Aktuálne 16.5.2023

Trénerka kadetiek Šoltésová: "Pre mňa sú aj tak víťazky."

Počas posledného víkendu 13.-14.5. odohrali kadetky zápasy nadstavby v Seredi a Trnave.

V sobotu nastúpili dievčatá pod vedením trénerky Anny Šoltésovej na palubovke Serede. Začiatok zápasu našim hráčkam nevyšiel a dovolili domácim spraviť si 10-bodový náskok. V druhej aj tretej časti hry predviedli naše hráčky zodpovedný výkon a držali so Seredčankami krok. Rozdiel v skóre mali stále pod kontrolou domáce aj napriek tomu, že sa naše dievčatá postavili veľa krát na čiaru trestného hodu odkiaľ im to bohužiaľ nepadalo. Ku koncu zápasu zlepšili naše hráčky obranu, avšak prestalo im aj padať v útoku. Aj napriek peknému bojovnému výkonu si naše dievčatá odviezli zo Serede prehru.

  • BK Lokomotíva Sereď - BK AS Trenčín 75:50

Body AS: Makovcová 14, Seifertová 12 (12 doskokov), Grellová 10 (13 doskokov, 10 získaných faulov), Žilinčanová 6, Kozáková 6, Škultétyová 2, Kikušová 1, Gabrielová 1. 


Anna Šoltésová - trénerka AS

"Vedeli sme, že nás budú cez víkend čakať veľmi náročné stretnutia, kedy môžeme súpera veľmi potrápiť, ba až bojovať o víťazstvo. My sme nemali čo stratiť a babám som povedala, aby sa hlavne bavili basketbalom a užívali si každú minútu na ihrisku či mimo neho. V sobotu sme v prvej štvrtine boli ešte v miernom kŕči a hrali sme veľmi zbrklo z čoho vznikali rýchle protiútoky súperiek. V druhej štvrtine sme sa už uvoľnili a začali hrať našu hru. Získali sme niekoľko lôpt a dokázali sme hrať aj my rýchle protiútoky. V celom zápase sme dokázali veľa ťažiť z faulov súperiek, no žiaľ naša úspešnosť trestných hodov nebola vôbec dobrá. Bolo vidno, že dievčatá si zápas užívajú a hrajú uvoľnene. Celé družstvo žilo na ihrisku aj na lavičke, zahralo si všetkých desať hráčok a domov sme odchádzali spokojné. Žiaľ sme na súperky nestačili ani tentokrát, ale odohrali sme v tejto sezóne proti Seredi štyri veľmi kvalitné stretnutia a vždy chýbal len maly kúsok, aby sme to dotiahli do víťazného konca."

Alexandra Grellová - krídlo AS

"Do zápasu v sobotu sme išli nastavené na výhru. Hoci nám pár hráčok chýbalo, čím sme boli mierne oslabené, každá z nás podala pekný výkon. Našim plusom bola zónová obrana, bojovnosť a získané fauly. Trestné hody sme ale nepremieňali a aj to rozhodlo o výsledku. Našim veľkým pozitívom bola tímová hra a dobrá atmosféra na ihrisku. Napriek tomu, že výsledok nebol uspokojivý, je dôležité sa z tohto zápasu poučiť. Postupne začíname hrať vyrovnané zápasy, čo nás ešte viac motivuje do ďalšej sezóny."V nedeľu proti Trnave už mali naše hráčky istotu, že to bude ich posledný zápas sezóny. Základom preto bolo, aby si ho dievčatá užili a necítili na sebe ťarchu výsledku. Rozviazané ruky pomohli našim kadetkám ujať sa stretnutia a prvú štvrtinu vyhrali 19:8. V dobrej hre pokračovali aj v druhej časti hry, kde sa síce domáce postupne doťahovali, ale na polčase stále viedli naše dievčatá 32:29. Po polčase sa Trnavčankám podarilo dotiahnuť hlavne vďaka trom trojbodovým košom a ujali sa vedenia o 3 body. V štvrtej štvrtine sa skóre prelievalo z jednej strany na druhú, nikdy však nie o viac ako 2 body. Aj napriek streleckým príležitostiam v posledných sekundách  sa našim dievčatám nepodarilo zvrátiť výsledok na svoju stranu, preto sa zápas skončil nerozhodne 59:59. Do predĺženia nastúpili dievčatá odhodlane, na veľkú škodu sú tri nepremenené trestné hody počas týchto piatich minút. Práve trestné hody domácich prevrátili skóre na ich stranu a naše dievčatá tak prehrali tesným rozdielom dvoch bodov.

