Aktuálne 26.10.2022

Trénerka Šoltésová po víkende:"Chuť a chcenie nám nechýba."

Kadetky odohrali v sobotu zápas v Šamoríne, v nedeľu na Slovane.

Dievčatá pod vedením trénerky Anny Šoltésovej začali sobotný zápas proti Šamorínu veľmi dobre, nebáli sa na seba vziať zodpovednosť a hrali aktívne do koša. V spojení s dobrou obranou skončila táto štvrtina iba o 8 bodov pre domáce hráčky. Aj v druhej časti hry pokračovala slušná hra našich dievčat, aj napriek tomu bodový rozdiel súperiek narastal vďaka ich dobrej streľbe z diaľky. Na polčase bol stav 42:21, po tretej štvrtine 56:30. Do zápasu zasiahlo všetkých deväť hráčok a získali tak cenné skúsenosti proti kvalitnému súperovi.

  • ŠBK Šamorín - BK AS Trenčín 72:38

Body AS: Seifertová 10 (10 doskokov), Žilinčanová 8, Grellová 6 (10 doskokov), Makovcová 6 (11 doskokov), Kozáková 5, Császárová 2, Matúšová 1.


Anna Šoltésová - trénerka AS

"Dievčatá vstúpili v sobotu do zápasu veľmi zodpovedne a odhodlane. O tom svedčí aj stav prvej štvrtiny 19:11. Hneď od začiatku plnili pokyny, ktoré sme si pred zápasom povedali a hrali presne to, čo sme celý týždeň trénovali, čo ma naozaj veľmi teší. V obrane sme zodpovedne zatvárali územie "šestky", no žiaľ súper nám nastrieľal množstvo košov z dlhších vzdialeností. Veľký problém nám stále robia trestné hody a odstavovanie, na tom musíme ešte poriadne popracovať. Dievčatá zo Šamorína boli síce nad naše sily, ale my sme sa predviedli v dobrom svetle."

Sára Žilinčanová - krídlo AS

"Túto sobotu sme odohrali náročný, ale z môjho pohľadu taktiež úspešný zápas proti Šamorínu. Opäť sa ukázali zručnosti našich súperiek aj ich dlhšie herné skúsenosti. No my sme nastúpili na palubovku s hlavou hore a so správnym nastavením. Spočiatku zápasu sme držali krok so súperkami aj s našim menším počtom hráčok. Po nejakom čase sa ukázalo aj naše znevýhodnenie, keď sme prestávali vládať. To však nevadilo, lebo sme plnili požiadavky trénerky, ako napr. robiť vniky do koša 1:1 a aj zónová obrana sa ukázala ako dobre funkčná. Koše sme dostávali väčšinou z dlhších vzdialeností, takže je potreba stále zlepšovať obranu za oblúkom. Myslím si, že sme vynaložili 120% nášho úsilia a sme spokojné s výsledkom."V nedeľu sa naše dievčatá predstavili na palubovke bratislavského Slovana. Od začiatku zápasu dominovali domáce hráčky a aj napriek veľkej snahe v obrane sa im nedarilo zastaviť dobrú streľbu súperiek. Prvá štvrtina skončila 24:11. V podobnom štýle pokračoval zápas až do konca, naše hráčky hrali odvážne do koša, nedostali sa však často na hranicu trestného hodu, keďže rozhodcovia nechávali hru plynúť aj napriek agresivite domácich hráčok. Do zápasu zasiahlo všetkých osem hráčok a všetky sa pridali aj na bodovú listinu.

  • BK Slovan Bratislava - BK AS Trenčín 82:31

Body AS: Grellová 6, Seifertová 6 (15 doskokov), Kozáková 5, Makovcová 4, Žilinčanová 3, Huščavová 3, Matúšová 2, Császárová 2.


Anna Šoltésová - trénerka AS

"Na nedeľňajší zápas nás vycestovalo len 8 pre choroby, ktoré trápia naše družstvo už pár týždňov. Zápas proti Slovanistkám bol oveľa náročnejší, fyzickejší a často až za hranicou faulu. Opäť sme dostali množstvo bodov z dlhších vzdialeností, Slovanistky mali v nedeľu výbornú streľbu. Veľmi ma teší, že od nás bodovali všetky hráčky a myslím si, že v tomto zápase si každá jedna siahla na dno svojich síl. Dievčatá odohrali dva veľmi kvalitné, fyzicky náročné zápasy a predviedli v oboch stretnutiach pekné basketbalové akcie. Samozrejme, že máme ešte na čom pracovať, ale babám chuť a chcenie určite nechýba. Sama som zvedavá čo nám prinesú ďalšie zápasy."

Alexandra Grellová - rozohrávačka AS

"Nedeľný zápas hodnotím ako vydarený. Hoci sa nám nepodarilo dosiahnuť náš ciel, nedostať 75 bodov, ako tím sme naozaj bojovali. Páčilo sa mi, ako sme každá vnikali dovnútra po tom, ako sme na tom pracovali celý týždeň. V budúcnosti by sme mali zlepšiť doskoky, hlavne útočné a lepšiu komunikáciu na ihrisku. Podľa môjho názoru stav neukazuje to, aká bola naša hra, ale naopak hrali sme veľmi pekne."


Najbližšie sa kadetky predstavia 12.-13.11.2022 na domácej palubovke proti Trnave a Seredi.

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka