Aktuálne 6.12.2022

Nepresvedčivý výkon kadetiek proti Piešťanom

V sobotu 3.12.2022 nastúpili na domácej palubovke kadetky proti Piešťanským Čajočkám.

Hráčky pod vedením trénerky Šoltésovej sa v chorobami oklieštenej zostave predstavili proti ešte viac oslabeným súperkám z Piešťan. Už od začiatku stretnutia sme videli veľmi slabú efektivitu v zakončení na obidvoch stranách, na našej strane sme dokázali skórovať iba dva krát a stav na konci prvej časti bol 4:10. Druhá štvrtina bola už vyrovnanejšia, aj napriek tomu, že sa naše dievčatá dostali do viacerých streleckých príležitostí. Na polčase súperky viedli o 11 bodov, a aj napriek tomu, že naše dievčatá tretiu štvrtinu vyhrali sa im nedarilo v obrane zastaviť súperky v ich prienikoch pod kôš. V poslednej časti hry naše hráčky pôsobili miestami až odovzdane a výsledok nedokázali zvrátiť na svoju stranu.

  • BK AS Trenčín - Piešťanské Čajočky 25:43

Body AS: Makovcová 10, Žilinčanová 7, Duvačová 2 (10 doskokov), Kozáková 2, Kikušová 2, Csaszárová 2.Anna Šoltésová - trénerka AS

"Do zápasu sme vstupovali veľmi odhodlane s tým, že Piešťany potrápime. Vedeli sme, že prídu vo veľmi oslabenej zostave a verili sme si, že môžeme odohrať veľmi kvalitný zápas s dobrým výsledkom. Žiaľ už v prvej štvrtine bolo vidno, že budeme mať problém dostať sa k úspešnému zakončeniu, keď sme dokázali v tejto časti hry skórovať len dvakrát. Piešťany nás bránili zónovou obranou 3-2, do ktorej sme útok nikdy netrénovali. Babám som dala jasné pokyny aký útok majú hrať, aj sme z toho vedeli niekoľkokrát skórovať. Bohužiaľ sme to nedokázali hrať celý zápas, čo môže súvisieť aj s tým, že dievčatá majú stále veľmi málo skúseností. V poslednej štvrtine sme len zbytočne ostreľovali kôš z diaľky, aj keď sme mali katastrofálnu úspešnosť streľby z dlhších vzdialeností. Mrzí ma však, že baby nepredviedli na ihrisku ani ich typickú bojovnosť a chcenie získať každú loptu. Veľmi nerada ale musím zhodnotiť, že tento zápas bol jeden z našich najhorších túto sezónu. Verím, že sme si už všetky nešťastné zápasy vyčerpali a každý ďalší už bude len lepší."

Viktória Duvačová - pivotka AS

"Zápas proti Piešťanským Čajočkám sa mi hodnotí veľmi ťažko. Mali sme veľkú šancu vyhrať, ktorú sme si ale samé premárnili zbytočnými chybami. Z môjho pohľadu sa celému tímu nedarilo a nehrali sme tak ako bežne dokážeme. Čo sa týka útoku, súper nás bránil zónovou obranou a preto sme nevedeli dobre vnikať do vnútra. Potom sme strieľali z diaľky, no bohužiaľ neúspešne a navyše sme mali málo trojkových pokusov. Nič nemení na tom, že sme jeden skvelý tím a vieme kde mame medzery (herné kombinácie na prekonávanie zónovej obrany) a v čom sa treba zlepšovať."

Fotogalériu zo zápasu nájdete na našom Facebooku tu.

Najbližšie sa naše kadetky predstavia na domácej palubovke 17.12.2022 proti Slovanu Bratislava.
Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 1.6.2023

Mladí muži priniesli do Trenčína historicky prvú medailu z MSR

Počas víkendu 27.-28.5. sa Mladí muži do 23 rokov predstavili na Final 4 vo...

Aktuálne 31.5.2023

Mladšie žiačky odohrali priateľský zápas proti Prievidzi

V sobotu 27.5. sa na domácej palubovke stretli mladšie žiačky s rovesníčkami z...

Aktuálne 30.5.2023

Mladší žiaci odohrali dva zápasy v Leviciach

V sobotu 27.5. sa v rámci prípravy predstavili naši chlapci do 13 rokov v dvoch zápasoch na...

Aktuálne 16.5.2023

Trénerka kadetiek Šoltésová: "Pre mňa sú aj tak víťazky."

Počas posledného víkendu 13.-14.5. odohrali kadetky zápasy nadstavby v Seredi a...

Mesto Trenčín  Mercedes  DMD  Sitka  Bassta  SunBus  Biohem  Unotech  zts  Araver  lizard