Aktuálne 8.2.2019

Zhodnotenie jesennej časti sezóny a zimnej prípravy mladších dorasteniek

Trénerka Iveta Mičiníková zhodnotila jesennú časť a zimnú prípravu mladších dorasteniek HK AS Trenčín.

V minulej sezóne dievčatá získali titul MSR a vedeli sme, že vstúpiť do dorasteneckej súťaže bude náročnejšie ako to, na čo sme boli zvyknuté so žiackej súťaže. Stále je väčšina dievčat ročníkovo mladšia a táto sezóna je pre nás obrovská škola, dievčatá získavajú skúsenosti a aj napriek tomu sa nemáme za čo hanbiť, práve naopak som s ich hrou prístupom a herným prejavom spokojná. Ako každý tréner, niekedy očakávam viac, ale bez toho by to nebolo ono. Nemôžeme sa uspokojiť s tým čo je a chceme mať stále dôvod zlepšovať sa.

Jesennú časť sezóny sme zvládli veľmi dobre. Hráme celoslovenskú súťaž a momentálne nám patrí 4. miesto z 12 tímov. Prvé štyri tímy majú rovnaký počet bodov a o postavení v tabuľke rozhoduje iba skóre. Jarná časť sezóny bude veľmi zaujímavá, keďže začíname v podstate od nuly.

Zimnú prípravu sme absolvovali klasicky v domácich podmienkach, dievčatá si užili aj zaslúžené voľno a oddýchnuté mohli s chuťou začať prípravu na jarnú časť. Vyvrcholením zimnej prípravy bol turnaj v Šali, zmerali sme si sily so zahraničnými tímami a s hrou dievčat som bola spokojná. Myslím, že máme systém fungovania, trénovania a vzájomného rešpektovania sa nastavený veľmi dobre a to je to najdôležitejšie pre to, aby z nás bol kolektív a tím, ktorý si ide za svojim cieľom.

Väčšina dievčat sa objavuje na reprezentačných zrazoch Kadetiek SR a majú možnosť ukázať, čo v nich je. Blížia sa ME v Slovinsku a každá má šancu zabojovať o miesto v zostave, je už len na nich, ako k tomu pristúpia.

Autor: hadzana
Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Mládež 2.10.2020

Staršie žiačky odohrali prvé zápasy sezóny na domácej palubovke

Posledné dva víkendy sa staršie žiačky prestavili aj na domácej pôde proti...

Aktuálne 27.9.2020

Dorastenky HK AS Trenčín majú za sebou veľmi náročný týždeň

Každá kategória má za sebou 3 stretnutia - dve dohrávané a jedno podľa...

Aktuálne 30.3.2020

Ján Bakoš: Najdôležitejšie sú životy ľudí

Prezident HK AS Trenčín sa vyjadril k aktuálnej situácii.

Aktuálne 23.3.2020

Double hádzanárok HK AS Trenčín v Česko-Slovensko-Poľskej lige

V mesiacoch december 2019 až marec 2020 sa odohrala medzinárodná súťaž v...

Ibo  MSM  SWAN  TOP SERVIS IT  Interway  Atak  Misakspol  BONA fem. n.o.  Chorvan Autodoprava  Lekaren Puchov  ZTS-OTS  Šintavan  Mesto Trenčín  Rádio WOW