Memoriálu Jána Cellera v termíne 24.-27.8.2023.

Počas štyroch dňoch sa v Športovej hale na Sihoti predstavili dievčatá a chlapci do 15 rokov z dokopy 12 tímov a 3 krajín. Zhrňme si pôsobenie našich chlapcov na turnaji, kde ich viedol tréner Juraj Repka s asistentom Romanom Marčokom.

Memoriál odštartovali vo štvrtok proti tímu z Bánoviec nad Bebravou. Začiatok zápasu bol vyrovnaný a mohli sme vidieť útočný basketbal z oboch strán. Po polčase naši hráči zlepšili obranu a dovolili súperovi skórovať dokopy len 14 bodov. Pripísali si tak na svoje konto zaslúženú výhru.

 • BK AS Trenčín - BBK Bánovce nad Bebravou 61:38

Body AS: Cyprian 23, Jonek 10, Mrázik 7, Tvrdík 6, Hrčka 4, Kušnír 3, Ježko 2, Gabriš 2, Provazník 2, Novák 2.

V rovnaký deň nastúpili naši starší žiaci proti hráčom z Valašského Meziříčí. V prvej štvrtine mal navrch súper z Čiech, v druhej a tretej štvrtine naopak naši hráči. V poslednej časti hry sa prejavila fyzická prevaha hostí, ktorí tento zápas doviedli do víťazného konca.

 • BK AS Trenčín - Basket Valmez 37:48

Body AS: Cyprian 18, Jonek 6, Gabriš 5, Mrázik 4, Ježko 2, Novosád 2.

Piatkové stretnutie proti Zlínu malo veľmi jasný priebeh. Aj napriek veľkej snahe našich hráčov sa naplno prejavila výšková aj kvalitatívna prevaha súpera. Domáci chlapci sa však nevzdávali, a aj napriek nepriaznivému stavu bojovali až do konca. Súperovi sa posledným trestným hodom podarilo pokoriť hranicu 100 bodov.

 • BK AS Trenčín - SKB Zlín 27:100

Body AS: Cyprian 13, Mrázik 6, Gabriš 2, Novosád 2, Provazník 2, Jonek 2.

V sobotu odohrali naši chlapci zápas proti hráčom z MIBA Slovakia. Hráči súpera naplno využívali skúsenosti hlavne v podkošovom priestore, kde dominovali. Aj napriek rozdielu v skóre sa naši hráči ukázali v dobrom svetle a predviedli niekoľko pekných akcií.

 • BK AS Trenčín - MIBA Slovakia 37:80

Body AS: Cyprian 21, Novosád 6, Jonek 4, Gabriš 2, Pobořil 2, Novák 2. 

V poslednom zápase sa rozhodovalo priamo o umiestnení na 4.-5. mieste medzi našimi hráčmi a súperom z Považskej Bystrice. Celé stretnutie bolo veľmi vyrovnané a skóre sa prelievalo z jeden strany na druhú. V závere mali presnejšiu mušku hostia, naši hráči sa však nemajú za čo hanbiť, pretože odohrali veľmi kvalitný zápas.

 • BK AS Trenčín - IMC Slovakia Považská Bystrica 56:62

Body AS: Cyprian 27, Jonek 9, Ježko 9, Novák 3, Gabriš 2, Kušnír 2, Kučmín 2, Novosád 2. Naši starší žiaci sa tak umiestnili na konečnom 5. mieste. Aj napriek tomu, že do víťazného konca dotiahli iba jeden zápas, nazbierali počas turnaja veľa skúseností a odohrali výborné stretnutia. Za vyzdvihnutie stoja výkony Adama Cypriana, ktorý bol bodovým aj organizačným lídrom v každom našom zápase.


