Aktuálne 23.2.2023

Víkend žien U23 v znamení kolísavých výkonov

Mladé ženy odohrali počas posledného víkendu dva zápasy na západe Slovenska.

V sobotu nastúpili mladé ženy pod taktovkou trénera Richarda Ďorďaia proti Ivanke pri Dunaji. Zo začiatku síce naše dievčatá vyhrávali 6:2, bohužiaľ to bolo naposledy kedy v tomto zápase viedli. Po prvej štvrtine mali domáce hráčky náskok 22:16, v priebehu druhej časti hry svoj náskok ešte navýšili, keď naše dievčatá počas nej trafili iba dva koše z hry a ostatné body dali z trestných hodov. Strelecké nešťastie pokračovalo pre naše hráčky aj v druhom polčase, keď dokopy trafili iba 11 bodov a domáce si tak vybojovali ľahkú výhru. Zarážajúcou zaujímavosťou tohto zápasu je až 52 odpískaných faulov.

• BK Klokani Ivanka pri Dunaji - BK AS Trenčín 78:38

Body AS: Barboričová 16, Janigová 6, Bučková 4, Ilončiaková 3, Mamráková 2, Sorádová 2, Kubová 2, Urbanová 2, Křenová 1.

Richard Ďorďai - tréner AS

"Po víkende ostali vo mne veľmi zmiešané pocity. Vedeli sme, že ideme do zápasov, ktoré môžeme vyhrať. Z nepochopiteľných dôvodov sme v sobotu nastúpili ustráchaní a báli sa hrať basketbal, ktorý vieme hrať. Je pravdou, že extrémne veľkou mierou sa o celkový dojem starali aj hlavní arbitri. Nebudeme sa na to vyhovárať, pretože náš výkon bol skutočne našim najslabším v sezóne a len ťažko sa mi hľadajú slová. Ivanku pri Dunaji sme v prvom kole podstatne viac potrápili, čo sa nám práve u nich nedarilo. Prispôsobiť sa malému ihrisku a ich košom, čo bolo pre nás nad ľudské sily. Nedokázali sme si urobiť čistú pozíciu na streľbu z vonku, no naopak súperky v tom boli naozaj doma. Len v prvom polčase sme inkasovali 7 trojok, čo v podstate zlomilo zápas na ich stranu. Bol to zápas, na ktorý sa snažíte zabudnúť, pretože sme ho skutočne nezvládli."

Olívia Janigová - pivotka AS

"Začiatok bol celkom dobrý, potom sme však dostali 4 trojky a v rýchlom slede zápasu sme sa z toho nevedeli pozbierať. Navyše nám robila problémy súperova agresívna obrana. Odporúčanie do ďalších zápasov je určite menej driblovať, viacej rýchlych presných prihrávok a v útoku zrýchliť pohyb - motion. Ale najdôležitejšie je nevzdávať sa, pretože zápas má 40 minút."

Nedeľný zápas proti Slovanu Bratislava už toľko bodov nepriniesol. Vedenia sa na začiatku stretnutia ujali naše hráčky, po pár minútach ich domáce dobehli a po prvej časti hry mali tesne navrch 11:8. Tesné skóre bolo aj na konci druhej štvrtiny, kedy hlavne obrannou hrou bol stav 18:16 pre domáce. Po polčase sa pokračovalo vo vyrovnanej hre, potom však prišla 7-bodová šnúra našich súperiek a tá sa ukázala ako kľúčová. Posledná časť hry bola opäť vyrovnaná, naše dievčatá však výsledok na svoju stranu už preklopiť nedokázali.

• BK Slovan Bratislava - BK AS Trenčín 46:35

Body AS: Ilončiaková 8, Janigová 8, Barboričová 6, Mamráková 5, Bučková 2, Urbanová 2, Křenová 2, Kubová 2.

"V nedeľu sme si povedali, že sa nám už nemôže stať to, čo sme zažili v Ivanke pri Dunaji. V podstate sa nám to aj darilo. Dá sa povedať, že to bol zápas obrán, keďže veľa bodov nepadalo. O zápase rozhodla paradoxne streľba spod koša, kedy sme sa len smutne pozerali, ako nám to doslovne pomaly z obruče lietalo von. Samotná štatistika 30/7 hovorí asi za všetko. Faktom je, že ma dievčatá príjemne potešili, pretože ten zápas bol oveľa lepší ako deň predtým. Dokonca sme si urobili aj tímový rekord v počte strát za zápas, kedy sa nám podarilo udržať toto číslo na úrovni 11, čo si veru historicky nepamätám. Ak by sme našli väčší pokoj v ľahkých košoch resp. streľbách spod koša, tak zápas sme mohli hladko vyhrať. Ak hovoríme, že v sobotu sme na to skrátka nemali, tak nedeľa bol úplným opakom. Z môjho pohľadu nevyhral lepší, ale rozhodlo domáce prostredie, ktoré nám historicky akosi nepraje. Ale za zápas proti Slovanu si určite zaslúžia dievčatá pochvalu."

Kristína Dobiašová - krídlo AS

"Nedeľný zápas so Slovanom bol akoby taký zápas "na hojdačke". Do zápasu sme išli s tým, že Slovan chceme poraziť a aj sa nám s ním darilo držať krok a na polčase sme prehrávali len o dva body. No potom prišla nešťastná tretia štvrtina, kde sme dostali viac košov ako sme dali a už sa nám neporadilo do konca zápasu skóre dotiahnuť."

Najbližšie sa mladé ženy predstavia na domácej palubovke netradične v piatok 3.3. o 19:30 hod.

Aktuálne 7.5.2024

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - DIEVČATÁ

V sobotu odohrali staršie minižiačky dva zápasy nadstavby o umiestnenie na turnaji vo Vrábľoch.

REPORT MLÁDEŽE - 4.5.2024 - CHLAPCI

V sobotu odohrali mladší minižiaci dva zápasy na turnaji v Bratislave.

Aktuálne 6.5.2024

Výsledkový sumár | 4.5.2024

Minikategórie majú za sebou ďalšie zápasy, z výhry sa tešili iba dievčatá.

Aktuálne 3.5.2024

Program zápasov | 4.5.2024

V sobotu odohrajú naše mládežnícke tímy zápasy na palubovkách súperov. Držíme palce.

Mercedes  DMD  Mesto Trenčín  Bassta  SunBus  Biohem  zts  lizard  Antes  GreenWay  Farma Kameničany  Qex  Trenčiansky Štandard  Kúpele Trenčianske Teplice  Araver  Yellow Point  JUMA  Lucka