Dievčatá U15 - 3.ročník 8.9.2023

Návrat k Memoriálu Jána Cellera - dievčatá U15

Máme za sebou 3.ročnik Memoriálu Jána Cellera v termíne 24.-27.8.2023.

Počas štyroch dní sa v Športovej hale na Sihoti predstavili dievčatá a chlapci do 15 rokov z dokopy 12 tímov a 3 krajín. Zhrňme si pôsobenie našich dievčat na turnaji, kde ich viedli trénerky Katarína Dedíková a Dominika Kubová.

Turnaj odštartovali naše staršie žiačky proti Starej Turej. Začiatok zápasu našim hráčkam vôbec nevyšiel a dovolili súperkám spraviť si dostatočný náskok, ktorý si udržali až do konca. Aj napriek zlepšenej hre v druhom polčase sa im nepodarilo vrátiť sa do zápasu.

 • BK AS Trenčín - MBK Stará Turá 19:52

Body AS: Liptáková J. 6, Novotná 5, Škultétyová 4, Lipková 2, Hrnčárová 2.

Poobede sa na palubovke stretli so súperkami z košickej Čane. Aj napriek pomalému nástupu si naše dievčatá udržiavali až do tretej štvrtiny mierny náskok. V závere zápasu však naše dievčatá predviedli výbornú hru a pripísali si tak na svoje konto prvú výhru.

 • BK AS Trenčín - BA Čaňa 41:25

Body AS: Matúšová 12, Novotná 9, Lipková 6, Škultétyová 4, Liptáková J. 3, Vida 2, Ivanová 2, Bernátová 2, Kohútová 1. 

V piatok ráno si zmerali naše hráčky sily s českým Zlínom. Oba tímy boli veľmi vyrovnané a v zápase rozhodovali maličkosti. Prvé tri štvrtiny naše dievčatá vyhrali a vytvorili si náskok, ktorý takmer v závere stratili, keď sa hosťky priblížili na rozdiel jedného koša. Najmä vďaka trestným hodom si výhru postrážili.

 • BK AS Trenčín - SKB Zlín 49:43

Body AS: Liptáková J. 22, Novotná 10, Matúšová 9, Škultétyová 6, Lipková 2.

Sobotný zápas odohrali naše dievčatá proti MIBA Slovakia. Naše súperky boli aktívne v útočnej hre a postupne svoj náskok zvyšovali. Naše hráčky dokázali vyhrať poslednú časť hry, avšak na výhru v zápase to nestačilo.

 • BK AS Trenčín - MIBA Slovakia 37:50

Body AS: Matúšová 10, Lipková 8, Liptáková J. 7, Škultétyová 5, Bernátová 3, Vrtíková 2, Vida 2.

Posledné stretnutie odohrali naše staršie žiačky proti favoritkám z poľského mesta Sosnowiec. Počas celého zápasu súperky dominovali vo všetkých ukazovateľoch, čo ukazovali počas celého turnaja. Aj napriek veľkej presile v skúsenostiach sa naše dievčatá popasovali so zápasom veľmi dobre.

 • BK AS Trenčín - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 20:89

Body AS: Liptáková J. 4, Vrtíková 4, Vida 3, Bernátová 3, Škultétyová 2, Lipková 2, Matúšová 2.Naše staršie žiačky sa s dvoma výhrami a troma prehrami umiestnili na 4. mieste. Počas turnaja sa predviedli vo veľmi dobrom svetle a určite nazbierali kopu skúseností, ktoré zužitkujú v sezóne. Pochvalu si zaslúžia všetky dievčatá za zodpovedný prístup a predvedené výkony.


KONEČNÉ PORADIE:

 1. 1. ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
 2. 2. MIBA Slovakia
 3. 3. MBK Stará Turá
 4. 4. BK AS Trenčín
 5. 5. SKB Zlín
 6. 6. BA Čaňa


ALL STARS FIVE:

 1. Wiktoria Puszczewicz - Sosnowiec
 2. Viktória Kňazeová - MIBA
 3. Tatiana Kovarová - Stará Turá
 4. Aneta Lipková - Trenčín
 5. Adéla Úlehlová - Zlín

MVP TURNAJA:

 1. Hanna Jarab - SosnowiecŠpeciálna cena Príjemné prekvapenie, ktorú sponzoroval basketbalový tím zo Sokolova:

 1. číslo 92 - Targos - Sosnowiec
 2. číslo 20 - Portešová - MIBA
 3. číslo 15 - Volárová - Stará Turá
 4. číslo 33 - Vida - Trenčín
 5. číslo 12 - Mináriková - Čaňa
 6. číslo 11 - Štanclová - Zlín


OHLASY PO TURNAJI:

 • Martin Ptáček - tréner SKB Zlín

"Veľmi ďakujeme za pozvanie a ďalšie utuženie družby medzi našimi klubmi. Naše umiestnenie pre nás bolo veľkým prekvapením, pretože sme šli priamo z fyzickej fázy prípravy s minimom tréningov v telocvični. Chcem vyzdvihnúť hlavne dobrú organizáciu turnaja a veľmi slušnú kvalitu rozhodcov, ktorá na podobných akciách rozhodne nebýva pravidlom. Pomerne veľké množstvo voľného času sme využili na poznanie historického Trenčína aj návštevu miestneho pekného kúpaliska. Vďaka za veľmi príjemný turnaj a teším sa na ďalšiu spoluprácu našich klubov."