KONEČNÉ PORADIE:

 1. 1. SKB Zlín
 2. 2. Basket Valmez
 3. 3. MIBA Slovakia
 4. 4. IMC Slovakia Považská Bystrica
 5. 5. BK AS Trenčín
 6. 6. BBK Bánovce nad Bebravou


ALL STARS FIVE:

 1. Filip Kovář - Zlín
 2. Filip Kňaze - MIBA
 3. Adam Placek - Valmez
 4. Adam Cyprian - Trenčín
 5. Adam Torda - P. Bystrica

MVP TURNAJA:

 1. Lukáš Klímek - Zlín


OHLASY PO TURNAJI:

 • Lukáš Valach - tréner BBK Bánovce nad Bebravou

"V mene BBK Bánovce nad Bebravou by som sa chcel poďakovať za skvelú organizáciu turnaja. Pre nás to bola skvelá príležitosť, ako chlapcom spestriť letnú prípravu a konfrontovať sa s inými tímami ešte pred začiatkom súťažného obdobia. Cítili sme sa u vás veľmi príjemne a chalani mali možnosť zistiť, na čom majú pracovať, aby sa zlepšili. Na Slovensku nie je veľa takýchto príležitostí a fakt, že to máme relatívne blízko, je pre nás úplne super. Pevne verím, že budete v tejto tradícii pokračovať aj v nasledujúcich ročníkoch a ak sa budeme môcť zúčastniť aj s inými tímami, tak to bude pre nás česť a vždy sa radi vrátime na váš turnaj. Prajem vám do budúcnosti veľa síl a nadšenia, ktoré som videl v Trenčíne a ešte veľa úspešných ročníkov."

 • Peter Torda - tréner IMC Považská Bystrica

"Výborná príležitosť zahrať si päť dobrých zápasov v tejto časti prípravy na výborne zorganizovanom turnaji. Výborná príležitosť pre mňa ako trénera vidieť ako pracujú ostatní kolegovia tréneri a pre hráčov stretnúť sa s družstvami, s ktorými sa nestretávame pravidelne. Ďakujeme za pozvania a dúfam, že sa o rok stretneme opäť."

 • Mirek Rajnoch - tréner Basket Valmez

"Chceli by sme Vám poďakovať za pozvanie nášho družstva na Váš výborne zorganizovaný turnaj. Všetci naši hráči boli Memoriálom nadšení, získali mnoho skúseností a množstvo nových kamarátov. Ďakujeme Vám a prajeme Vám veľa šťastia a športových úspechov."

 • Martins Berkis - tréner MIBA Slovakia

"Ďakujeme za pozvanie na turnaj. S turnajom sme veľmi spokojní. Využili sme tieto 4 dni aj ako teambuilding - cestovanie vlakom. Po prvý krát aj dievčatá aj chlapci na zápasy cestovali vlakom. Posledný deň sme ešte využili pekné a horúce počasie, aby sme navštívili letné kúpalisko v Trenčíne. V našom klube väčšina deti trénujú v baskete menej ako 2 roky, dokonca niektorí hráči, ktorí boli na súpiske menej ako 3 mesiace :) Preto umiestnenie - dievčatá 2. miesto a chlapci 3. miesto, pre nás je fantázia. Ďakujeme Rišovi Ďorďaiovi a celému organizačnému tímu za skvelý turnaj. Ďakujeme súperom za korektné a FairPlay zápasy. O rok sa vidíme opäť. Držíme palce v novej sezóne."

 • Juraj Repka - tréner BK AS Trenčín

"Počas Memoriálu sme odohrali päť ťažkých zápasov. Každý z týchto zápasov nám niečo dal. Aj napriek tomu, že sme vyhrali iba jeden, som rád, pretože chalani dali zo seba všetko. Prvý zápas sme odohrali proti Bánovciam. Zo začiatku sme prehrávali a to preto, lebo si chalani zo začiatku neverili. Jeden z našich veľkých problémov je mentálna porážka ešte pred začiatkom stretntuia. Vidíme väčšieho súpera a hneď sa porážame. No našťastie sa chalani vzchopili a zápas sme vyhrali. Druhý zápas bol proti Valmezu. Tento klub hráva už od prípravky a preto to nebol jednoduchý súper. Začínal vyrovnane, no však nakoniec sme doplatili na ich skúsenosti a kvalitu a prehrali sme. Tretí zápas sme odohrali proti Zlínu, ktorý taktiež nemá krátku históriu. Chalani boli vyšší a silnejší ako my. No však náš najväčší problém bolo nepočúvanie a nedodržiavanie pokynov z lavičky. Tento zápas sme prehrali, ale myslím si, že práve pri ňom chalani pochopili, že majú viac počúvať a rozmýšľať pri hre. Štvrtý zápas bol proti MIBA. Zjavná výšková a silová prevaha bola poznať. Mali viacerých vysokých a šikovných hráčov, ktorých sme nevedeli pod košom ubrániť. Avšak pri tomto zápase sa mi páčili výkony našich podkošových hráčov, ktorí začali brániť ako ešte nebránili. Samozrejme musím pochváliť aj ostatných pretože chvíľami to začínalo vyzerať ako organizovaná hra. Tento zápas sme taktiež prehrali, no chalani konečne chvíľami robili to, čo som im povedal a keď to pôjde takto ďalej, myslím, že sa posunieme. Piaty zápas bol proti Považskej Bystrici, pri ktorej sme mali konečne výškovú prevahu. Avšak mali rýchlych hráčov s dobrou strelou na kôš a na tom sme trpeli. Zápas bol celú hru vyrovnaný, no nakoniec sme podľahli a prehrali. Chalani hrali však neskutočne dobre a ukázali sa aj hráči, od ktorých som to nečakal. V závere sa mi turnaj veľmi páčil. Páčilo sa mi, že chalani bez toho aby som im to musel povedať chodili povzbudzovať staršie žiačky. Verím, že to chalanom dalo veľa a aj oni si uvedomili, čo majú a čo nemajú robiť."

 • Roman Marčok - asistent trénera BK AS Trenčín

"Ďakujeme domácemu organizačnému tímu a dobrovoľníkom za úsilie, energiu a čas venovaný turnaju. Zásluhou výkonov našich súperov, hráči zažili kvalitnú konfrontáciu a preukázali spoločné odhodlanie, súťaživosť i fair play."

 • Adam Cyprian - All stars Five - BK AS Trenčín

"Z môjho pohľadu sme na turnaji odohrali päť dobrých zápasov. Mali sme skvelé obecenstvo. Aj my sme sa snažili podporovať ostatné tímy a vytvorili sme si s nimi nové kamarátstva. Čo sa týka jedla bolo vynikajúce. Tak isto musím spomenúť aj ocenenie All stars, ktoré som dostal. Je to krásna spomienka na tento turnaj, ktorú budem mať vystavenú na svojom stole, aby mi pripomínala túto super akciu a nové kamarátstva. Toto celé by ale nebolo možné bez usilovnej prípravy našich trénerov, ktorým za toto všetko ďakujeme."


Fotogalérie z jednotlivých dní nájdete na našom Facebooku alebo na odkazoch: 1.deň2.deň3.deň4.deňvyhodnotenie.

Video prenosy nájdete na odkaze: streamy tu.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 1.10.2023

Prvý zápas Extraligy žien nedopadol podľa našich predstáv

V sobotu 30.9.2023 odohrali ženy historicky prvý zápas v najvyššej slovenskej...

Aktuálne 29.9.2023

Staršie žiačky s prvou výhrou aj trpkou prehrou

Dievčatá do 15 rokov odohrali dva zápasy proti Považskej Bystrici.

Aktuálne 28.9.2023

Starší žiaci v kvalifikačných zápasoch dostali cenné lekcie

Chlapci do 15 rokov sa predstavili v prvom kvalifikačnom turnaji o Gold v...

Aktuálne 26.9.2023

Mladší žiaci na prípravnom turnaji obsadili 3.miesto

Naši chlapci do 13 rokov sa zúčastnili na turnaji v Novom Meste nad Váhom, kde odohrali...

Mesto Trenčín  Mercedes  DMD  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point