Aktuálne 5.9.2022

Úspešný 2.ročník Memoriálu Jána Cellera Juniorov

V dňoch 19. - 21. 8. 2022 sa uskutočnil 2.ročník Memoriálu Jána Cellera - trenčianskej trénerskej basketbalovej legendy. Chlapci narodení v r. 2004 a mladší sa predstavili v Športovej hale na Sihoti.

V piatok začali naši juniori turnaj zápasom proti tímu SKB Zlín. Zlínčania pricestovali na poslednú chvíľu, preto svoje družstvo poskladali prevažne z mladších chlapcov. Začiatok zápasu bol pomalý a vyrovnaný, v polovici prvej štvrtiny sa naši hráči rozohrali a prakticky do konca zápasu dokázali udávať tempo. Pripísali si tak prvé víťazstvo na turnaji. 

 • SKB Zlín - BK AS Trenčín 47:92

Body AS: Heleš 23, Nebus M. 16, Briatka 15, Ďorďai 12, Pabiš 10, Michálik 8, Nebus O. 4, Stručka 2, Greguš 2. 


Rovnaký deň poobede na našich hráčov čakal kvalitnejší súper z Považskej Bystrice. Prvú štvrtinu vyhrali naši chlapci o 10 bodov, v druhej časti hry sa im však súper dokázal priblížiť už na rozdiel troch bodov. V druhom polčase sme mohli vidieť napínavý vyrovnaný basketbal, kde o výsledku nebolo rozhodnuté do poslednej minúty. Nakoniec mali presnejšiu streleckú ruku hráči z Považskej Bystrice a vyhrali zápas o jeden kôš.

 • BK AS Trenčín - IMC Slovakia Považská Bystrica 78:80

Body AS: Nebus M. 27, Michálik 14, Heleš 12, Briatka 8, Nebus O. 7, Ďorďai 6, Pabiš 2, Greguš 2.


V sobotu ráno si juniori zmerali sily s našimi kadetmi BK AS Trenčín, ktorí prijali možnosť zahrať si na turnaji proti skúsenejším tímom. Zápas mal tréningové tempo, hráči si hru užívali a mohli si vyskúšať rôzne akcie a zahrali si všetci hráči na oboch stranách. Za tím juniorov si tak mohli zahrať aj chlapci od kadetov, ktorí tak mohli získať cenné skúsenosti. 

 • BK AS Trenčín juniori - BK AS Trenčín kadeti 90:33

Body AS juniori: Briatka 15, Pabiš 15, Nebus O. 14, Nebus M. 12, Michálik 11, Stručka 9, Heleš 6, Popluhár 6, Grbalík T. 2.

Body AS kadeti: Fischer 8, Sollár 8, Závodský M. 7, Krchňavý 5, Urban 3, Halama 2.


Poobede čakal na našich juniorov ešte zápas proti chlapcom zo Svitu. Počas celého zápasu naši chalani udávali tempo hry, po prvej štvrtine vyhrávali o 10 bodov, na polčase o 15. Za našich hráčov nastúpili aj traja hráči od kadetov a každý si tak odohral v zápase peknú minutáž. Výhrou aj nad týmto súperom sa naši juniori prebojovali do nedeľňajšieho finále.

 • BKM Iskra Svit - BK AS Trenčín 41:68

Body AS: Nebus M. 24, Heleš 10, Nebus O. 9, Pabiš 8, Briatka 6, Michálik 5, Stručka 2, Tomík 2, Sollár 2.


Vo finále sa naši chlapci stretli v súboji proti Považskej Bystrici, s ktorou prehrali v piatok o 2 body. Mali im teda čo vracať. Zápas to bol už od začiatku veľmi vyrovnaný, našim hráčom sa úspešne darilo zastaviť najlepších strelcov súpera. Aj napriek tomu prvú štvrtinu prehrali o 3 body. Do polčasovej prestávky išli s 2-bodovým mankom a najmä vďaka neuveriteľnému výkonu Matúša Nebusa sa im podarilo tretiu časť hry vyhrať o 5 bodov. V poslednej štvrtine naši chlapci vyhrávali už aj o 9 bodov, no skúsení juniori z Považskej Bystrice zápas úspešnými strelami z diaľky zdramatizovali. Naši hráči však výborným prechodom cez celoplošnú obranu súpera dokázali skórovať a mohli sa tak tešiť z celkového víťazstva na turnaji.