 • Martins Berkis - tréner MIBA Slovakia

"Ďakujeme za pozvanie na turnaj. S turnajom sme veľmi spokojní. Využili sme tieto 4 dni aj ako teambuilding - cestovanie vlakom. Po prvý krát aj dievčatá aj chlapci na zápasy cestovali vlakom. Posledný deň sme ešte využili pekné a horúce počasie, aby sme navštívili letné kúpalisko v Trenčíne. V našom klube väčšina deti trénujú v baskete menej ako 2 roky, dokonca niektorí hráči, ktorí boli na súpiske menej ako 3 mesiace :) Preto umiestnenie - dievčatá 2. miesto a chlapci 3. miesto, pre nás je fantázia. Ďakujeme Rišovi Ďorďaiovi a celému organizačnému tímu za skvelý turnaj. Ďakujeme súperom za korektné a FairPlay zápasy. O rok sa vidíme opäť. Držíme palce v novej sezóne."

 • Ladislav Šosták - tréner BA Čaňa

"Za všetkých účastníkov Basketbalovej akadémie Čaňa, ktorí sa zúčastnili tohtoročného 3.ročníka "Memoriálu Jána Cellera" Vám chcem poďakovať za pozvanie na Váš turnaj, ktorého sme pravidelným účastníkom (už po 4.krát - od nultého ročníka). Opäť musím za nás všetkých konštatovať, že sa Vám podarilo usporiadať toto podujatie k plnej spokojnosti všetkých účastníkov, nás nevynímajúc - ďakujeme za prijatie, priateľstvá, ktoré naväzujeme, zápasy, ktoré dievčatám pomáhajú rásť. Mrzí nás len jedno - že sme nemohli prísť z rôznych dôvodov kompletní, aby sme boli ešte dôstojnejším súperom. Ešte raz ďakujeme, želáme Vášmu klubu veľa elánu, radosti z basketbalu a samozrejme aj z úspechov, ktoré zaiste dosiahnete."

 • Katarína Dedíková - trénerka BK AS Trenčín

"Memoriál Jana Cellera nám pomohol spoznať dievčatá U15 v hernej podobe. Nakoľko sme spolu s asistentkou prišli k tomuto družstvu v auguste tohto roku. Vďaka turnaju vieme na čom máme pracovať a akou cestou sa uberať. Dievčatá ukázali, že vedia bojovať a nezľakli sa ani vyspelejších súperov. Memoriál hodnotím veľmi pozitívne. Chcem sa poďakovať trénerom (Richard Ďorďai ml. a Jarino Vida), ktorí nám odovzdali také kvalitné hráčky. Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na jeho usporiadaní. Vážime si, že si na ňom mohli zahrať práve "naše" dievčatá U15. Sú to nielen 4 dni obrovskej driny, no všetko sa to odohráva oveľa skôr, preto ďakujeme, že ste rok, čo rok ochotní toto podstúpiť a Memoriál neustále posúvať vyššie a vyššie!"

 • Dominika Kubová - asistentka trénerky BK AS Trenčín

"Memoriál Jána Celera bol môj prvý ako trénerka a bol to neskutočný pocit a skvelá atmosféra. Baby trénovali spolu len chvíľu, no odviedli neskutočné výkony a boli ako jeden tím. Zažili sme si aj veľa srandy. Samozrejme boli aj nároční súperi, ktorí nám dali zabrať, ale zabojovali sme a aj napriek prehre sme sa s tým popasovali veľmi pekne. Myslím ze Memoriál Jána Cellera je skvelý začiatok pre každú hráčku do novej sezóny."

 • Aneta Lipková - All stars Five - BK AS Trenčín

"Na Memoriáli sme odohrali päť kvalitných zápasov a myslím si, že každý z nich nám niečo dal a ukázal na čom musíme viac zapracovať do budúcej sezóny. Hlavný problém nám robilo premieňať ľahké strely spod koša a odstavovanie. Napriek tomu sme vedeli hrať vyrovnané štvrtiny aj so silnejšími súpermi. Aj po prehre s Poľkami sme nezvesili hlavy, ale tešili sme sa, že sa nám ich podarilo ubrániť do poslednej chvíle a neinkasovali sme stovku ako iné tímy. Celkovo by som zhodnotila Memoriál pozitívne, či už za to ako sme si to s babami odmakali alebo za super atmosféru, ktorú sme si po celý čas vytvárali. Na záver by som chcela poďakovať za ocenenie All stars, ktoré mi bolo udelené. Bola som veľmi zaskočená vzhľadom na to, že máme v tíme viaceré hráčky, ktoré si ho mohli odniesť domov namiesto mňa."


Fotogalérie z jednotlivých dní nájdete na našom Facebooku alebo na odkazoch: 1.deň2.deň3.deň4.deňvyhodnotenie.


Video prenosy nájdete na odkaze: videá tu.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 1.10.2023

Prvý zápas Extraligy žien nedopadol podľa našich predstáv

V sobotu 30.9.2023 odohrali ženy historicky prvý zápas v najvyššej slovenskej...

Aktuálne 29.9.2023

Staršie žiačky s prvou výhrou aj trpkou prehrou

Dievčatá do 15 rokov odohrali dva zápasy proti Považskej Bystrici.

Aktuálne 28.9.2023

Starší žiaci v kvalifikačných zápasoch dostali cenné lekcie

Chlapci do 15 rokov sa predstavili v prvom kvalifikačnom turnaji o Gold v...

Aktuálne 26.9.2023

Mladší žiaci na prípravnom turnaji obsadili 3.miesto

Naši chlapci do 13 rokov sa zúčastnili na turnaji v Novom Meste nad Váhom, kde odohrali...

Mesto Trenčín  Mercedes  DMD  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point