Aktuálne 10.5.2023

Staršie žiačky ukončili sezónu zápasom proti Popradu

V nedeľu 7.5. privítali naše staršie žiačky na domácej palubovke Poprad.

Dievčatá pod vedením trénera Richarda Ďorďaia ml. nevstúpili do zápasu zle, keď bol stav 3:4, potom však prišla bodová smršť hostiek a túto časť hry vyhrali 24:3. Útok sa našim dievčatám nedaril ani v druhej štvrtine, kedy dali iba 4 body, naopak súperky nás nešetrili a skórovali takmer z každej pozície. V druhom polčase mierne zlepšili naše hráčky obranu, aj napriek tomu ale často krát "darovali" loptu Popradčankám, ktoré naše straty poľahky trestali. Ku koncu zápasu sa vďaka bodom Kozákovej podarilo výsledok aspoň trochu upraviť, východniarky si ale zo Sihote odviezli zaslúženú výhru. Aj napriek tomu, si však dievčatá zápas užili a rozlúčili sa tak so sezónou s úsmevom na tvári a s basketbalom v srdci.

  • BK AS Trenčín - BAM Poprad 23:86

Body AS: Kozáková 10, Liptáková M. 3, Vida 3, Gabrielová 3, Lipková 2, Matúšová 2.Richard Ďorďai ml. - tréner AS

"Náš posledný súťažný zápas proti Popradu nevyšiel možno výsledkovo tak, ako by sme chceli, ale užili sme si ho ako sa len dalo. Na začiatku zápasu boli baby v kŕči a báli sa, že pokazia. Prízvukoval som počas oddychových časov a prestávky, že o nič nejde a chcem aby si baby užívali ten zápas a predviedli čo je v nich. Od druhého polčasu prišli baby s úplne inou náladou a sebavedomím. Možno ten zápas nevyzeral na oko diváka úplne lahodne, ale konečne som na nich videl, že si ho užívajú a bavia sa basketbalom. Som rád, že sa nikto nezranil a zvládli sme bez problému posledný zápas."

Zoe Vida - krídlo AS

"Posledný zápas bol pre nás výnimočný kvôli odchodu niektorých hráčok do starších kategórii. Tento zápas sme si chceli maximálne užiť. Zo začiatku sa nám celkom darilo, no po prvej štvrtine sme prestali plniť pokyny trénerov. Snažili sme sa povzbudzovať a motivovať navzájom, no aj napriek tomu nám niečo zväzovalo ruky. Netuším čím to bolo, možno aj stresom z toho, že bol náš posledný a nechceli sme sklamať trénerov. Neboli sme schopné riešiť klasické herné situácie, prihrávať si loptu a podobne. No aj napriek tomu si myslím, že tato sezóna bola celkom úspešná. Postupne sa posúvame ďalej aj po basketbalovej stránke, ale aj celkovo ako kolektív. Tešíme sa na novú sezónu."

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka