Aktuality - archiv 7.10.2007

Bezpečnosť na štadióne

Reakcie na niektoré otázky z diskusného fóra...

1. Ako KONKRÉTNE hodláte riešiť bezpečnosť divákov na štadióne a v jeho okolí?

Bezpečnosť divákov je predmetom každej predzápasovej porady. Tentoraz sme okrem tradičného sedenia vopred nahlásili možnú hrozbu priamo na políciu. Tá už správy o pripravovanej akcii mala. Zakaždým sa snažíme minimalizovať prípadné incidenty. Aj preto bolo vniknutie násilníkov do sektoru trenčianskych fanúšikov bezprostredne po zápase veľmi horúcou témou a fakticky rezonuje stále. Otvárajú sa otázky investovania do monitoringu diania na štadióne. Stále aktuálna je téma infraštruktúry štadióna. Ďalšou z úvah preto je, kontrolovať pohyb divákov po štadióne vo viacerých líniách. V neposlednom rade chceme pokračovať v apelovaní na kompetentné miesta, aby sa problém vandalizmu na športoviskách riešil generálne.

2. Kde KONKRÉTNE sa stala chyba počas sobotňajšieho zápasu?

Tu sa hľadá odpoveď ťažšie. Podľa informácií, ktoré sme za posledné dva dni zhromaždili, boli výrazne posilnené zložky štátnej i mestskej polície. V pohotovosti boli aj železničiari. Podobné zabezpečenie mávame aj pri iných rizikových zápasoch. Doteraz to vždy stačilo. Pred zápasom sme urobili všetky štandardné opatrenia. V piatok sme oznámili pripravovanú akciu na polícii, v sobotu sme informáciu ešte potvrdili. Po zápase a po tom, čo sa stalo, sa dá samozrejme mnohé z toho, čo sa spravilo pre bezpečnosť v hľadisku spochybniť. Fanúšikovia reagujú najmä na to, že SBS-kári, prípadne policajti nestáli priamo v domácom sektore. Tomuto riešeniu sme sa chceli vyhnúť, ale po sobote k nemu zrejme pristúpime. Rovnako budeme podrobne skúmať aj ostatné impulzy pokazujúce na možné zvýšenie bezpečnosti na štadióne.

3. Ako klub hodnotí spoluprácu s najímanou SBS?

Podrobný rozbor bezpečnosti na štadióne býva pravidelnou témou porád. Riešia sa vstupy na štadión, usporiadateľská služba, polícia a samozrejme činnosť SBS. S narastajúcim vandalizmom musíme bezpečnostnú latku postaviť vyššie. Či už s novou alebo so súčasnou SBS. Uvedomujeme si, že náklady prudko vzrastú, ale po nedávnych udalostiach musíme byť pripravení na všetko. Finančná otázka nie je v tomto prípade pre klub limitujúcou.

4. Čo ďalej?

Sobotnú akciu sme sa snažili v rámci možností zmonitorovať. Získané materiály posunieme polícií. Veríme, že jej pomôžu identifikovať výtržníkov. Ďalej chceme prispieť všetkými dostupnými informáciami k potrestaniu vinníkov. Opätovne otvoríme celoslovenskú otázku bezpečnosti na športoviskách. V spolupráci s ostatnými klubmi chceme prijať pravidlá zabraňujúce vstup do areálov štadiónov vagabundom, vydávajúcich sa za fanúšikov.

Autor: MS, ASTN
Rozpis zápasov
3:3 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 8. kolo, 18.9.2021
AS Trenčín - FK Senica
16:00
Slovnaft Cup, 3. kolo, 22.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.9.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Senici

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Senica...

A-tím 18.9.2021

FL | Po deväťdesiatminútovej dominancii a úžasnom obrate iba remíza

Zverenci trénera Petra Hlinku remizovali v zápase 8. kola Fortuna ligy...

ASTV 17.9.2021

Zubairu | Sme si vedomí, čo nás čaká

Náš tím pod vedením trénera Petra Hlinku čaká tento víkend zápas ôsmeho kola Fortuna ligy. Na Štadióne...

Fanúšikovia 16.9.2021

Fanúšikovia | Všetky potrebné informácie k zápasu proti Senici

Mladý tím AS Trenčín čaká zápas 8. kola najvyššej domácej súťaže. V sobotu...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa