Aktuálne 17.5.2022

Tréner Richard Ďorďai ml. po zápasoch žiačok: " Baby ukázali, aká je sila v tomto tíme!"

Žiačky odohrali v nedeľu 15.5.2022 dva zápasy proti Handlovej.

V prvom zápase dievčatá trénera Richarda Ďorďaia ml. začali veľmi opatrne, aj napriek tomu sa im prvú štvrtinu podarilo vyhrať 7:4. V druhej časti hry sa bodovo začali prejavovať už aj súperky, avšak do polčasovej prestávky sme si udržali mierny náskok o 6 bodov. Tretia štvrtina bola úplne vyrovnaná a po jej konci mali naše dievčatá navrch 27:21. V poslednej časti sa súperkám darila streľba a naše dievčatá nevedeli na to dostatočne reagovať. Ešte pár minút pred koncom bol stav 32:26 pre nás, potom však prišli dva rýchle koše hostiek a stav bol 32:30. Necelú sekundu pred koncom handlovská hráčka strieľala dva trestné hody a mohla zápas poslať do predĺženia. Bola však úspešná iba v jednom pokuse a naše dievčatá sa tak mohli tešiť z najtesnejšieho víťazstva.

  • BK AS Trenčín - ŠBK Handlová 32:31

Body AS: Kozáková 17, Liptáková 5, Durásová 4, Novotná 2, Vida 2, Panáková 2.


Do druhého zápasu nastúpili naše dievčatá s odhodlaním vylepšiť chyby, ktoré ich mohli v predošlom zápase stáť víťazstvo. V prvej štvrtine naše hráčky zahodili až 5 trestných hodov a súperky túto časť vyhrali 7:4. Aj v druhej štvrtine mali mierne navrch hosťky, ktoré ju vyhrali o 1 bod a do polčasovej prestávky išli naše dievčatá so 4-bodovým mankom. Po polčase domáce hráčky zlepšili hlavne doskakovanie v útoku a túto časť hry vyhrali o jeden bod. Posledná štvrtina sa ukázala ako najkľúčovejšia, keď naše dievčatá zvrátili výsledok na svoju stranu a po vyhratej štvrtine o 10 bodov sa mohli tešiť aj z druhého víťazstva proti tomuto súperovi.

  • BK AS Trenčín - ŠBK Handlová 34:27

Body AS: Kozáková 11, Durásová 8, Liptáková 7, Novotná 4, Molnárová 2, Panáková 2.Richard Ďorďai ml. - tréner AS

"Cez víkend sme odohrali naše posledné dva domáce zápasy v tejto sezóne. Chceli sme sa na ne čo najlepšie pripraviť, a zároveň sa rozlúčiť s nimi výherne. Babám sme pred zápasmi povedali, že to majú vo svojich rukách a je to už len na nich, ako to zvládnu. Myslím si, že lepšie to zvládnuť ani nemohli. Oba zápasy boli dramatické až do samotného konca. V prvom zápase sme mali veľký problém s odstavovaním a doskakovaním. To sa ukázalo neskôr aj na výsledku. Nakoniec sme, ale dotiahli zápas do víťazného konca a radovali sme sa z výhry. Do druhého zápasu sme chceli zlepšiť doskakovanie a odstavovanie. To sa nám podarilo, a aj vďaka tomu sa nám podarilo vyhrať aj druhý zápas. Baby predviedli skvelý výkon v oboch zápasoch a ukázali, aká je sila v tomto tíme.


Najbližšie sa naše žiačky predstavia počas posledného májového víkendu na palubovke Lučenca vo svojich posledných ligových zápasoch tejto sezóny.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 23.6.2022

Súhrn sezóny - Starší žiaci

Zhrnutie sezóny 2021/22 starších žiakov.

Aktuálne 16.6.2022

Posledný krok našim kadetkám nevyšiel

V nedeľu 12.6.2022 odohrali kadetky posledný ligový zápas proti Bardejovu.

Aktuálne 14.6.2022

Mladšie žiačky sa v príprave stretli s Popradom

Dievčatá narodené v rokoch 2008-2012 odohrali dve prípravné stretnutia proti BAM Poprad.

Aktuálne 8.6.2022

Kadetky po víkende s prvým víťazstvom

Kadetky odohrali počas víkendu 4.-5.6.2022 zápasy proti Popradu a Spišskej Novej Vsi.

Mesto Trenčín  Mercedes  Terajsok  Sitka  Bassta  Kúpeľné pivo  SunBus  Biohem  Unotech  Respect  zts  Araver  lizard