Aktuálne 3.5.2023

Posledná štvrtina rozhodla o výsledku starších žiačok

V sobotu 29.4. odohrali staršie žiačky zápas na palubovke Žiliny.

Dievčatá pod vedením trénera Richarda Ďorďaia ml. vstúpili do zápasu zodpovedne a v prvej štvrtine si spravili náskok 11:4. V druhej časti hry dovolili domácim hráčkam presadiť sa viac v útoku, ale aj napriek tomu mali na polčasovej prestávke stále náskok 23:18. V tretej štvrtine sa Žilinčanky presadzovali hlavne z trestných hodov, našim hráčkam to naopak do koša nepadalo a popri veľkom množstve stratených lôpt sa súperky priblížili na stav 29:29. Do poslednej časti hry sa tak išlo za nerozhodného stavu. Naše dievčatá častokrát zvolili strelu z veľkej vzdialenosti, ktorá im nevychádzala a domáce hráčky z toho ťažili v podobe rýchlych protiútokov. Aj napriek tomu, že naše staršie žiačky skórovali 10 bodov, súperky zaťažili náš kôš 21 bodmi a o zápase tak definitívne rozhodli vo svoj prospech.

  • BKM Žilina - BK AS Trenčín 50:39

Body AS: Lipková 15, Kozáková 12, Liptáková M. 8, Škultétyová 2, Kikušová 2 (12 doskokov).Richard Ďorďai ml. - tréner AS

"Zápas proti Žiline sme nezvládli. Bohužiaľ sme si ho prehrali sami. Po prvej štvrtine, dokonca v polovici druhej štvrtiny sme vyhrávali o 12 bodov. Potom prišiel skrat a mysleli sme si, že zápas sa vyhrá sám. Takéto zápasy sa nevyhrávajú nikdy samé. Musíte bojovať do konca stretnutia, bojovať o každú loptu, o každý doskok, každý kôš. Súperovi sa to podarilo, no nám bohužiaľ nie. Ťažko sa mi hľadajú slová k výkonu alebo nejakému celkovému zhodnoteniu po takomto zápase. Gratulujem súperovi k výhre a my musíme myslieť na posledný zápas proti Popradu."

Nela Novotná - krídlo AS


"Celý týždeň sme sa poctivo pripravovali na zápas proti Žiline. Išli sme ho vyhrať. Hneď prvú štvrtinu sme si urobili veľký náskok a naozaj sa nám darilo. Na konci tretej štvrtiny, sa začal výsledok vyrovnávať, ale stále sme makali. V poslednej štvrtine nám už asi došli sily a prestali sme sa koncentrovať na zápas, lebo sme urobili veľa zbytočných faulov a chýb. Veľmi ma mrzelo, keď sme zápas ukončili prehrou o vyše desať bodov. Predposledný zápas síce nedopadol podľa predstáv, ale verím, že posledný zápas si nie len užijeme, ale aj vyhráme."Najbližšie sa v poslednom zápase sezóny predstavia naše staršie žiačky v nedeľu 7.5.2023 na domácej palubovke proti Popradu.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 1.10.2023

Prvý zápas Extraligy žien nedopadol podľa našich predstáv

V sobotu 30.9.2023 odohrali ženy historicky prvý zápas v najvyššej slovenskej...

Aktuálne 29.9.2023

Staršie žiačky s prvou výhrou aj trpkou prehrou

Dievčatá do 15 rokov odohrali dva zápasy proti Považskej Bystrici.

Aktuálne 28.9.2023

Starší žiaci v kvalifikačných zápasoch dostali cenné lekcie

Chlapci do 15 rokov sa predstavili v prvom kvalifikačnom turnaji o Gold v...

Aktuálne 26.9.2023

Mladší žiaci na prípravnom turnaji obsadili 3.miesto

Naši chlapci do 13 rokov sa zúčastnili na turnaji v Novom Meste nad Váhom, kde odohrali...

Mesto Trenčín  Mercedes  DMD  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point