Mládež 11.6.2019

Hodnotenie sezóny 2018/2019: Staršie žiačky

Trénerka Katarína Paulínyová hodnotí sezónu starších žiačok.

V krajskej súťaži starších žiačok Trenčianskeho a Žilinského kraja sme mali počas sezóny zastúpenie v podobe A a B družstva.

A-družstvo, tvorené staršími a skúsenejšími hráčkami, malo za cieľ obhájiť medailové pozície z minulej sezóny, čo sa nám v podstate aj podarilo, keďže dievčatá skončili na 2. mieste za Partizánskym. Pred sezónou sme dúfali, že by sme mohli obhájiť aj zlaté medaile z minulého roka, ale v priebehu sezóny nám spravili škrt cez rozpočet dlhodobejšie zranenia kľúčových hráčok družstva, takže sme vo viacerých zápasoch neboli v kompletnom zložení. Celkovo sme odohrali v súťaži 24 zápasov, z ktorých sme 19 vyhrali, 1 remizovali a 4 prehrali. Celkovo môžem s predvedenou hrou a hlavne s prístupom dievčat k tréningom počas celej sezóny vysloviť spokojnosť, aj keď samozrejme stále je čo zlepšovať.

B-družstvo, zložené v podstate z mladších žiačok skončilo síce v súťaži starších žiačok na poslednom mieste, ale v tomto prípade nejde vôbec o výsledky, keďže dievčatá hrajú vo vyššej kategórii hlavne kvôli tomu, aby odohrali zápasy s ťažšími súpermi a získavali skúsenosti. To sa nám aj podarilo zúročiť, keďže vo svojej kategórii mladších žiačok skončili na 1. mieste.

2. miesto A-družstva nám po skončení krajskej súťaže zaručilo účasť na Majstrovstvách Slovenska, ktoré sa konali 7.-9.júna v Bardejove. Dievčatá ma na tomto turnaji veľmi príjemne prekvapili, hrali výborne, kolektívne, bojovali jedna za druhú, vzájomne sa podporovali, nechali na ihrisku srdce a nakoniec skončili na krásnom 2. mieste, keď vo finálovej dráme podľahli družstvu Dunajskej Stredy 18:19 a súper nám tak vrátil finálovú prehru z minuloročných Majstrovstiev Slovenska.

Tak, ako som bola počas sezóny v zopár zápasoch sklamaná, tak celé to napravil tento záverečný turnaj, takže celú sezónu hodnotím ako veľmi úspešnúa verím, že táto nešťastná finálová prehra nás bude len motivovať do ďalšej sezóny, aby sme na sebe ešte viac pracovali.

Výsledky našich dievčat na MSR v Bardejove:

Zápasy v skupine :HK AS Trenčín – Šaľa19:15
HK AS Trenčín – Prešov17:22
HK AS Trenčín – Partizánske22:15
Štvrťfinále:HK AS Trenčín – Bardejov19:17
Semifinále:HK AS Trenčín – Michalovce16:13
Finále:HK AS Trenčín – Dunajská Streda18:19
Autor: admin
Rozpis zápasov
33:30 Športová hala Dom športu, Junácka 6, Bratislava
1.LIGA ŽENY, 4. - 4. kolo, 27.9.2023
Športový klub polície Bratislava Hadzaná - HK AS Trenčín
20:00hod Mestská športová hala Trenčín
5. - 5. kolo, 7.10.2023
HK AS Trenčín - DHK-71 Nesvady

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 3.8.2023

Podporte dobrú vec !

Dovoľte nám Vás informovať a zároveň pozvať na 10. ročník charitatívneho podujatia s názvom – Káčer na bicykli, ktoré...

Aktuálne 13.7.2023

BEACH HANDBALL CUP 2023

HK AS Trenčín Vás srdečne pozýva na Beach Handball Cup 2023. Tešíme sa na Vás!

Aktuálne 26.6.2023

ĎAKUJEME !!!

Na tohtoročnom Prague Handball Cup-e sme sa zúčastnili aj vďaka podpore od Trenčianskeho samosprávneho kraja. ĎAKUJEME !

Tlačová správa 23.2.2023

Pozvánka na prijímacie skúšky

Ibo  MSM  TOP SERVIS IT  Interway  Misakspol  Chorvan Autodoprava  Lekaren Puchov  Mesto Trenčín  Mattoni  miesto pre vasu reklamu