Aktuálne 23.6.2022

Súhrn sezóny - Starší žiaci

Zhrnutie sezóny 2021/22 starších žiakov.

Dovoľte nám predstaviť štatisticky najúspešnejšiu kategóriu nášho klubu v sezóne 2021/22 - starší žiaci.

Družstvo viedol tréner Peter Bolaček s pomocou trénera Tomáša Nebusa.

Družstvo bolo zložené z chlapcov ročníka narodenia 2007-2009.

 • Cesta starších žiakov začala kvalifikačným turnajom o skupinu Gold, v ktorej by sa stretávali s tímami najvyššej kvality. V tomto turnaji sa im síce podaril vyhrať jeden zápas proti Sencu, nestačilo to však na postup do Gold-u, preto sa do konca sezóny stretávali s tímami v skupine Silver. 
 • Víťazstvom nad Sencom 26.septembra 2021 tak zaknihovali historickú prvú ligovú výhru nášho klubu!
 • V Silver skupine odohrali dokopy 18 zápasov - z toho 10 výhier.
 • 9.októbra 2021 strelili prvú stovku v klube tímu z Lozorna - 107:20.
 • Najlepším strelcom tímu je Rafael Ján Tomík s 368 bodmi, čo vychádza 19,3 bodu na zápas.
 • Druhé miesto patrí Jakubovi Sollárovi s 211 bodmi (11,1 bodu/zápas), tretí najlepší strelec je s 202 bodmi (10,6 bodu/zápas) Sebastián Krchňavý.
 • Rekordérom v strelených bodoch v jednom zápase je s 29 bodmi Jakub Sollár, ktorému sa takto strelecky darilo proti Interu Bratislava.
 • Jakub Sollár sa taktiež stal jednoznačne najlepším doskakovačom svojho tímu, keď s priemerom 10,1 doskoku/zápas doskočil v sezóne 192 lôpt.
 • Najmladším hráčom, ktorý nastúpil v ligovom zápase bol Šimon Pilko narodený v roku 2011.
 • Počas Veľkonočných sviatkov sa starší žiaci predstavili na medzinárodnom turnaji v Ostrave, kde s bilanciou 2 výhry a 3 prehry obsadili 4.miesto. Najlepšími strelcami na tomto turnaji boli Jakub Sollár so 71 bodmi a Rafael Ján Tomík so 65 bodmi.
 • Starší žiaci sa v konečnej tabuľke umiestnili na 4.mieste skupiny Silver.

Hráči, ktorí nastúpili v aspoň jednom zápase v tejto sezóne (za menom súčet strelených bodov v sezóne):

Rafael Ján TOMÍK 368, Jakub SOLLÁR 211, Sebastián KRCHŇAVÝ 202, Martin Daniel FISCHER 134, Martin HALAMA 120, Richard ZÁVODSKÝ 116, Michal ZÁVODSKÝ 84, Michal GRBALÍK 83, Filip TUNEGA 9, Tomáš GRBALÍK 8, Timotej TINKA 8, Michal ZAVADINKA 4, Jakub ĎURIÁN 2, Roman SVETLÍK 2, Filip JONEK 2, Šimon PILKO.Hodnotenie sezóny z pohľadu trénera Petra Bolačeka a asistenta Tomáša Nebusa:

