Aktuálne 23.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 20.- 21.4.2024 - CHLAPCI

Chlapci z mikroligy odohrali v sobotu posledné dva zápasy sezóny, kadeti v nedeľu deklasovali Topoľčany.

Mikroliga U10

Naši najmladší chlapci si na poslednom turnaji mikroligy zmerali sily na turnaji v Novom Meste nad Váhom. V prvom zápase proti Lúke bol stav od úvodu vyrovnaný, ale v druhej časti hry si naši hráči spravili dostatočný náskok na to aby ich súper už bodov nedobehol. Tešili sa tak z výhry. Druhé stretnutie proti domácim už bol nad ich sily, aj napriek tomu, že jednu štvrtinu vysoko vyhrali. Novomešťania ich predčili pod košom vďaka výškovej prevahe, ale aj napriek tomu odohrali proti nim naši hráči veľmi dobrý zápas.

  • BŠ Luko - BK AS Trenčín 50:58

Body AS: Popovič 38, Hirtl 4, Beták 4, Veľký 4, Nesvadba 4, Nemec 3, Vavrík 2.

  • BK Nové Mesto nad Váhom - BK AS Trenčín 65:49

Body AS: Hirtl 14, Popovič 12, Beták 12, Kimle 6, Veľký 3.

Dominika Kubová - trénerka AS

"Turnaj v Novom Meste nad Váhom dopadol nad moje očakávania. Prvý zápas proti Lúke sme začali veľmi pekne, dokonca veľkým bodovým náskokom vďaka rýchlym protiútokom a fajn obranou. Nakoľko nás bolo viditeľne menej, tak obranu sme bohužiaľ zvoľnili a bodový rozdiel sa zmenšil. Nakoniec sme ešte pár útokmi súpera predbehli a prvý zápas bol pre nás víťazným.

Ako druhý zápas nás čakal súper z Nového Mesta kde hráči boli rýchlejší a na domácej palubovke sa im podarilo nahádzať 3-bodové koše, ktorými nám ušli. Zranenie nášho najúspešnejšieho hráča v tomto zápase nebolo veľkou výhrou, no zápas sme odohrali ma veľmi slušnej úrovni."

Kadeti U17

Kadeti mali pôvodne hrať aj v sobotu, avšak súper z Lučenca na poslednú chvíľu zápas odložil kvôli účasti v medzinárodnej súťaži. Odohralo sa tak iba nedeľné stretnutie proti Topoľčanom. V ňom naši hráči dominovali vo všetkých štvrtinách a bavili sa basketbalom až do poslednej chvíle. Za zmienku stojí, že v zápase bodovali všetci naši hráči. V nadstavbe tak vyhrali všetky stretnutia a mala by im patriť 5. priečka v skupine Silver -stred.

  • BK AS Trenčín - BK Domov Topoľčany 101:52

Body AS: Sollár 23, Koczkáš T. 18, Koczkáš D. 16, Cyprian 16, Púček 7, Kravčák 7, Krátky 6, Grbálik T. 2, Guliš 2, Molnár 2, Fajnor 2.

Sofia Barboričová - trénerka AS

"Tento víkend nás čakali posledné dva zápasy, no nakoniec sme odohrali iba jeden. V nedeľu bolo vidno, ako veľmi si to chalani užívajú. Hrali uvoľnene, s chuťou, energiou a v neposlednom rade kolektívne. Ako lepšie zakončiť túto sezónu ako s víťazstvom. Myslím si, že chalani za túto sezónu odrobili obrovský kus práce v každej jednej individuálnej hernej činnosti. Určite sa posunuli nielen po fyzickej, ale aj mentálnej stránke. Som veľmi vďačná, že mi klub umožnil trénovať toto družstvo a zároveň by som sa chcela aj im veľmi pekne poďakovať za túto príležitosť."

Juraj Krátky - pivot AS

"Na tento zápas som sa veľmi tešil, ale zároveň som nechcel aby prišiel, pretože je to posledný zápas tejto sezóny. Posledný zápas, v ktorom hráme v takej zostave ako doteraz a posledný zápas s našou trénerkou. Zápas asi ani nemohol dopadnúť lepšie. Dali sme 101 bodov, počas zápasu sme sa všetci bavili, povzbudzovali sme sa a užívali sme si každý jeden kôš, ktorý sme dali. Nie som síce moc spokojný s tým ako som hral ja, myslím si, že som mohol hrať lepšie a viac pomôcť spoluhráčom, ale hlavné je, že sme vyhrali a nie ako jednotlivci ale ako tím."

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 17.7.2024

Aký bol GBA camp v Trenčíne?

Od pondelka 8.7. do štvrtka 11.7. sa aj za spolupráci nášho klubu poriadal v Trenčíne letný kemp českej...

Aktuálne 12.7.2024

Rozhovor | Marek Marčok nový šéftréner nášho klubu

Počas letnej prestávky prichádza náš klub s novinkou. Prečítajte si rozhovor s novým...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka