Aktuálne 22.3.2019

Hodnotenie prebiehajúcej sezóny mladších žiačok

Trénerka Alena Hrubinová hodnotí prebiehajúcu sezónu.

HK AS Trenčín sa môže pochváliť širokou mládežníckou základňou a preto sa v žiackych kategóriách snažíme o vytvorenie viacerých družstiev. Je to síce ťažšia cesta, na ktorú sme sa dali, ale pevne veríme, že neskôr v dorasteneckej kategórii sa nám to vráti v podobe skúsených a vyhratých hráčok.

Mladšie žiačky HK AS Trenčín teda zastupujú dve družstva. Družstvo A, ktoré v prebiehajúcej sezóne podáva stabilne výborné výsledky a máme s ním tie najvyššie ambície, teda vyhrať Majstrovstva Žilinskeho a Trenčianskeho kraja sa v aktuálnej tabuľke nachádza na 1. mieste. V jesennej časti dievčatá zaznamenali veľký úspech postupom do ČSP ligy a počas troch turnajov nenašli premožiteľa a stali sa celkovým víťazom.

Družstvo B je celkom iný príbeh. Úlohou tohto družstva je naberať svoje prvé hráčske skúsenosti na „veľkom“ ihrisku a v hracom čase 20x20 minút. Tieto podmienky sú úplne odlišné od tých v ktorých dievčatá hrali a hrajú minihadzanú za prípravku. Kým jesenná časť bola veľmi náročná pre dievčatá a prehrali každé stretnutie, v jarnej časti začíname žať prvé úspechy. V aktuálnej tabuľke je družstvo B na peknom 7. mieste.

Autor: ah
Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Mládež 2.10.2020

Staršie žiačky odohrali prvé zápasy sezóny na domácej palubovke

Posledné dva víkendy sa staršie žiačky prestavili aj na domácej pôde proti...

Aktuálne 27.9.2020

Dorastenky HK AS Trenčín majú za sebou veľmi náročný týždeň

Každá kategória má za sebou 3 stretnutia - dve dohrávané a jedno podľa...

Aktuálne 30.3.2020

Ján Bakoš: Najdôležitejšie sú životy ľudí

Prezident HK AS Trenčín sa vyjadril k aktuálnej situácii.

Aktuálne 23.3.2020

Double hádzanárok HK AS Trenčín v Česko-Slovensko-Poľskej lige

V mesiacoch december 2019 až marec 2020 sa odohrala medzinárodná súťaž v...

Ibo  MSM  SWAN  TOP SERVIS IT  Interway  Atak  Misakspol  BONA fem. n.o.  Chorvan Autodoprava  Lekaren Puchov  ZTS-OTS  Šintavan  Mesto Trenčín  Rádio WOW