Aktuálne 25.1.2023

Staršie žiačky si zo západu Slovenska priviezli jednu výhru

Staršie žiačky sa počas posledného víkendu predstavili na palubovkách Stupavy a Bratislavy.

V sobotu si zverenkyne trénera Richarda Ďorďaia ml. zmerali sily proti tímu MIBA Stupava. Začiatok zápasu bol výhradne v réžii našich dievčat, ktoré vyhrali túto štvrtinu 13:3. V druhej aj tretej časti hry naopak prevzali kormidlo zápasu domáce hráčky, ktoré sa našim dievčatám dokázali bodovo priblížiť a prevziať vedenie pred poslednou štvrtinou o dva body. V nej však naše hráčky zabrali a aj vďaka doskokom a úspešným trojbodovým hodom strhli skóre na svoju stranu. Po napínavom závere sa tak mohli tešiť z ďalšieho víťazstva v tejto sezóne.

• MIBA Stupava - BK AS Trenčín 41:49

Body AS: Kozáková 23, Škultétyová 11, Liptáková 5 (14 doskokov), Panáková 2, Matúšová 2, Molárová 2, Novotná 2, Lipková 2 (11 doskokov).

V nedeľu privítal naše dievčatá líder tabuľky zo Slovana Bratislava. Proti kvalitným súperkám mali naše hráčky veľký problém presadiť sa v útoku, v obrane im naopak robili veľké ťažkosti rýchle protiútoky domácich hráčok. Na polčase svietil na tabuli stav 16:41, aj napriek tomu po prestávke naše dievčatá ešte viac zabrali a hlavne zlepšenou obranou dokázali so súperkami držať krok. Aj napriek veľkej snahe museli uznať, že na kvalitu Slovanistiek ešte nemajú, nemusia sa však za predvedený výkon vôbec hanbiť.

• BK Slovan Bratislava - BK AS Trenčín 75:37

Body AS: Kozáková 22, Kikušová 6, Škultétyová 3, Liptáková 2, Vida 2, Molnárová 2.

Richard Ďorďai ml. - tréner AS

"Počas víkendu sme z môjho pohľadu odohrali dva náročné zápasy. V sobotu sme vycestovali do Stupavy, kde sme odohrali asi najťažší zápas celej sezóny. Musím povedať na rovinu - nebol to náš najlepší zápas. Veľmi nám pomohol výkon Mišky Liptákovej, ktorá nám dokázala doskočiť 14 lôpt. Bol to bojovný zápas, v ktorom sme bojovali o víťazstvo do poslednej sekundy. Našťastie sa nám podarilo strhnúť vedenie na našu stranu a už sme si ho postrážili.

V nedeľu sme nastúpili proti veľmi skúsenému a dobre trénovanému tímu zo Slovanu. Od začiatku Slovan kontroloval hru až do konca zápasu. Bol to ťažký zápas, ale myslím si, že sa nemáme sa čo hanbiť. V druhej polke nám pomohla dobrá osobná obrana z našej strany, vďaka ktorej sme vedeli držať krok so súperom."

Tereza Škultétyová - rozohrávačka AS

"Zápas proti Stupave sme začali dobrou prvou štvrtinou, no potom prišla druhá štvrtina, kde sme prestali hrať. Nevedeli sme chytiť loptu do rúk či hrať agresívne do koša, taktiež sme nevedeli ubrániť ľahké koše súperiek, ktoré padali z ich nepripravených striel. Po polčase sme sa trochu prebudili, ale stále to nebolo ono. No nakoniec sme si udržali náskok až do konca.

V nedeľu nás čakal úplne iný súper a to Slovan. Začiatok bol veľmi ustráchaný z našej strany. V útoku sme neboli agresívne a nesnažili sme sa niečo vymyslieť, čo súperky využili a zo získaných lôpt dali ľahké koše. Druhý polčas bol iný. Začali sme osobnou obranou. Hrali sme aktívne do koša, vyhadzovali loptu na trojkový oblúk a podarilo sa nám dať niekoľko košov. Máme na čom pracovať do najbližšej nedele, kedy nás čakajú dievčatá zo Senca."

Ako už spomínala naša Terezka, najbližšie sa naše staršie žiačky predstavia na domácej palubovke v nedeľu 29.1. proti Sencu.

Aktuálne 28.3.2024

Päť našich kategórií vycestovalo na Easter tournament do Ostravy

Dnes ráno vyrazila 65-členná výprava už po 3. krát na Veľkonočný turnaj do...

Aktuálne 27.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa predstavili v dievčenských zápasoch staršie žiačky a mladé ženy.

Aktuálne 26.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - CHLAPCI

Počas posledného víkendu sa z chlapčenských kategórií predstavili mladší minižiaci, mladší žiaci,...

Aktuálne 25.3.2024

V prvých Play-off zápasoch sa potvrdila úloha favorita

Naše extraligistky odohrali počas troch dní dva zápasy play off proti Piešťanským...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA