Aktuálne 8.2.2023

Starším žiačkam víkendové zápasy nevyšli

Staršie žiačky odohrali počas posledného víkendu zápasy proti Piešťanom a Trnave.

V sobotu sa dievčatá pod vedením trénera Richarda Ďorďaia ml. a asistenta Jaroslava Vidu predstavili proti Piešťanským Čajočkám. Počas prvého polčasu hrali dievčatá zodpovedne a držali so súperkami krok, aj napriek tomu, že bodovo na nich strácali. Po prvej štvrtine bol stav 11:15, na polčase 22:33. Po prestávke však naše hráčky stratili energiu a dovolili súperkám skórovať z ľahkých pozícií, čím na ne strácali pred poslednou časťou hry už 25 bodov. Naše dievčatá sa nevedeli presadiť v útoku a na každý kôš sa nadreli, naopak Piešťanky hrali uvoľnene a zaslúžene vyhrali.

• BK AS Trenčín - Piešťanské Čajočky 39:75

Body AS: Kozáková 18, Novotná 8, Nebusová 4, Škultétyová 4, Matúšová 4, Liptáková J. 1.

Jaroslav Vida - asistent AS

"V sobotu naše dievčatá nastúpili proti kvalitnému tímu z Piešťan. Od začiatku zápasu sme dievčatám prízvukovali, aby hrali jednoduchý basketbal, rýchle prechody na útočnú polovicu, rýchle prihrávky, pohyb bez lopty s clonami. V obrane neprepadávať a nedovoliť súperkám aby nás jednoducho obchádzali. Dievčatá sa v prvej polovici zápasu maximálne snažili naše pokyny dodržiavať, čo sa prejavilo aj v našej hre. Hrali pekný basketbal. Do druhej polovice zápasu sme nastúpili s veľkým odhodlaním spraviť čo najlepší výsledok, avšak síl nám ubúdalo čím ďalej tým viac,  z čoho začali prameniť chyby, či už v obrane alebo v útoku. Nedokázali sme vydržať v nastolenom tempe čo sa odzrkadlilo aj vo výsledku. Ukázali sme však, že vieme hrať aj s kvalitným súperom. Za mňa bola najlepšou hračkou zápasu Sima Kozáková.

Simona Kozáková - rozohrávačka AS

"Sobotňajší zápas mal rozdielne polčasy. V tom prvom sme držali s Piešťanmi vyrovnanú partiu, ktorú sme prehrali nepremenenými ľahkými košmi. Do druhého polčasu nastúpilo úplne iné družstvo, ktoré nebojovalo a aj výsledkom toho bolo množstvo nedoskočených a stratených lôpt. A tomu zodpovedal aj konečný výsledok."

V nedeľu nastúpili naše dievčatá proti Trnave. Aj napriek tomu, že naše hráčky strelili prvé 4 body, zbytok štvrtiny už patril hosťkám. Naše dievčatá sa nedokázali presadiť v útoku, v obrane im naopak robilo veľké problémy odstavovanie súperiek po strele, čím inkasovali lacné koše. Trnavčanky mali na polčase 20 bodový náskok, ktorý v tretej štvrtine ešte navýšili. Stres, ktorý zväzoval ruky našim dievčatám počas troch štvrtín ich v poslednej časti hry konečne opustil a dokázali tak aspoň sčasti upraviť výsledok.

• BK AS Trenčín - BK AŠK Slávia Trnava 29:61

Body AS: Kozáková 15, Škultétyová 5, Liptáková J.2, Novotná 2, Hrnčárová 2, Nebusová 2, Matúšová 2, Gabrielová (10 doskokov).

"V nedeľu sme privítali súperky z Trnavy. Vedeli sme čo nás a čaká a verili sme, že s týmto súperom dokážeme hrať vyrovnanú hru. Pokyny boli podobné ako v predchádzajúcom sobotňajšom zápase, hrať jednoduchý rýchly basketbal. Neviem však z akého dôvodu dievčatá nastúpili na zápas nekoncentrovane. Od začiatku zápasu nám nevychádzala streľba spod koša a strednej vzdialenosti, čo bolo trochu frustrujúce. Nedokázali sme súperky odstavovať a odskočiť loptu pod vlastným košom. Prehrávali sme aj osobné súboje. V poslednej štvrtine zápasu začali dievčatá bojovať a nepoddali sa priebehu zápasu, avšak na zvrátenie výsledku to už nestačilo. Jednoducho aj takéto zápasy sa stávajú, čo verím, že bude pre hráčky ponaučením a motiváciou do tréningov. Veľkou oporou aj v tomto zápase bola opäť Sima Kozáková, ktorá zobrala na seba zodpovednosť."

"Na nedeľňajší zápas by sme mali čo najrýchlejšie zabudnúť, lebo v ňom sme nepreviedli ako tím žiadnu peknú hru. Svoju hru sme prispôsobili súperkám a tak isto ako v sobotu sme boli nedôrazné pri doskokoch a premieňaní vyložených šancí."

Najbližšie sa naše staršie žiačky stretnú u súperiek zo Starej Turej v sobotu 18.2.2023.

Aktuálne 28.3.2024

Päť našich kategórií vycestovalo na Easter tournament do Ostravy

Dnes ráno vyrazila 65-členná výprava už po 3. krát na Veľkonočný turnaj do...

Aktuálne 27.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa predstavili v dievčenských zápasoch staršie žiačky a mladé ženy.

Aktuálne 26.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - CHLAPCI

Počas posledného víkendu sa z chlapčenských kategórií predstavili mladší minižiaci, mladší žiaci,...

Aktuálne 25.3.2024

V prvých Play-off zápasoch sa potvrdila úloha favorita

Naše extraligistky odohrali počas troch dní dva zápasy play off proti Piešťanským...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA