Aktuality - archiv 4.8.2010

Tento tím potreboval konkurenciu, tvrdí Kleščík

Peter Kleščík: „Chceme prilákať väčší počet divákov, pretože toto mužstvo si ich zaslúži viac než teraz chodí“

Nečakanou oporou AS sa pre mnohých stal obranca Peter Kleščík. Spoločne s Martinom Ševelom vytvoril už na jar fúngujúcu dvojicu stopérov a nič na tom nezmenil ani návrat Tomáša Peciara a letná príprava. „Moje výkony rastú s výkonmi celého tímu. Žiadny zápas nie je o jednom hráčovi. Keď budeme hrať dobre ako tím, ukážu sa aj jednotlivci,“ povedal skromne stále mladý obranca.

Konkurencia v prvom tíme je dnes jednou z najsilnejších zbraní Trenčína. Na každé miesto v základnej zostave je ďalší kandidát. „Práve to nás posúva vpred. Tento tím potreboval presne takúto konkurenciu. Myslím si, že to prospeje všetkým. Máme veľmi vyrovnaný káder. Na lavičke, ale aj na tribúne nie sú chalani iba do počtu,“ komentoval Kleščík uvedomujúc si, že aj v priebehu uplynulého ročníka sa neraz stalo, že hráč zamieril z civilu priamo na ihrisko, ale aj naopak.

Tím pod vedením trénera Adriána Guľu nezaznamenal počas leta výraznú obmenu kádra, no mužstvo pôsobí v úvode jesene vyzretejším dojmom. „Už na jar sme sa zlepšili po futbalovej stránke. Nie vždy však stačí na úspech iba to. Mužstvá k nám prídu bojovať a brániť. Rovnakým prístupom sa musíme prezentovať aj my. Treba bojovať,“ nechala sa počuť trenčianska devätnástka.

Kleščík je spoľahlivý nielen smerom dozadu, ale svoje kvality ukazuje aj v hre k súperovej bráne. V sobotu v stretnutí s Moldavou nad Bodvou sa v čistej gólovej situácii neulakomil a loptu posunul ešte na Fanenda Adiho. „Videl som nabiehať dvoch chalanov. Tak som tam poslal loptu a napokon z toho bol hetrik pre Adiho. Útočníci sú predsa na to, aby dávali góly. Mne je to jedno, hlavne, aby sme vyhrávali. Možno som mohol dať gól, ale  netrápi ma, že ako stopér sa do podobnej situácie nemusím tak skoro dostať.“

Nielen na ihrisku, ale aj mimo neho na seba zbytočne nestrháva pozornosť. Svojimi výkonmi stále častejšie upútava pozornosť fanúšikov. Rád by však bol, keby ich chodilo na štadión pod Čákovým hradom ešte o niečo viac. „V súčasnosti predvádzame solídny futbal. Chceme prilákať väčší počet  divákov, pretože toto mužstvo si ich zaslúži viac než teraz chodí,“ dodal na záver Kleščík.

Autor: mg
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 27. kolo, 13.6.2020
AS Trenčín - FK Pohronie
4:0 Trenčín
Prípravný, 29.5.2020
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
basketbal 1.6.2020

Basketbal | Tréningy odštartovali, klub privítal zaujímavého hosťa

Po futbalistoch a florbalistoch začali zásluhou uvoľnenia karanténnych...

Fotogalérie 31.5.2020

Fotogaléria | Prípravný zápas proti FC Spartak Trnava

Fotogaléria z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava (4:0).

ASTV 30.5.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava (4:0).

ASTV 30.5.2020

ASTV | Tréner Hrnčár a Igor Šemrinec po zápase proti Spartaku Trnava

Tréner Norbert Hrnčár a brankár Igor Šemrinec pre ASTV po prípravnom...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak