Aktuálne 12.6.2019

Hodnotenie sezóny 2018/2019: Mladšie dorastenky

Trénerka Iveta Mičiníková hodnotí sezónu mladších dorasteniek.

Do jarnej časti sezóny sme vstupovali zo štvrtého miesta. Na prvom mieste bol Prešov a o skóre nás predbehla Šaľa a Dunajská Streda.

V prvom kole sme doma porazili Dunajskú Stredu no v druhom kole sme na domácej palubovke smolne prehrali so Šaľou, čo nás veľmi mrzelo mali sme síce rovnako bodov ale čakal nás ťažký zápas v Prešove, ktorý bol jasným favoritom súťaže. V Prešove sme prehrali o 3 góly no celý zápas bol vyrovnaný a rozhodlo sa až v závere zápasu. V ostatných zápasoch jarnej časti sme jasne dominovali a vyhrali.

Naším cieľom bolo skončiť do druhého miesta, aby sme sa mohli zúčastniť Česko- Slovenského pohára a tak si zmerať sily aj s majstrom a vicemajstrom Česka. Bohužiaľ sme skončili tretie a túto možnosť sme nemali. Aj keď sezóna skončila a my sme skončili bronzové, pre dievčatá to stále nie je koniec a majú pestrý program. Hráčky, ktoré sú ešte vekovo staršie žiačky sa pripravovali na MSR kde obsadili krásne druhé miesto. Vekovo dorastenky majú ešte reprezentačné povinnosti. Väčšina hráčok sa nachádza v reprezentačnom výbere kadetiek U17 pod vedením dvojice trénerov Iveta Mičiníková a Rastislav Jedinák a pripravujú sa na blížiace majstrovstvá Európy v Slovinsku. Dievčatá zo širšej nominácie sa zase pripravujú na majstrovstvá Európy v Poľsku v plážovej hádzanej.

Iveta Mičiníková (trénerka): So sezónou som veľmi spokojná, ukázali sme, že aj s mladším kádrom dokážeme kolektívnou hrou skončiť na peknom bronzovom mieste. Pred sezónou som reálne rozmýšľala nad tým, aby sme skončili aspoň v prvej polovici, teraz sa nám tretie miesto málilo, lebo sme vedeli ako máličko chýbalo k tomu, aby sme si zahrali česko- slovenský pohár. Viem, že dievčatá chcú hrať, chcú trénovať a hlavne chcú vyhrávať. Ja som s nimi už tri roky a máme vytvorený krásny vzťah plný rešpektu ale aj dôvernosti. Dievčatá sú vo výbere reprezentácie a určili si svoje priority. Ja som na ne hrdá a viem, že ak ostanú ďalšiu sezónu spolu, môžu pomýšľať na krásnu nasledujúcu sezónu.

Autor: admin
Rozpis zápasov

Prečítajte si tiež

archív novinek
Mládež 2.10.2020

Staršie žiačky odohrali prvé zápasy sezóny na domácej palubovke

Posledné dva víkendy sa staršie žiačky prestavili aj na domácej pôde proti...

Aktuálne 27.9.2020

Dorastenky HK AS Trenčín majú za sebou veľmi náročný týždeň

Každá kategória má za sebou 3 stretnutia - dve dohrávané a jedno podľa...

Aktuálne 30.3.2020

Ján Bakoš: Najdôležitejšie sú životy ľudí

Prezident HK AS Trenčín sa vyjadril k aktuálnej situácii.

Aktuálne 23.3.2020

Double hádzanárok HK AS Trenčín v Česko-Slovensko-Poľskej lige

V mesiacoch december 2019 až marec 2020 sa odohrala medzinárodná súťaž v...

Ibo  MSM  SWAN  TOP SERVIS IT  Interway  Atak  Misakspol  BONA fem. n.o.  Chorvan Autodoprava  Lekaren Puchov  ZTS-OTS  Šintavan  Mesto Trenčín  Rádio WOW