15.11.2016

Hádzanárky podľahli Zore Olomouc

Hádzanárky AS Trenčín podľahli doma v nedeľňajšom zápase 10. kola česko-slovenskej WHIL družstvu DHK Zora Olomouc 18:31 (10:14). Mladý tím trenčianskych hádzanárok je s jedným víťazstvom a dvoma bodmi na dvanástej priečke v trinásťčlennej súťaži. V ďalšom kole sa predstaví už v stredu 16. novembra o 17.30 h na palubovke lídra súťaže Iuventy Michalovce.

Trenčianske hádzanárky nevstúpili do zápasu dobre a už po pár minútach prehrávali rozdielom dvoch gólov – 0:2. Zásluhou zlepšenej obrany však veľmi rýchlo vyrovnali na 3:3. S favorizovaným súperom držali krok až takmer do záveru prvého polčas. Pred odchodom do šatní si hráčky Zory vypracovali štvrtogólové vedie, ktoré v úvode druhého polčasu navýšili na rozdiel desiatich gólov – 21:11. Hoci domáce hráčky najmä zásluhou aktívnej Blažekovej bojovali, zápas bol už pred polovicou druhej tridsaťminútovky rozhodnutý.

Zdena Rajnohová (trénerka HK AS Trenčín): „V prvom polčase sme so súperkami držali krok. Rozhodovali maličkosti. Náš súper sa dostal do väčšieho vedenia až v samotnom závere prvej polovice. Druhé dejstvo neviem pochopiť. Zlyhali sme v obrane, ale aj v útoku. Prestali sme hrať. Dali sme príliš veľa priestoru hosťujúcemu tímu a ten to pochopiteľnej využil. Musíme sa z toho poučiť a ísť ďalej. Čaká nás posledný tohtoročný zápas ligy, ktorý predohráme v Michalovciach. V prvom rade sa musíme dať dokopy nielen zdravotne. Verím, že odvetná časť bude lepšia.“

HK AS Trenčín – DHK Zora Olomouc 18:31 (10:14)

AS: Hanzalíková, Rehušová – Minarechová 4, Ondová, Mesárošová 1, Ušiaková 1, Takáčová 2, Jašková 1, Blažeková 6/3, Žitňanová 1, Marcineková, Matejíková, Zemanovičová 2

DHK: Bártová, Rašková – Severová 3, Salašová 3, Hvostaľová 2, Trumpešová 2, Kapsová 3, Gajdošíková 4/1, Gebre Sellasieová 2, Salčáková 2, V. Fryčáková 4, T. Fryčáková 1, Kubáčková 5/1

Pokutové hody: 3/3 – 3/2, vylúčené: 1 – 3, rozhodovali: Budzák a Zahradník, 200 divákov

Staršie žiačky druhé na turnaji v Kuřime

Z turnaja starších žiačok v Kuřime sa vraciame s 2.miestom a najlepšou hráčkou.

Aktuálne 14.1.2024

Mladšie žiačky zvíťazili na turnaji v Kuřime

Po Vianočnej prestávke dnes opäť vybehli na palubovku mladšie žiačky HK AS Trenčín.

Aktuálne 15.1.2024

Hádzanárky Iuventa Michalovce víťazkami Winter Cup-u 2024

V sobotu, 13. januára 2023 sa v Mestskej športovej hale v Trenčíne uskutočnil...

Ibo  MSM  TOP SERVIS IT  Interway  Misakspol  Chorvan Autodoprava  Lekaren Puchov  Mesto Trenčín  Mattoni  miesto pre vasu reklamu