Aktuálne 26.7.2022

Súhrn sezóny - Kadetky

Zhrnutie sezóny 2021/22 kadetiek.

V tomto článku si zhrnieme sezónu 2021/22 našej najstaršej dievčenskej kategórie - Kadetky.

Družstvo viedol tréner Richard Ďorďai, v zápasoch mu asistovala Mária Felixová.

Kadetky boli zložené z dievčat ročníka narodenia 2004-2006.

 • V príprave sa dievčatá predstavili na domácom turnaji Memoriálu Jána Cellera, kde odohrali kvalitné zápasy proti slovenským tímom. Z piatich zápasov si pripísali jedno víťazstvo a umiestnili sa tak na 5.mieste.
 • V základnej časti odohrali kadetky 16 zápasov, neskôr sa zúčastnili bojov o umiestnenie.
 • Prvú výhru si dievčatá vybojovali 5.júna 2022 nad tímom Spišskej Novej Vsi.
 • Najlepšou streľkyňou tímu bola Dominika Kubová, ktorá dala 146 bodov a teda 7,3 bodu na zápas.
 • Druhé miesto v bodoch patrí Alexandre Grellovej so 127 bodmi (6,3 bodu/zápas), tretie miesto obsadila so 121 bodmi (6,05 bodu/zápas) Kristína Dobiašová.
 • Rekord v strelených bodoch v jednom zápase sa podaril Alexandre Grellovej, keď proti tímu Bardejova trafila 21 bodov.
 • Najlepšou doskakovačkou tímu bola Hana Makovcová, ktorá doskočila 207 lôpt, čo je 9,4 doskoku na zápas.
 • V doskokoch jej sekundovala Dominika Kubová so 148 doskokmi (6,7 na zápas).
 • Kadetky sa počas sezóny dostali v jednom zápase do predĺženia, ktoré nešťastne prehrali.
 • Dokopy odohrali 22 zápasov - z toho 1 výhra.
 • Počas Veľkonočných sviatkov sa zúčastnili na medzinárodnom turnaji v Ostrave, kde si zmerali sily hlavne s českými tímami. Aj napriek tomu, že sa im nepodarilo zvíťaziť, nespravili si hanbu a nabrali kopu skúseností. Bodovo sa najviac darilo dvojici Dominika Kubová - 45 bodov a Sára Žilinčanová - 40 bodov.
 • Najmladšou hráčkou, ktorá nastupovala na zápasy je Simona Kozáková - r. nar. 2007.
 • Kadetky sa v celoslovenskej súťaži umiestnili na 16.mieste.

Hráčky, ktoré nastúpili v aspoň jednom zápase v tejto sezóne (za menom súčet strelených bodov v sezóne):

Dominika KUBOVÁ 146, Alexandra GRELLOVÁ 127, Kristína DOBIAŠOVÁ 121, Hana MAKOVCOVÁ 110, Sára ŽILINČANOVÁ 81, Simona SEIFERTOVÁ 49, Simona NEMCOVÁ 39, Nela HLÁVKOVÁ 38, Viktória DUVAČOVÁ 36, Soňa NEBUSOVÁ 30, Michaela CSÁSZÁROVÁ 21, Petra PAULÍNYOVÁ 18, Isabella HLUCHÁŇOVÁ 7, Simona KOZÁKOVÁ 6, Tatiana BARTEKOVÁ 5, Katarína ORIEŠKOVÁ 1, Ema PÁPIŠTOVÁ 1, Kristína MARTONOVÁ 1, Alexandra OSLEJOVÁ, Michaela MIŠIAKOVÁ, Laura SUCHÁ. Ako hodnotí sezónu tréner Richard Ďorďai?

"Musím uznať, že táto sezóna bola pre mňa a predpokladám, že aj pre dievčatá jedno veľké dobrodružstvo. Zažili sme konečne 1.krát takmer kompletnú sezónu.

Do letnej prípravy sme vstúpili v mierne zmenenej zostave, kde sa k nám pridali niektoré nové dievčatá. Sám som nevedel, čo od celej sezóny očakávať, no vedel som, že len poctivá práca a dochádzka môže nás všetkých niekde posunúť. Bol som rád, že sme v polovici prípravy mali možnosť odohrať premiérový ročník Memoriálu Jána Cellera, kde sme si zmerali sily s veľmi kvalitnými súpermi. Ešte viac ma teší, že sme sa mohli tešiť z prvého víťazstva proti Bardejovu. Zvyšné zápasy turnaja boli obrovskou skúsenosťou pre celé družstvo.

Sezónu sme začali zápasom proti herne vyspelému družstvu z Trnavy a rozdiel 20 bodov v náš neprospech nám dával nádej na dobré výsledky v celej sezóne. Tento trend sme dá sa povedať celkom ustáli a až na pár výnimiek sme v zápasoch dokazovali, že zlepšujúci trend je badateľný. Som nesmierne rád, že po odohratí posledného zápasu základnej skupiny sme mohli zhodnotiť výrazný herný progres. Zápasy doma so Slovanom Bratislava a následne na druhý deň u nich nám ukázal, že naša cesta je správna a treba len vydržať.

Do nadstavbovej časti súťaže sme sa veľmi tešili, keďže tu sa nám javila šanca na víťazný zápas ešte viac, ako tomu bolo v tej základnej časti. Pravdou je, že sme boli trošku sklamaní, že sa nám nepodarilo uspieť v Bardejove (prehra po predĺžení) a následne ani v domácej odvete. Oba zápasy boli veľmi vyrovnané a myslím, že práve takéto chvíle na palubovke dievčatá potrebujú. Som nesmierne rád hlavne za dievčatá, pretože sme spolu zažili aj veľa emotívnych chvíľ. Jedna z nich sa určite zapíše do histórie klubu. Domáce víťazstvo nad Spišskou Novou Vsou patrí určite k prelomovým momentom. Odohrať dva vyrovnané zápasy proti tak vyspelému družstvu je naozaj pre nás veľkým zadosťučinením. Bolo to také naše malé vysvedčenie za prácu počas 2,5 roka tvrdej práce.

Nemôžem ale zabudnúť na úžasné 4 dni v Ostrave. Prvý krát sme vycestovali na tak veľký a hlavne kvalitne obsadený turnaj. Síce sa nám nepodarilo zvíťaziť v žiadnom zápase, no skúseností sme nabrali neúrekom. Dokonca v žiadnom zápase sme neboli „fackovací panáci“..

Ak by som to mal zhrnúť do pár viet, tak chcem poďakovať všetkým mojím dievčatám, ktoré sa postarali o krásny rok. Som nesmierne rád, že som mal možnosť v družstve spolupracovať s Majkou Felixovou, ktorá mi bola veľkou oporou a bez nej by to bolo veľmi ťažké. V neposlednom rade nám skvelo fungovala spolupráca s trénermi starších žiačok Aničkou a Ričim, s ktorými sme aj prípadne pendlovanie vždy hravo zvládli. Ja verím, že letnú prípravu začneme v kompletnom zložení a aj plánované klubové novinky budeme môcť našim fanúšikom čo najskôr predstaviť."

Kristína Dobiašová - kapitánka kadetiek

"Takto na koniec sezóny by som začala tým, že by som chcela poďakovať babám za každý zápas, ktorý sme spolu odohrali. Spolu sme na každom jednom zápase držali spolu, či už v tých radostných alebo menej radostných chvíľach. Vždy sme sa snažili podporovať jedna druhú najviac ako sa len dalo. Samozrejme, že nie každý zápas vyšiel podľa našich predstáv, urobili sme chyby, z ktorých sme sa ale poučili do nasledujúcich zápasov. Najradostnejší moment pre mňa bol určite vyhratý zápas nad Spišskou Novou Vsou. Myslím si, že ani jedna z nás nešla do zápasu s tým, že by sme ho mohli jednozačne vyhrať. Vtedy sme hrali ako naozajstný tím. Každá jedna z nás v ten deň vydala zo seba maximum. 

A samozrejme, že najväčšie Ďakujem patrí nášmu pánu trénerovi Richardovi Ďorďaiovi. Pretože bez neho by sme ten zápas nevyhrali. Každý tréning počas sezóny sa nás snažil učiť nové veci, chcel, aby sme sa zdokonaľovali a bavili basketbalom. Veril nám a dodával nádej, že ak budeme poctivo na sebe makať, tak to prvé ligové víťazstvo príde. Celú sezónu bol s nami keď sme sa smiali, ale bol nám oporou aj keď sme plakali. Som nesmierne šťastná, že som mohla byť túto sezónu súčasťou kadetskeho tímu. 

"Raz, dva, tri Master!"


Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 1.6.2023

Mladí muži priniesli do Trenčína historicky prvú medailu z MSR

Počas víkendu 27.-28.5. sa Mladí muži do 23 rokov predstavili na Final 4 vo...

Aktuálne 31.5.2023

Mladšie žiačky odohrali priateľský zápas proti Prievidzi

V sobotu 27.5. sa na domácej palubovke stretli mladšie žiačky s rovesníčkami z...

Aktuálne 30.5.2023

Mladší žiaci odohrali dva zápasy v Leviciach

V sobotu 27.5. sa v rámci prípravy predstavili naši chlapci do 13 rokov v dvoch zápasoch na...

Aktuálne 16.5.2023

Trénerka kadetiek Šoltésová: "Pre mňa sú aj tak víťazky."

Počas posledného víkendu 13.-14.5. odohrali kadetky zápasy nadstavby v Seredi a...

Mesto Trenčín  Mercedes  DMD  Sitka  Bassta  SunBus  Biohem  Unotech  zts  Araver  lizard