Aktuality - archiv 4.8.2010

Tento tím potreboval konkurenciu, tvrdí Kleščík

Peter Kleščík: „Chceme prilákať väčší počet divákov, pretože toto mužstvo si ich zaslúži viac než teraz chodí“

Nečakanou oporou AS sa pre mnohých stal obranca Peter Kleščík. Spoločne s Martinom Ševelom vytvoril už na jar fúngujúcu dvojicu stopérov a nič na tom nezmenil ani návrat Tomáša Peciara a letná príprava. „Moje výkony rastú s výkonmi celého tímu. Žiadny zápas nie je o jednom hráčovi. Keď budeme hrať dobre ako tím, ukážu sa aj jednotlivci,“ povedal skromne stále mladý obranca.

Konkurencia v prvom tíme je dnes jednou z najsilnejších zbraní Trenčína. Na každé miesto v základnej zostave je ďalší kandidát. „Práve to nás posúva vpred. Tento tím potreboval presne takúto konkurenciu. Myslím si, že to prospeje všetkým. Máme veľmi vyrovnaný káder. Na lavičke, ale aj na tribúne nie sú chalani iba do počtu,“ komentoval Kleščík uvedomujúc si, že aj v priebehu uplynulého ročníka sa neraz stalo, že hráč zamieril z civilu priamo na ihrisko, ale aj naopak.

Tím pod vedením trénera Adriána Guľu nezaznamenal počas leta výraznú obmenu kádra, no mužstvo pôsobí v úvode jesene vyzretejším dojmom. „Už na jar sme sa zlepšili po futbalovej stránke. Nie vždy však stačí na úspech iba to. Mužstvá k nám prídu bojovať a brániť. Rovnakým prístupom sa musíme prezentovať aj my. Treba bojovať,“ nechala sa počuť trenčianska devätnástka.

Kleščík je spoľahlivý nielen smerom dozadu, ale svoje kvality ukazuje aj v hre k súperovej bráne. V sobotu v stretnutí s Moldavou nad Bodvou sa v čistej gólovej situácii neulakomil a loptu posunul ešte na Fanenda Adiho. „Videl som nabiehať dvoch chalanov. Tak som tam poslal loptu a napokon z toho bol hetrik pre Adiho. Útočníci sú predsa na to, aby dávali góly. Mne je to jedno, hlavne, aby sme vyhrávali. Možno som mohol dať gól, ale  netrápi ma, že ako stopér sa do podobnej situácie nemusím tak skoro dostať.“

Nielen na ihrisku, ale aj mimo neho na seba zbytočne nestrháva pozornosť. Svojimi výkonmi stále častejšie upútava pozornosť fanúšikov. Rád by však bol, keby ich chodilo na štadión pod Čákovým hradom ešte o niečo viac. „V súčasnosti predvádzame solídny futbal. Chceme prilákať väčší počet  divákov, pretože toto mužstvo si ich zaslúži viac než teraz chodí,“ dodal na záver Kleščík.

Autor: mg
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 17.11.2019

Fotogaléria | Sieň slávy trenčianskeho futbalu 2019

Fotogaléria Petra Kapustu zo slávnostného večera Siene slávy trenčianskeho futbalu 2019...

Sieň slávy 17.11.2019

SSTnF | Do Siene slávy vstúpili Pokorný, Navrátil a Ančic

Novými členmi Siene slávy trenčianskeho futbalu (SSTnF) sa počas uplynulého...

ASTV 14.11.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#34)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 11.11.2019

Koolwijk | Zápas rozhodli naše chyby

Sériu siedmich ligových stretnutí bez plného bodového zisku sme zastavili cenným víťazstvom proti...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak