Mládež 5.5.2022

Skvelý koniec a začiatok mesiaca mladých bedmintonistov

Bedmintonisti AS Trenčín majú za sebou vydarený záver uplynulého mesiaca. Júlia Vojtíšková získala striebornú medailu v mixe na kvalifikácii U15 v Púchove, Ján Ďurik bronzovú vo štvorhre na Grand Prix U11 kategórie A v Dolnom Kubíne a Matyáš Šulek zlatú vo štvorhre na Grand Prix U15 kategórie A v Prešove.

Nemenej však úspešne vstúpi aj do nového mesiaca. Hneď v prvý májový deň sa Júlia Vojtíšková, Ján Ďurik a Jakub Oliš predstavili na turnaji Sharks Junior Open 2022 do dvanásť rokov v Brne za účasti slovenských, českých, poľských a ukrajinských hráčov.

Júlia Vojtíšková nestratila v šiestich zápasoch ani set a zaslúžene získala prvenstvo na turnaji. Ján Ďurik obsadil s bilanciou tri výhry, jedna remíza a dve prehry výborné tretie miesto a Jakub Oliš pri svojom vôbec prvom turnajovom vystúpení dva zápasy vyhral a štyri prehral. Napokon obsadil solídne desiate miesto.

Počas najbližšieho víkendu hostí Dolný Kubín turnaj Grand Prix A U17, kde sa predstaví Ela Vojtíšková ako šestka turnaja, Lucia Vašatová ako sedmička a Hana Vašatová. Turnaja sa zúčastní aj nová posila AS Trenčín Matiáš Šulek, ktorý je ale vekom stále v kategórii U15.

Fotogaléria

Autor: Peter ĎURIK

Aktuálne 7.2.2024

GP C U11, U13 a U15 | 3.2.2024 | Medailová žatva

V sobotu 3.2.2024 sa v Malinove konal turnaj GP C U11, U13 a U15, kde si dosýta zahrali:...

GP A U19 Prešov | 4.2.2024

V dňoch 3.-4.2.2024 sa v Prešove konal turnaj GP A U19, ktorého sa zúčastnili Hana a Lucia Vašatové.