 • IMC Slovakia Považská Bystrica - BK AS Trenčín 80:84

Body AS: Nebus M. 33, Nebus O. 10, Briatka 9, Michálik 9, Heleš 6, Pabiš 6, Tomík 6, Ďorďai 5. 


Finálne umiestnenie tímov:

 1. 1. BK AS Trenčín
 2. 2. IMC Slovakia Považská Bystrica
 3. 3. SKB Zlín
 4. 4. BKM Iskra Svit
 5. 5. BK AS Trenčín kadeti

All stars 5 turnaja :

  1. Matúš Nebus ( Trenčín )
  2. Michal Heleš ( Trenčín )
  3. Christián Minárik ( Považská Bystrica )
  4. Matouš Beníček ( Zlín )
  5. Lukáš Kubala ( Svit )

Najlepší strelec turnaja : Andrej Blaško ( Považská Bystrica )

Cena Fair Play : Jarda Honner ( Zlín )


Na fotke člen All stars tímu Matúš Nebus

Na fotke člen All stars tímu Michal Heleš


 • Ohlasy po turnaji:

Peter Roman (tréner Považská Bystrica)

"Za mňa osobne aj za celé družstvo a klub patrí všetkým vám v BK AS Trenčín poklona za výborne zorganizovaný turnaj. Všetko klapalo ako má, aj keď tým, že my sme dochádzali, tak sme ani nepotrebovali nič viac ako odohrať zápasy. Ak bude tá možnosť, určite radi prídeme aj o rok. Jediné čoho som sa obával bol ten termín - je to podľa mňa trochu skoro. Ale napokon to pre nás splnilo účel, asi aj vďaka tomu akí boli súperi. Ale ak by bolo možné organizovať turnaj niekde začiatkom septembra alebo na prelome august/september tak by sa asi aj účastníci hľadali ľahšie. Moje výstupy nie sú nič na čo by som bol hrdý ale aspoň nebola nuda:-)"

Tomáš Nebus (tréner BK AS Trenčín kadeti)

"Výborný turnaj, výborná organizácia. Dostali sme možnosť odohrať s našimi kadetmi na tomto turnaji 4 kvalitné zápasy. Odohrali sme dva výborné vyrovnané zápasy so Zlínom a so Svitom, oba sme prehrali, ale veľmi tesne. A dostali sme dve basketbalové lekcie od domácich trenčianskych juniorov a vyškolili nás aj chlapci z Považskej Bystrice. Našim cieľom bolo zahrať si kvalitné zápasy a čo najviac sa naučiť. Chceli sme byť dôstojným súperom, čo sa nám podarilo. Chlapci mali možnosť zmerať si sily s výbornými družstvami a my sme vďační za túto možnosť. Čerešničkou bolo víťazstvo našich juniorov vo výbornom finálovom zápase aj s účasťou našich 3 kadetov, čo bol pre nich určite krásny zážitok. Ďakujem nášmu klubu za výbornú organizáciu a za možnosť zapojiť aj našich mladých hráčov do kvalitného a už tradičného augustového basketbalového turnaja, ktorým je Memoriál Jána Cellera."

Nikola Maslarevič (tréner Svit)

"Turnaj v Trenčíne bol výborne zorganizovaný, mali sme všetky potrebné podmienky na hru. Organizátori boli veľmi milí a bolo príjemné sa s nimi stretnúť. Bola to moja prvá trénerská skúsenosť na Slovensku a zostane v mojich pekných spomienkach. Boli sme najmladším tímom na turnaji a pre mojich hráčov to bola dobrá príležitosť získať nové skúsenosti. Výsledok bol pre nás druhoradý, no hrdí sme na štvrté miesto. Dúfam, že sme klub a mesto predstavili v dobrom svetle a že si nás organizátori uctia a opäť pozvú. Vidíme sa nabudúce, prajem vám veľa šťastia a veľa úspechov v živote aj v práci!"

Martin Ptáček (tréner Zlín)

"Všetko ohľadom turnaja bolo výborné. Ďakujeme za veľmi priateľskú atmosféru, organizácia turnaja bola výborná, všetko bolo časovo aj inak zvládnuté. nemôžem taktiež zabudnúť na rozhodcov, ktorí boli veľmi nadpriemerní. Ďakujeme, pokiaľ bude možnosť, určite prídeme znovu."

Andrej Heleš (asistent trénerky Trenčín)

"Organizácia turnaja bola dosť náročná, keďže to bolo na začiatku letnej prípravy a viaceré kluby nám odmietli účasť. Nakoniec sa ale ukázalo, že to bol výborný štart pre všetkých zúčastnených, kde bolo vidieť na čom treba popracovať a tréneri si mohli vyskúšať aj rôzne herné situácie. Z pohľadu nášho tímu bolo pre mňa veľkým prekvapením ako to chalani super zvládli, aj keď mali za sebou len veľmi krátku prípravu. Vyhrala najme bojovnosť a spolupráca hráčov, na akú som nebol zvyknutý. Popracovať musíme ešte na streľbe z väčšej diaľky a tiež streľbe trestných hodov."


Mária Felixová (trénerka Trenčín)
"Na začiatok musím poďakovať všetkým tímom za svoju účasť na turnaji, keďže si uvedomujeme, že sa konal v skoršom termíne hneď na začiatku prípravy. V tomto dôsledku sme ale zistili presne to, čo bolo našim cieľom a teda nájsť negatíva ale aj pozitíva pred novou sezónou. Taktiež som vďačná ľuďom z nášho klubu za pomoc pri organizácii zápasov, bez nich by nebolo možné mať po turnaji tak pozitívne pocity. Zápasy proti Svitu, Zlínu aj našim kadetom boli pre nás síce menej náročné, avšak aj v týchto zápasoch museli ostať plne koncentrovaní aby sme predvádzali hru, akou by sme sa chceli prezentovať. Celý týždeň prípravy pred Memoriálom sme trénovali rýchly prechod do útoku a bola som veľmi milo prekvapená ako to skvele dokázali aplikovať do zápasov. Zápasy proti Považskej Bystrici boli pre nás tou pravou previerkou. V prvom zápase sme s nimi dokázali držať krok, avšak v poslednej časti hry nám došli sily a nezastavili sme ich rýchle protiútoky a hru jedna na jedna, čo nás v konečnom výsledku stálo výhru. Do finále sme im mali čo vracať, chceli sme sa sústrediť hlavne na zlepšenie individuálnej obrany a tiež odstupovanie zo slabej strany. Až na malé chybičky sme plnili všetky pokyny na 100%, slabinou počas tohto zápasu aj celého turnaja bola streľba trestných hodoch a odstavovanie. Sú to však všetko činnosti, na ktorých máme stále čas pracovať. Gratulujem chalanom k celkovému víťazstvu na turnaji, som hrdá na ich nasadenie a bojovnosť, ktorú do všetkých zápasov dali a aj keď o tom asi nevedeli, ale dali mi týmto víťazstvom krásny darček k mojim narodeninám. Ďakujem! 

Kompletný výsledkový sumár:

BK AS Trenčín kadeti :IMC Považská Bystrica 61:106
SKB Zlín:BK AS Trenčín47:92
BK AS Trenčín Kadeti:
BKM Iskra Svit55:59
BK AS Trenčín:IMC Považská Bystrica78:80
BK Iskra Svit:SKB Zlín55:62
BK AS Trenčín:BK AS Trenčín kadeti90:33
IMC Považská Bystrica:BKM Iskra Svit83:39
BK AS Trenčín kadeti:SKB Zlín77:94
BKM Iskra Svit:BK AS Trenčín41:68
SKB Zlín:IMC Považská Bystrica62:103

Zápas o 3 miesto
SKB Zlín:
BKM Iskra Svit
78:42

Finále
IMC Považská Bystrica:BK AS Trenčín80:84

Na tomto linku môžete nájsť prenosy zápasov.

ĎAKUJEME VŠETKÝM ZÚČASTNENÝM TÍMOM ZA BASKETBALOVÉ ZÁŽITKY A TEŠÍME SA NA VÁS ZNOVA NIEKEDY NA SPOLOČNEJ PALUBOVKE!

Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 1.10.2023

Prvý zápas Extraligy žien nedopadol podľa našich predstáv

V sobotu 30.9.2023 odohrali ženy historicky prvý zápas v najvyššej slovenskej...

Aktuálne 29.9.2023

Staršie žiačky s prvou výhrou aj trpkou prehrou

Dievčatá do 15 rokov odohrali dva zápasy proti Považskej Bystrici.

Aktuálne 28.9.2023

Starší žiaci v kvalifikačných zápasoch dostali cenné lekcie

Chlapci do 15 rokov sa predstavili v prvom kvalifikačnom turnaji o Gold v...

Aktuálne 26.9.2023

Mladší žiaci na prípravnom turnaji obsadili 3.miesto

Naši chlapci do 13 rokov sa zúčastnili na turnaji v Novom Meste nad Váhom, kde odohrali...

Mesto Trenčín  Mercedes  DMD  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point