A-tím 17.1.2023

Tipsport Malta Cup | Prehra proti rakúskemu WSG Tirol

Zverenci trénera Mariána Zimena podľahli v druhom zápase turnaja Malta Tipsport Cup 2023 rakúskemu prvoligistovi WSG Tirol 1:3 (0:0). Náš jediný gól strelil Rahim Ibrahim. Záverečný zápas turnaja odohráme vo štvrtok o 11.00 h. Hrať budeme o celkové piate miesto.
3:1 (0:0)
Malta
PRÍPRAVNÝ, 11:00
WSG Tirol - AS Trenčín

WSG Tirol | Oswlad (46. Ozegovič) - Rogelj (46. Ranacher), Stumberger (46. Osarenren), Bacher (46. Behounek), Schulz (60. Jaunegg), Tomic (60. Bauernfeind), Rinaldi (46. Forst), Sabitzer (46. Ogrinec), Sulzbacher (46. Ertlthaler), Üstündag (46. Naschberger), Prica (46. Prelec)

AS Trenčín | Kukučka – Mičuda (60. Yem), Bagín (60. Pires), Stojsavljevič (60. Ďuriška), Šebeň (60. Kozlovský) – Hollý (46. Ibrahim), Oladoye (60. Bainovič), Dos Santos (70. Gajdoš) – Kmeť (46. Soares), Emeka (70. Praženka), Okunola (60. Murko)

Góly | 78. Ogrinec (pen.), 85. Forst, 90. Forst - 46. Ibrahim

Žltá karta | 78. Bainovič

Takmer celý prvý polčas patril Tirolu. Všetky nebezpečné situácie však vyriešil Kukučka. Rovnako dobre sme zvládli aj sériu rohových kopov. Prvá naša šanca prišla v polovici prvej časti hry. Kmeť sa uvoľnil v strede poľa, Emeka loptu posunul na Dos Santosa, ale toho súper pred pokutovým územím fauloval. Následný priamy kop Kmeťa brankár WSG vyrazil a Mičuda volejom nenamieril medzi žrde. Päť minút pred koncom prvého polčasu zažehnal nebezpečenstvo po rohovom kope Šebeň. Vstup do druhého polčasu nám vyšiel skvele. Už po pár sekundách hry si Ibrahim vynútil chybu súperovho obrancu a nechytatelne skóroval – 1:0. Na opačnej strane Pricu vychytal dobre postavený Kukučka. Následne sa hra odohrávala najmä v strede poľa. Bola plná súbojov a následných ošetrovaní. Zaujal iba Soares, ktorý ale individuálnu akciu cez polovicu ihriska nedotiahol do zakončenia. V 70. min sa predviedol Dos Santos, avšak spätnú prihrávku mu zblokovali obrancovia WSG. V 77. min Pires zbytočne stratil loptu. Následne spadol v pokutovom území bez cudzieho zavinenia jeden z hráčov Tirolu, ale rozhodca napriek tomu nariadil pokutový kop. Ten Ogrinec premenil a vyrovnal – 1:1. V 85. min po ďalšej zbytočnej strate rozhodol Forst – 2:1. V nadstavenom čase Kukučka vychytal stopercentnú šancu Forsta, ale o chvíľu neskôr už nemal šancu pri strele rovnakého hráča - 3:1. V samom závere našiel Praženka nabiehajúceho Murka, ale jeho strelu zblokovali obrancovia WSG.