Aktuálne 13.9.2023

Rozhovor | ANTES GM novým partnerom Basketbalu na kolesách

Náš najnovší projekt Basketbalu na kolesách sa rozrastá o nových členov, ale aj o generálneho partnera.

O tejto spolupráci sme sa porozprávali s konateľom spoločnosti ANTES GM, spol. s.r.o. Tomášom Marekom

Kde vznikla myšlienka spolupráce s našim klubom?

"Člen nášho manažmentu a dlhoročný pracovník Marek Marčok, ktorý je zároveň trénerom mladších žiakov nám dal basketbalový klub do pozornosti. Myšlienka podpory tohto konkrétneho projektu sa zrodila pri inej veľmi ušľachtilej aktivite klubu AS TN a to akcii "Hviezdy deťom", kde sme sa s lídrami basketbalového klubu dohodli na spolupráci."

Prečo ste sa rozhodli stať sa partnerom projektu Basketbal na kolesách?

"Basketbal na kolesách nás oslovil svojou jedinečnosťou a veľkou ambíciou. Chceme pomôcť rásť tomuto ušľachtilému projektu. Spája totiž športové nadšenie a bojovnosť, ktoré sú aj v DNA našej spoločnosti a zároveň veľký ľudský rozmer tým, že projekt dáva novú perspektívu telesne znevýhodneným športovcom."

Aké máte očakávania od tohto partnerstva?

"Naším očakávaním je najmä podpora nadšených športovcov a perspektívneho Trenčianskeho klubu. Sme síce spoločnosť pôsobiaca celoslovensky, ale zároveň sme lokalpatrioti a milovníci športu. Šport rozvíja a posilňuje nie len telo, ale aj ducha a komunitu. Chceme ukázať, že nám na týchto cieľoch záleží. Preto nám podpora tohto konkrétneho projektu dáva veľký zmysel."

Sledujete šport basketbal na vozíčkoch, prípadne mali ste možnosť vidieť už takýto zápas?

"Ako každý šport, je tu chuť dosiahnuť vytúžený cieľ a víťazstvo. Prekonávať svoju komfortnú zónu. Venovať príprave voľný čas a tvrdo pracovať. A pri zápase vydať maximum."

Čo by ste odkázali našim hráčom a záujemcom o Basketbal na kolesách?

"Nebáť sa spraviť rozhodnutie a začať. Nevytvárať si predsudky a nemať strach. Postupnou poctivou prácou sa výsledky vždy dostavia."


Viac k tejto spolupráci nám povedal aj manažér BK AS Trenčín Richard Ďorďai

"Sme veľmi radi, že sme našli v našom regióne partnera, ktorý tento projekt vníma úplne rovnako ako my. Spolupráca a ich podpora je plánovaná na dlhšiu dobu, čo nám dáva určite veľkú silu pracovať a posúvať Basketbal na kolesách ďalej. Nič to nemení na veci, že postupom času naše družstvo získava viac a viac členov. Teší nás, že aj vďaka spolupráci so spoločnosťou ANTES GM vytvoríme lepšie podmienky a posunieme tento výnimočný projekt o krok ďalej."


Náš klub bol pri príležitosti 100 - ročnice Česko-Slovenského basketbalu pozvaný na hraničný prechod Bumbálka - Makov na exhibičný zápas už teraz vo štvrtok 14.9.2023 proti Českej reprezentácii v basketbale na vozíčkoch, so začiatkom zápasu o 15:00 hod.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 1.10.2023

Prvý zápas Extraligy žien nedopadol podľa našich predstáv

V sobotu 30.9.2023 odohrali ženy historicky prvý zápas v najvyššej slovenskej...

Aktuálne 29.9.2023

Staršie žiačky s prvou výhrou aj trpkou prehrou

Dievčatá do 15 rokov odohrali dva zápasy proti Považskej Bystrici.

Aktuálne 28.9.2023

Starší žiaci v kvalifikačných zápasoch dostali cenné lekcie

Chlapci do 15 rokov sa predstavili v prvom kvalifikačnom turnaji o Gold v...

Aktuálne 26.9.2023

Mladší žiaci na prípravnom turnaji obsadili 3.miesto

Naši chlapci do 13 rokov sa zúčastnili na turnaji v Novom Meste nad Váhom, kde odohrali...

Mesto Trenčín  Mercedes  DMD  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point