Aktuálne 16.6.2022

Posledný krok našim kadetkám nevyšiel

V nedeľu 12.6.2022 odohrali kadetky posledný ligový zápas proti Bardejovu.

Dievčatá pod vedením trénera Richarda Ďorďaia privítali na domácej palubovke v poslednom zápase klubu na túto sezónu hráčky z Bardejova. Už podľa prvého vzájomného zápasu bolo jasné, že nás čaká napínavý zápas. V prvej štvrtine sa naše súperky prezentovali skutočne výbornou streľbou za tri body, zatiaľ čo sa našim hráčkam nedarila ani streľba z diaľky ani z trestných hodov, a tým si Bardejovčanky spravili 7-bodový náskok. V druhej časti hry bola už hra vyrovnanejšia, aj napriek tomu išli do polčasu naše dievčatá s 9-bodovým mankom. V tretej štvrtine zmenil domáci tréner taktiku obrany, ktorá našim hráčkam viac sadla a túto časť hry vyhrali o 5 bodov. V závere zápasu si naše dievčatá dokázali vypýtať fauly a mali tak možnosť dať ľahké koše z trestných hodov, no ako po celý zápas, aj v tejto časti hry nedokázali svoje šance premeniť a tak sa z výhry nakoniec tešil hosťujúci tím.

  • BK AS Trenčín - BKM Bardejov 47:51

Body AS: Seifertová 12 (10 doskokov), Grellová 8, Kubová 7 (11 doskokov), Duvačová 6, Kozáková 6, Žilinčanová 4 (10 doskokov), Makovcová 2 (11 doskokov), Dobiašová 2.Richard Ďorďai - tréner AS

"Posledný zápas sezóny sme chceli ukončiť víťazne a zároveň sme chceli vrátiť Bardejovu prehru z predchádzajúceho zápasu. Bohužiaľ sa vďaka nie ideálnemu prvému polčasu “história” opakovala a zápas sme vcelku nezvládli. Po polčase sme skúsili hrať na súperky celoplošnú osobnú obranu, ktorú sme síce ešte doteraz netrénovali, ale museli sme vyskúšať všetko. Táto zmena nám priniesla ovocie v rámci zlepšenej defenzívy, nanešťastie sme však nedokázali zlepšiť náš útok. Super ťažil z extrémne dobrej streľby z väčších vzdialeností, no my sme naopak nedokázali zakončiť ani jednoduché strely z pod koša a o streľbe za 3 body ani nehovorím. Ešte v žiadnom zápase sme nemali tak slabú úspešnosť, ako zrovna na tento dlhopripravovaný zápas. Nič to nemení ale na veci, že sezóna bola pre nás veľkou výzvou. Dá sa povedať, že celkovo dopadla nad očakávania a už teraz sa tešíme na tú novú."

Dominika Kubová - hráčka AS

"Zápas proti Bardejovu bol pre nás veľkou výzvou. Pripravovali sme sa na tento zápas veľmi poctivo, no bohužiaľ sme súperovi podľahli. V prvej štvrtine sme im dali dostatočný náskok a nebolo jednoduché ich dobehnúť. Zo zónovej obrany sme prešli na osobnú po celom ihrisku. Táto taktika nám veľmi dobre išla aj napriek tomu, že túto obranu netrénujeme. Myslím si, že to bolo správne rozhodnutie nášho pána trénera. Jedinou nevýhodou pre nás bola dobrá streľba hráčok z Bardejova. Obranu sme dobre držali, ale naša streľba bola na tom veľmi zle. Veľa bodov nepadlo spod koša ale taktiež ani z bližších vzdialeností, trestné hody neboli žiadnou výnimkou. Náskok sme ku koncu dobehli, no nepodarilo sa nám ho udržať a nakoniec sme prehrali o 4 body. Verím, že nadobudnuté skúsenosti z tohto zápasu a aj z celej sezóny dokážeme zúžitkovať a povedie nás to k vyhrám."


Čoskoro vám prinesieme súhrn celej sezóny kadetiek aj s hodnotením trénera.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka