Aktuálne 7.11.2023

Ružomberok nad naše sily, skúsenosti sú však k nezaplateniu

V sobotu 4.11. odohrali naše ženy zápas 7.kola Niké Extraligy žien.

Zápas proti tímu z najbasketbalovejšieho mesta na Slovensku z MBK Ružomberok začal kvôli nehodám na cestách o 15 minút neskôr. Už pred zápasom bolo jasné, kto bude ťahať za kratší koniec, išlo hlavne o to, aby sa naše dievčatá nevzdali a bojovali až do konca. Po prvej štvrtine prehrávali 5:29, na polčase 8:55. V druhom polčase jemne zlepšili obranu aj útok, do kariet im vôbec nehrala úspešnosť streľby, ktorá sa zastavila na 18. percentách. Hosťkám vychádzala hlavne streľba trojok, keď bol úspešné až 16 krát. Na oboch stranách striedačiek dali tréneri príležitosť aj menej vyťažovaným hráčkam, preto veríme, že tento zápas dal každému dostatok skúseností.

• BK AS Trenčín - MBK Ružomberok 21:93

Body AS: Felixová 11, Mamráková 6, Bučková 2, Seifertová 2.

Ohlasy po zápase:

Richard Ďorďai - tréner AS

"Po hlavne mentálne ťažkom týždni sme dievčatá pripravovali na ďalší zo série megaťažkých zápasov. Vedeli sme, že doma aj za pomoci fanúšikov budeme silnejší a poctivo sme sa na to pripravovali. Myslím si, že herný prejav nebol zlý, no treba otvorene uznať kvality Ružomberka. Zápas odohralo všetkých 12 nominovaných hráčok, čo ma veľmi teší, pretože všetky potrebujú priestor. Aj keď niektoré väčší a iné menší. Každá sa s tým popasovala veľmi slušne a teda obecne im nemám čo vytknúť. Samozrejme, že chyby sa objavili, no my potrebujeme hlavne zbierať skúsenosti, čo hlavne proti tak kvalitnému súperovi sú k nezaplateniu. Som rád, že na svoj prvý Extraligový zápas naskočila ďalšia hráčka z našej akadémie Sárka Žilinčanová, ktorá sa vôbec nestratila a potvrdila svoju dobrú formu z U23. Teraz nás čaká 2-týždňová pauza, počas ktorej sa sústredíme na prípravu ďalšieho domáceho zápasu proti CBK. Veríme, že nás príde podporiť čo najviac fanúšikov, pretože hlavne pre nich to hráme. Radi by si naše "študentky" vychutnali opäť pozápasový potlesk a divácku "ďakovačku".

Mária Felixová - pivotka AS

"V zápase proti Ružomberku sme sa chceli sústrediť hlavne na seba a svoj výkon, kde sme chceli ukázať, že sa vieme poučiť z chýb z predošlých zápasov. Myslím si, že všetky dievčatá podali solídne výkony, jediné čo nás veľmi počas celého stretnutia trápilo bola úspešnosť streľby. Súperky na nás tlačili v obrane a niekedy bolo naozaj náročné sa z týchto situácií dostať, ale aj napriek tomu sme využívali doposiaľ nadobudnuté skúsenosti z najvyššej ligy. Musím uznať, že Ružomberok hrá najtvrdšiu obranu z ligy, čo je však pre naše mladé dievčatá výborné, lebo ich to naučí nie len to ako úder prijať, ale aj vrátiť. Teší ma, že sme sa povzbudzovali do poslednej sekundy, a že chémia v tíme je stále výborná a dokážeme sa tešiť aj z jedného pekného útoku či bloku. Už teraz sa teším na najbližší zápas proti CBK, pretože na ich palubovke sme predviedli ustráchaný výkon, čo určite budeme chcieť zmeniť."

Aktuálne 16.5.2024

Dievčatá na celoslovenskom finálovom turnaji nakoniec strieborné

Naše hráčky a študentky Strednej športovej školy Trenčín sa 6.-7.5.2024...

Aktuálne 17.5.2024

Program zápasov | 18. - 19.5.2024

Počas víkendu ukončia aktuálnu sezónu poslednými zápasmi mladší minižiaci a staršie minižiačky. Na...

Aktuálne 7.5.2024

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - DIEVČATÁ

V sobotu odohrali staršie minižiačky dva zápasy nadstavby o umiestnenie na turnaji vo Vrábľoch.