Aktuálne 1.6.2022

Prípravka sa predstavila na turnaji v Žiari

Prípravkári odohrali ďalší turnaj Mikroligy v sobotu 28.5.2022 v Žiari nad Hronom.

Dievčatá a chlapci z našej prípravky vycestovali pod vedením trénera Dominika Kaduka na tretí turnaj, tentokrát do Žiaru nad Hronom. V našom tíme sa vyskytlo nečakane viacero absencií, preto sa na turnaji nepredstavili iba deti ročníka 2012 a mladšie, ale aj niekoľko hráčov o jeden rok starších. Tréneri súperov s tým nemali žiadny problém, predsa len je najdôležitejšie aby deti športovali a bavili sa basketbalom. Za to sme im veľmi vďační.


V prvom zápase sme nastúpili proti domácemu A-tímu Žiar nad Hronom. Zápas sa začal veľmi vyrovnane, prvá a druhá štvrtina skončila remízou 6:6 a 4:4 na polčase tak bolo skóre vyrovnané 10:10. V tretej časti hry naši prípravkári nastrieľali do súperovho koša 14 bodov a súperovi nedovolili dať ani jeden bod. Zápas sa nám podarilo s prehľadom dohrať a tak sme si zobrali prvú výhru na turnaji.

  • MŠK BK Žiar nad Hronom"A" - BK AS Trenčín 12:27

Body AS: Kaduk 6, Porebski 5, Zubo 4, Pilko 4, Kraisl 2, Valach L. 2, Lackovičová 2, Dedíková 2.


Druhý zápas odohrali naši hráči a hráčky proti Prievidzi. Začiatok zápasu bol vyrovnaný so skóre 2:2. Potom si hráči z Prievidze vďaka 12 bodovej šnúre dokázali vytvoriť väčší bodový náskok a tak sme po prvej štvrtine prehrávali bodovým rozdielom 4:14. Na polčase bolo skóre už 12:24. Tretiu štvrtinu sme vyhrali 10:2, avšak nestačilo to na celkové zvrátenie skóre a tak si súper s Prievidze vybojoval ďalšiu výhru na turnaji.

  • BK AS Trenčín - MBA Prievidza 33:39

Body AS: Dedíková 8,Kraisl 8, Zubo 7, Porebski 4, Bložon 2, Adamík 2, Valach L. 2.


Posledný zápas odohrala naša prípravka proti B-tímu Žiaru nad Hronom. Po výhre nad domácim A-tímom išli naši hráči do tohto zápasu s veľkým odhodlaním vyhrať. Hneď od začiatku zápasu sa im to darilo a prvú štvrtinu vyhrali 5:2 Vo všetkých ďalších štvrtinách sme už skórovali len my a súperovi sa to už nepodarilo. A tak naši prípravkári vyhrali záverečný zápas na turnaji pohodlným bodovým rozdielom.

  • MŠK BK Žiar nad Hronom"B" - BK AS Trenčín 2:35

Body AS: Kraisl 8, Pilko 6, Zubo 5, Kaduk 4, Žiak 2, Dedíková 2, Beňová S. 2, Valach L.2, Adamík 2, Porebski 2.Dominik Kaduk - tréner AS

"Prvý zápas sme hrali so Žiarom "A". Prvé dve štvrtiny boli vyrovnané. Do druhého polčasu som nasadil najlepšie, čo som mal. Družstvo, ktoré bolo na palubovke vytvorilo tak dostatočný náskok, aby sme v štvrtej štvrtine mohli dať priestor menej hrajúcim hráčom. 

Druhý zápas proti Prievidzi mal inú úroveň. V celom jeho priebehu sme ťahali za kratší koniec. V tretej a hlavne v štvrtej štvrtine sme obrovským úsilím - hlavne v obrane, dosiahli remízový stav. Väčšou vyhratosťou a technickou vyspelosťou niektorých Prievidzských hráčov si Prievidza výsledok postrážila a my sme vo vyrovnanom stretnutí prehrali o prijateľných 6 bodov. 

Posledný zápas s Žiarom "B" bola povinná víťazná jazda, kde si z chuti zahrali všetci, hoci organizátor skrátil hru na 4 x 4 minúty. Organizátor pri záverečnom vyhodnotení dal úlohu trénerom, aby vybrali zo svojho družstva dvoch najlepších hráčov. Ja som sa rozhodol pre Mateja Kraisla a Nelu Dedíkovú. 

Bonusom pre chlapcov bolo, že sme si na námestí v Žiari mohli na chvíľu pozrieť 3x3 turnaj a dievčatá boli s p. Lackovičom v ZOO. Dobrou zmrzlinkou sme si pri autobusovej stanici krátili čakanie na autobus, v ktorom s nami okrem rodičov cestovali žiačky a ich tréneri. Chcem sa poďakovať všetkým deťom za predvedené výkony, rodičom za ich starostlivosť, p. šoférovi za pevný volant a hlavne p. Lackovičovi za jeho mentálny koučing pred a po zápase - hlavne počas jazdy v autobuse."

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 10.8.2022

Odštartovali sme novú sezónu 2022/23

V nedeľu 7.8.2022 sa v areáli Sedmičky stretli kategórie na novú sezónu.

Aktuálne 29.7.2022

Po dvoch rokoch letný kemp opäť v Trenčíne

Aké boli tieto dva týždne z pohľadu trénerov a detí?

Mládež 28.7.2022

Výsledky

Výsledky zápasov

Aktuálne 1.8.2022

Súhrn sezóny - Mikroliga/Prípravka

Zhrnutie sezóny 2021/22 mikroligy a prípravky.

Mesto Trenčín  Mercedes  Terajsok  Sitka  Bassta  Kúpeľné pivo  SunBus  Biohem  Unotech  Respect  zts  Araver  lizard