3.11.2016

Hádzanárky postúpili do štvrťfinále Slovenského pohára, ďalším súperom Michalovce

Hádzanárky AS Trenčín si v strede minulého týždňa vybojovali postup do štvrťfinále Slovenského pohára. Nováčik WHIL zdolal lídra I. ligy HC Tatran Stupava 23:17 (14:7). Trenčianky uspeli napriek tomu, že sa predstavili v oklieštenej zostave len s deviatimi hráčkami a dvomi brankárkami. Štvrťfinále je na programe v stredu 7. decembra o 17.30 h. AS Trenčín privíta najväčšieho favorita súťaže Iuventu Michalovce.

Od začiatku stretnutia palubovku ovládli hráčky AS Trenčín. Bolo tak napriek tomu, že od ôsmej minúty dohrávali po zranení Marcinekovej len s ôsmimi hráčkami v poli. V 12. min viedli už 9:2. Trenčiankam vychádzala hra na pivota, kde sa presadzovala Zemanovičová. Taktiež výborná obrana. Peknými zásahmi sa prezentovala brankárka Hanzalíková. V 17. min viedli hostky 11:3. Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie domácim hráčkam, ale trenčianske hádzanárky sa čoskoro zmobilizovali a zápas doviedli s prehľadom do víťazného konca. Herné tempo udávali skúsená Blažeková s mladučkou Matejíkovou.

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS Trenčín): „Od začiatku stretnutia bola naša hra taká, akú si predstavujem. Dievčatá konečne ukázali čo v nich je. Veľmi ma mrzí ďalšie nepríjemné zranenie hráčky v poli Marcinekovej, ktorá má veľkú tržnú ranu pod okom. Stretnutie sme odohrali napokon len s ôsmymi hráčkami, ktoré si zaslúžia pochvalu. Podali skvelý výkon vrátane brankárok. Dúfam, že im to dodá sebavedomie do ďalších zápasov vo WHIL a Slovenskom pohári.“

HC Tatran Stupava - HK AS Trenčín 17:23 (7:14)

Tatran: Balážová – Ďurechová 1, Yildizová 1, Kupkovičová 7/2, Kalmárová, Valachová 2, Kovácsová, Kubovičová, Janšáková 2, Gáliková 2, Kurčinová 1, Richterová 1, Kvasnicová, Švehlová, Klamová

AS: Hanzalíková, Rehušová - Takáčová 1, Žitňanová 1, Ušiaková 1, Mesárošová, Jašková 1/1, Matejíková 5, Zemanovičová 7, Marcineková 1, Blažeková 6/3

Pokutové hody: 3/2 – 5/4, vylúčené: 3 – 2, rozhodovali: Baďura a Gabriš, 100 divákov

Staršie žiačky druhé na turnaji v Kuřime

Z turnaja starších žiačok v Kuřime sa vraciame s 2.miestom a najlepšou hráčkou.

Aktuálne 14.1.2024

Mladšie žiačky zvíťazili na turnaji v Kuřime

Po Vianočnej prestávke dnes opäť vybehli na palubovku mladšie žiačky HK AS Trenčín.

Aktuálne 15.1.2024

Hádzanárky Iuventa Michalovce víťazkami Winter Cup-u 2024

V sobotu, 13. januára 2023 sa v Mestskej športovej hale v Trenčíne uskutočnil...

Aktuálne 3.8.2023

Podporte dobrú vec !

Dovoľte nám Vás informovať a zároveň pozvať na 10. ročník charitatívneho podujatia s názvom – Káčer na bicykli, ktoré...

Ibo  MSM  TOP SERVIS IT  Interway  Misakspol  Chorvan Autodoprava  Lekaren Puchov  Mesto Trenčín  Mattoni  miesto pre vasu reklamu