  • BK AŠK Slávia Trnava - BK AS Trenčín 68:66 PP

Body AS: Žilinčanová 22, Kozáková 18, Grellová 11 (10 doskokov), Makovcová 7 (16 doskokov), Seifertová 6 (23 doskokov), Škultétyová 2.


Anna Šoltésová - trénerka AS

"V nedeľu dostali baby pred zápasom rovnaké pokyny - baviť sa basketom, žiť s družstvom a hlavne sa nezraniť. A to všetko plnili až do poslednej sekundy predĺženia. Na dievčatách bolo vidno už od prvej minúty, že si zápas užívajú a Trnavčankám nič nedarujú zadarmo. Celý zápas predvádzali výborné kolektívne či individuálne akcie. Dokonca sme si mohli zahrať aj predĺženie, čo niektoré dievčatá zažili úplne prvýkrát a popasovali sa s tým na výbornú. Naozaj klobúk dole pred tým, čo na ihrisku predviedli a ako si siahli na dno svojich síl. Všetkých čo tam s nami boli, veľmi príjemne prekvapili a ukázali čo všetko už vedia a aký pokrok spravili za celú sezónu. Naozaj sme si asi lepší posledný zápas sezóny ani nemohli vysnívať. Celé družstvo sme prešli veľkou emocionálnou horskou dráhou. Na dievčatá som veľmi pyšná a pre mňa sú aj tak víťazky. Ďakujem babám, že som s nimi mohla zažiť takýto nádherný a silný basketbalový zážitok, na ktorý keď si spomeniem tak mám stále zimomriavky."

Simona Seifertová - pivotka AS

"Nedeľňajší zápas proti Trnave nemohol dopadnúť lepšie aj napriek prehre. Hrali sme to, čo sme sa za celú sezónu naučili a v čom sme sa zdokonalili. Vychádzali nám rýchle protiútoky, z ktorých sme dávali koše, videli sme sa na ihrisku a prihrávali sme si. Prvý polčas sme mali pod kontrolou, v druhom sme poslali zápas do predĺženia a vtedy bolo šťastie na strane Trnavy. To, čo však bolo na našej strane bola atmosféra. Všetky sme si zápas užili, čo bolo vidieť na ihrisku i na lavičke, navzájom sme sa povzbudzovali a keď sme niečo pokazili hodili sme to za hlavu. Hrali sme fantasticky až na drobné chybičky, ale dôležité je to, že sme na ihrisku vypluli dušu a každá z nás si siahla na dno svojich síl. Tento zápas bol plný emócií radosti, keď sme skórovali, napätia, keď sme sa neboli ochotné len tak vzdať a bojovali sme o každú loptu a bod ale aj plaču, keď sme počúvali hrdé slová tréneriek."


Dievčatá sa svojej trénerke poďakovali za sezónu aj takouto krásnou kyticou :)

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 1.10.2023

Prvý zápas Extraligy žien nedopadol podľa našich predstáv

V sobotu 30.9.2023 odohrali ženy historicky prvý zápas v najvyššej slovenskej...

Aktuálne 29.9.2023

Staršie žiačky s prvou výhrou aj trpkou prehrou

Dievčatá do 15 rokov odohrali dva zápasy proti Považskej Bystrici.

Aktuálne 28.9.2023

Starší žiaci v kvalifikačných zápasoch dostali cenné lekcie

Chlapci do 15 rokov sa predstavili v prvom kvalifikačnom turnaji o Gold v...

Aktuálne 26.9.2023

Mladší žiaci na prípravnom turnaji obsadili 3.miesto

Naši chlapci do 13 rokov sa zúčastnili na turnaji v Novom Meste nad Váhom, kde odohrali...

Mesto Trenčín  Mercedes  DMD  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point