Aktuálne 15.12.2022

Šamorín bol nad sily starších žiačok

V nedeľu 11.12.2022 odohrali staršie žiačky zápas proti favoritovi tabuľky.

Dievčatá pod vedením trénera Richarda Ďorďaia nezačali zápas vôbec dobre a dovolili súperkám streliť úvodných 11 bodov stretnutia. Po oddychovom čase opadla z dievčat nervozita a vrátili sa do zápasu 9-bodovou šnúrou. Súperky si však vďaka výškovej prevahe dokázali spraviť po prvej štvrtine 13-bodový rozdiel, na polčase to bolo o 21. Dominancia hostiek pokračovala aj po prestávke a svoj náskok zvyšovali rýchlymi košmi po našich stratách. Poslednú štvrtinu naše dievčatá zabrali poriadne v obrane a túto časť hry vyhrali 11:8. Aj napriek nepriaznivému výsledku odohrali naše hráčky dobrý kvalitný zápas.

• BK AS Trenčín - ŠBK Šamorín 37:71

Body AS: Kozáková 22 (11 získaných lôpt), Škultétyová 7, Vida 2, Novotná 2, Kikušová 2, Panáková 1, Liptáková 1.

Richard Ďorďai - tréner AS

"Pred zápasom sme tušili, že budeme musieť čeliť väčšinu zápasu celoplošnej obrane súpera, preto sme na to dievčatá pripravili a zdôraznili sme im aby si dávali presné a prudké prihrávky. Bohužiaľ sa nám to zo začiatku nedarilo plniť a dovolili sme sa súperkám bodovo rozbehnúť. Od druhej štvrtiny sa však naše rozohrávačky prezentovali nebojácnym štýlom a niekoľkokrát prešli cez tento celoplošný pressing naozaj ukážkovo. V obrane sa nám darila zónová obrana, z ktorej sme získali niekoľko lôpt a podarilo sa nám ubrániť Šamorínčanky na celých 24 sekúnd. V útoku nám chýbala presnejšia muška spod koša, v obrane zas odstavovanie hráčok po strelách. Aj napriek tomu som rád, že sa dievčatá snažili až do konca a získali tým cenné skúsenosti, ktoré im pomôžu v odvetných zápasoch po novom roku."

Tereza Škultétyová - rozohrávačka AS

"Celý týždeň sme vedeli, že sa musíme dobre pripraviť na prvý tím tabuľky a posledný zápas základnej časti, a to Šamorín. Do zápasu sme nastúpili s tým, že si ideme zápas užiť. Výborne sme zónovo bránili, no potom však súperky našli spôsob ako sa prebojovať do vnútra zóny a to už nám robilo problémy. Dokázali sme ich časom riešiť, avšak zahodili sme ľahké koše, ktoré mohli s určitosťou zmeniť zápas. Vôbec sme nebojovali o loptu z čoho sme mali veľa stratených lôpt. Ale aj tak si myslím, že sme odohrali dobrý zápas s prvým tímom tabuľky. Tešíme sa na pokračovanie sezóny!"

Najbližšie sa naše staršie žiačky stretú v odvete proti Vráblom 7.1.2023 na domácej palubovke.

Aktuálne 3.5.2024

Program zápasov | 4.5.2024

V sobotu odohrajú naše mládežnícke tímy zápasy na palubovkách súperov. Držíme palce.

Aktuálne 30.4.2024

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa z dievčenských kategórií predstavili v poslednom zápase staršie...

REPORT MLÁDEŽE - 27.- 28.4.2024 - CHLAPCI

V sobotu 27.4. odohrali posledné zápasy sezóny naši mladší žiaci.

Aktuálne 29.4.2024

Výsledkový sumár | 27. - 28.4.2024

Mladší žiaci sa so sezónou rozlúčili s výhrou, staršie žiačky s dobrým výkonom a úsmevom na tvári.

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka