Aktuálne 30.3.2022

Starší žiaci šliapali favoritovi na päty

Starší žiaci odohrali počas víkendu zápasy proti Bánovciam nad Bebravou.

V sobotu vycestovali hráči pod vedením trénera Petra Bolačeka na palubovku BBK Bánovce nad Bebravou. Zápas začali naši hráči veľmi dobre, keď po prvej štvrtine vyhrávali 17:13. Do polčasu sa súperovi podarilo mierne stav znížiť a do prestávky odchádzali naši chlapci s 1-bodovým náskokom. V tretej štvrtine si aj napriek veľkému tlaku a individuálnym zružnostiam domácich dokázali naši hráči vybojovať 5-bodový náskok. V poslednej časti sa nanešťastie vyfaulovali traja hráči z našej základnej zostavy a zápas sme dohrávali s chlapcami, ktorým chýbajú skúsenosti v takomto tesnom závere zápasu. Aj napriek prehre sa ukázali naši hráči proti lídrovi našej tabuľky vo veľmi dobrom svetle.

• BBK Bánovce nad Bebravou - BK AS Trenčín 59:54

Body AS: Tomík 18, Sollár 13, Fischer 10, Závodský M.6, Halama 4, Krchňavý 3 (10 doskokov)

V nedeľu nastúpili naši starší žiaci proti rovnakému súperovi, tentokrát na domácej palubovke na Škole umeleckého priemyslu v Trenčíne. Po prvej štvrtine bol stav rovanký ako v sobotnom zápase, znova 17:13 pre hostí. Naši hráči ťahali za kratší koniec aj počas druhej štvrtiny a súper naplno ukázali svoju silu a skúsenosti. Na polčase hostia vyhrávali už o 13 bodov, po tretej časti už o 22 bodov. Na začiatku poslednej štvrtiny pri podkošovej finte nášho hráča, jeho obranca nešťastne vyskočil a dopadol bolestivo na palubovku, po čom sa obaja tréneri dohodli zápas nedohrávať, keďže o výsledku bolo už prakticky rozhodnuté. Bánoveckého hráča odviezla pre istotu záchranná služba, po násednej komunikácii nás z klubu uistili, že chlapec je v poriadku. Naši starší žiaci opäť ukázali, že dokážu hrať takmer vyrovnanú partiu aj so skúsenejšími hráčmi.

• BK AS Trenčín - BBK Bánovce nad Bebravou 30:52

Body AS: Sollár 12, Tomík 10, Závodský M.4, Krchňavý 4.

Peter Bolaček - tréner AS

"Cez víkend sme odohrali dva zápasy proti prvému tímu tabuľky. V prvom zápase na palubovke v Bánovciach sme sa súpera nezľakli a hrali s nimi vyrovnaný zápas až do posledných minút. Nakoniec to bola prehra o 5 bodov, ale musím chlapcov pochváliť za predvedenú hru.

V nedeľu sa už v druhej štvrtine ukázala únava z predošlého zápasu a súper nám odskočil na rozdiel 15 bodov. Zápas sme napokon nedohrali kvôli nepríjemnému zraneniu hráča Bánoviec. Celkovo však hodnotím víkend veľmi pozitívne a je vidieť, ako sa chalani zlepšujú každým zápasom."

Najbližšie sa naši starší žiaci predstavia 9.-10.4.2022 na palubovkách Senca a Interu Bratislava.

Aktuálne 28.3.2024

Päť našich kategórií vycestovalo na Easter tournament do Ostravy

Dnes ráno vyrazila 65-členná výprava už po 3. krát na Veľkonočný turnaj do...

Aktuálne 27.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa predstavili v dievčenských zápasoch staršie žiačky a mladé ženy.

Aktuálne 26.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - CHLAPCI

Počas posledného víkendu sa z chlapčenských kategórií predstavili mladší minižiaci, mladší žiaci,...

Aktuálne 25.3.2024

V prvých Play-off zápasoch sa potvrdila úloha favorita

Naše extraligistky odohrali počas troch dní dva zápasy play off proti Piešťanským...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA