Aktuálne 20.3.2023

Staršie žiačky s najtesnejšou výhrou

Staršie žiačky odohrali v nedeľu 19.3. prvý zápas nadstavbovej časti o umiestnenie proti Žiline.

Do zápasu vstúpili hráčky trénera Richarda Ďorďaia ml. s nedôslednou obranou a dovolili súperkám vyhrať túto štvrtinu 12:4. V druhej časti hry sa naše dievčatá viac presadili už aj v útoku, a aj napriek tomu, že túto štvrtinu vyhrali o jeden bod, strácali na polčase na Žilinčanky stále 7 bodov. Po prestávke dokázali naše dievčatá ubrániť hosťky iba na 5 bodov a priblížili sa im tak pred poslednou časťou na 4 body. V tej sa úspešnou trojbodovou strelou podarilo súperkám odskočiť na rozdiel siedmych bodov, potom však prišla bodová šnúra našich hráčok a po stave 39:40 sa podarilo našej najlepšej strelkyni Simone Kozákovej strhnúť výsledok na našu stranu. Posledný útok Žilinčanky úspešne nezakončili, preto sa naše dievčatá mohli tešiť z najtesnejšej výhry.

• BK AS Trenčín - BKM Žilina 41:40

Body AS: Kozáková 26, Molnárová 8 (17 doskokov), Lipková 4 (17 doskokov), Škultétyová 2, Liptáková 1.

Richard Ďorďai ml. - tréner AS

"Náš zápas v nedeľu sa mi ťažko hodnotí. Čakal som úplne iný výkon ako sme odohrali. Poviem úprimne, väčšinu hráčok som nespoznával na ihrisku. Báli sme sa hrať jedna na jedna do koša. Mali sme problém s vyvádzaním lopty po koši, aj keď viem, že baby to vedia predriblovať bez problému. Musím pochváliť jednu hráčku, vďaka ktorej sme dokázali vyhrať tento zápas. Bola to Simča Kozáková. To bola jediná hráčka, ktorá sa nebála hrať do koša a vedela si zorganizovať ostatné baby na ihrisku. Myslím si, že nás práve takéto ťažké a vyrovnané zápasy posúvajú dopredu. Bola to aj pre baby dobrá skúsenosť odohrať zápas, kde v podstate prehrávate celý zápas a nakoniec to víťazstvo strhnete na svoju stranu. Som rád, že baby sa nevzdali a bojovali až do konca."

Ivana Hrnčárová - pivotka AS

"V nedeľu sme odohrali zápas proti Žiline. V prvej polovici zápasu sa nám nepodarilo podať až tak dobrý výkon ako sme očakávali. V druhej štvrtine sme prešli do zóny, kde sa nám pomerne ľahšie doskakovali lopty. Do druhej polovice zápasu sme nastúpili odhodlané ísť si za víťazstvom. V poslednej štvrtine sme sa sústredili, aby sme dobre bránili a v útoku sme hrali hlavne hoď a bež."

Najbližšie sa naše staršie žiačky predstavia 1.4.2023 u súperiek v Poprade.

Aktuálne 12.4.2024

Program zápasov | 13. - 14.4.2024

Počas víkendu sa predstaví viacero našich kategórií, na domácej palubovke v Detskom mestečku však iba...

Aktuálne 11.4.2024

3.štvrtina nám zmarila šancu na dobrý výsledok

V stredu 10.4.2024 odohrali naše ženy druhý zápas play off proti tímu CBK Košice.