"Zhrnutie uplynulej sezóny by sme rozdelili na dve časti. Začneme pozitívami. Určite na prvom mieste musíme spomenúť, že chlapci spravili výrazný basketbalový progres. Taktiež nás teší, že sme vyhrali niekoľko vyrovnaných a ťažkých zápasov v lige aj na turnajoch a zistili sme, aký môže byť basket úžasný. S tým spojená je aj možnosť zažiť krásne emócie z víťazstiev, ale aj sklamania z prehier. Aj napriek covidovej dobe sme po prvý krát odohrali celú sezónu s kvalitnými družstvami v kvalitnej lige, kde sme výsledkovo obstáli a obsadili sme 4.priečku. Taktiež pozitívny fakt je, že sa viacerí hráči pravidelne dostali aj na súpisku v staršej kategórií kde sa na ihrisku vôbec nestratili. Medzi veľký míľnik patrí aj naša účasť na našom prvom veľkom 3-dňovom turnaji v Ostrave, kde chalani nabrali medzinárodné skúsenosti. Taktiež evidujeme postupné zvyšovanie zodpovednosti v prístupe hráčov k tréningom a svojím povinnostiam (dochvíľnosť, hlásenie účasti na tréningoch či zápasoch), ale stále máme na čom pracovať. Čo nás veľmi teší je, že sa pomaly zvyšuje počet ochotných hráčov urobiť niečo pre vlastný klub, ako pomoc pri zápasoch na stolíku, časomiere, zápisoch.. Basketbal je cesta, ako chalanov vychovávať k vzájomnej spolupráci a rešpektu. 

Táto naša cesta je ešte iba na začiatku, práve aj preto sa musia chlapci priúčať nové veci a nasávať správne návyky aby boli úspešnejšími nielen v športe, ale aj živote. Čo sa basketbalu týka, stále musíme pracovať na tímovosti, z hráčov už pred zápasom v šatni, aj v rozcvičke musí byť cítiť odhodlanie a súdržnosť - tam je naša najväčšia slabina, pretože častokrát hráme nahnevaní a bez povzbudzovania sa. Taktiež viacerým hráčom chýba väčšia pokora a rešpekt k ostatným hráčom aj k vlastným trénerom. Naši basketbalovo najlepší hráči sa musia naučiť potlačiť svoje vlastné hráčske egá pre dobro celého kolektívu. Ak sa chcú stať skutočnými lídrami, musia sa príkladne začať správať na ihrisku aj mimo ihriska, pretože každý jeden hráč môže a vie priniesť do družstva niečo, čo naše družstvo potrebuje. Okrem basketbalovej kvality, potrebujeme pridať aj humor, rešpekt, spolupatričnosť, úctu, ľudskosť a uvedomiť si, že každý hráč je iný a prináša do kolektívu svoj vlastný príspevok. Ďalšia vec je, aby sa chlapci naučili akceptovať a povzbudiť aj basketbalovo slabších hráčov, pretože každý hráč môže svojmu tímu veľa dať a je dôležitý. V poslednom rade musíme zlepšiť vzájomné správanie sa, slovník a vyjadrovanie, a mať zodpovedný a 100% prístup k tréningom a svojím povinnostiam. Ďakujeme chalanom za celú sezónu a tešíme sa na ich ďalšie napredovanie."

Rafael Ján Tomík - kapitán starších žiakov

"Sezónu hodnotím veľmi dobre, lebo si myslím, že sme sa zlepšovali každým vyhratým aj prehratým zápasom. Budem rád, keď takto budeme pokračovať aj v ďalších sezónach, lebo si myslím že sme dobrá partia. Najviac mi v pamäti ostáva posledný zápas, bol podľa mňa najlepší, lebo v ňom bolo veľa emócií. Tento zápas bol vyrovnaný až do konca a takéto víťazstva sú pre nás najcennejšie."

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 10.8.2022

Odštartovali sme novú sezónu 2022/23

V nedeľu 7.8.2022 sa v areáli Sedmičky stretli kategórie na novú sezónu.

Aktuálne 29.7.2022

Po dvoch rokoch letný kemp opäť v Trenčíne

Aké boli tieto dva týždne z pohľadu trénerov a detí?

Mládež 28.7.2022

Výsledky

Výsledky zápasov

Aktuálne 1.8.2022

Súhrn sezóny - Mikroliga/Prípravka

Zhrnutie sezóny 2021/22 mikroligy a prípravky.

Mesto Trenčín  Mercedes  Terajsok  Sitka  Bassta  Kúpeľné pivo  SunBus  Biohem  Unotech  Respect  zts  Araver  lizard