Aktuálne 20.5.2022

Tréner Ďorďai po zápase v Bardejove: "Grellová bola hnacou silou celého tímu."

Kadetky odohrali v sobotu 14.5.2022 zápas v Bardejove.

Deviatka dievčat pod vedením trénera Richarda Ďorďaia spolu s asistentami Máriou Felixovou a jeho synom Richardom vycestovala na posledný vonkajší súťažný zápas do Bardejova. Očakával sa napínavý zápas, keďže ani naše dievčatá, ani súperky ešte v lige neokúsili chuť víťazstva. Tak ako sme aj predpokladali, zápas bol od začiatku vyrovnaný. Domácim hráčkam v prvej štvrtine vychádzala streľba, keď boli spoza trojbodového oblúka úspešné až tri krát a stav na jej konci bol 21:17 pre domácich. V druhej časti hry naše dievčatá stále nepredvádzali hru, ktorú od nich tréner očakával a do polčasovej prestávky išli naše hráčky so 6-bodovým mankom. Do druhého polčasu nastúpili naše dievčatá s väčším odhodlaním a tretia štvrtina skončila nerozhodne 14:14. V poslednej časti riadneho hracieho času náš tím potiahla hlavne výborne hrajúca Grellová, ktorá strelou v poslednej sekunde zápasu poslala stretnutie do predĺženia za stavu 60:60. Predĺženie začali lepšie naše dievčatá, keď dali dva rýchle koše a približne minútu pred koncom viedli naše hráčky o tri body. Následne sa domáce hráčky presadili trojbodovou strelou a stav vyrovnali. V poslednom útoku zápasu sa súperkám podarilo presadiť spod koša a mohli sa po zápase tešiť z výhry.

Bohužiaľ, jeden deň po zápase pri vyhodnocovaní individuálnych štatistík sme si v oficiálnom zápise o stretnutí všimli chybu, s ktorou už nanešťastie nemôžeme nič spraviť. V prvej štvrtine naša hráčka trafila trojbodový kôš, no v zápise ho pripočítali iba ako dvojbodový. To znamená, že ešte pred predĺžením si hlavný rozhodca neskontroloval zápis dôkladne, lebo keby tak spravil, túto chybu by opravil a našim dievčatám by tak bola pripísaná spravodlivá výhra 61:60 v riadnom hracom čase.

• BKM Bardejov - BK AS Trenčín 67:65 PP (60:60)

Body AS: Grellová 21 (12 doskokov), Kubová 11, Duvačová 10 (18 doskokov), Žilinčanová 9, Dobiašová 6, Seifertová 6, Császárová 3.

Richard Ďorďai - tréner AS

"Vedeli sme, že v Bardejove na nás bude čakať ťažký súper. Prvé dve štvrtiny sme hrali ustráchano, bez výraznej energie a obranných/útočných doskokov. Súper nás prekvapil dobrou streľbou z väčších vzdialeností, čo v prvej polovici zápasu bolo asi rozhodujúce. V prestávke sme si s dôraznejším hlasom v šatni povedali to dôležité a na druhý polčas nastúpilo na palubovku úplne iné družstvo. 6-bodové manko sme postupne doťahovali a záver stretnutia bol ako na hojdačke. V druhom polčase sme sa zlepšili vo všetkých ukazovateľoch. Nedá mi spomenúť fantasticky hrajúcu Sašku Grellovú, ktorá odohrala podľa mňa svoj najlepší zápas a bola obrovskou hnacou silou celého družstva. Odohrala veľmi ťažký a fyzicky náročný zápas. Jej kŕče na konci zápasu len potvrdzujú fakt, že tam nechala všetko. Práve kôš z jej rúk v posledných sekundách riadneho hracieho času poslal zápas do predĺženia. Škoda záveru, kedy sme si nechali ujsť 4-bodový náskok ešte tesne pred koncom. Predĺženie bolo kópiou celého stretnutia, kedy sa zápas prelieval hore-dole. Nedá mi pripomenúť nešťastné a hlavne nesprávne rozhodnutie hlavných arbitrov, kedy mi zakázali zobrať oddychový čas v predĺžení za stavu, kedy sme vyhrávali a dievčatá potrebovali dostať jasné inštrukcie do poslednej minúty. Tento nezmysel si po zápase síce uvedomili, no nám to už asi výsledok nezmení.

Najhoršie bolo domáce zistenie, že sme vlastne v riadnom hracom čase mali vyhrať a len chybou stolíka sa tak nestalo. Čaká nás ešte domáca odveta, na ktorú sa určite poctivo pripravíme a sme odhodlaní súpera jednoznačne poraziť. Musíme sa pozerať len na seba a tvrdá práca na tréningu nás môže dostať do cieľa. Môjmu družstvu plne dôverujem a vôbec nepochybujem, že vrchol sezóny v podobe domácej odvety bude mať pre dievčatá sladkú výhernú bodku."

Fotogalériu zo zápasu v Bardejove nájdete na našom Facebooku tu.

Naše kadetky čakajú ešte tri domáce zápasy, najbližšie odohrajú zápasy proti Popradu a Spišskej Novej Vsi 4.-5.júna.

Aktuálne 28.3.2024

Päť našich kategórií vycestovalo na Easter tournament do Ostravy

Dnes ráno vyrazila 65-členná výprava už po 3. krát na Veľkonočný turnaj do...

Aktuálne 27.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - DIEVČATÁ

Počas posledného víkendu sa predstavili v dievčenských zápasoch staršie žiačky a mladé ženy.

Aktuálne 26.3.2024

REPORT MLÁDEŽE - 23.- 24.3.2024 - CHLAPCI

Počas posledného víkendu sa z chlapčenských kategórií predstavili mladší minižiaci, mladší žiaci,...

Aktuálne 25.3.2024

V prvých Play-off zápasoch sa potvrdila úloha favorita

Naše extraligistky odohrali počas troch dní dva zápasy play off proti Piešťanským...

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA