Aktuality - archiv 22.8.2010

Depetris: Každý sa chce na Trenčín vytiahnuť

David Depetris: „Nikto nemôže byť prekvapený, keď nás niektorý zo súperov potrápi“

Po troch hladkých domácich víťazstvách a dvanástich góloch v sieti súperových brankárov pricestoval na Sihoť Dolný Kubín (2:1). Zverenci trénera Adriána Guľu mali síce územnú prevahu a vypracovali si množstvo gólových príležitostí, ale hostí držal nad vodou až do záverečného hvizdu brankár Ivan Trabalík. „Súboj s Dolným Kubínom bol asi najťažším zápasom, ktorý sme v tomto ročníku odohrali. Musíme byť však aj na takéto duely pripravení. Rovnako tak fanúšikovia. Práve v takýchto chvíľach potrebuje ich podporu,“ povedal autor oboch presných zásahov David Depetris.

Šesť gólov v sieti Moldavy nad Bodvou a štyri na účte Púchova nebudú pre mužstvo spod Čákovho hradu každodennou záležitosťou. Uvedomuje si to aj hráčska kabína. „Nikto nemôže byť prekvapený, keď nás súper potrápi. Ak si niekto myslím, že každý zápas vyhráme ľahko, nerešpektuje realitu. Táto súťaž nie je jednoduchá. Doma hráme proti tímom stiahnutým na vlastnej polovici. Navyše, proti Trenčínu sa každý chce vytiahnuť. Je to pre nich akoby zápas roka,“ doplnil argentínsky kanonier majúci na svojom konte desať presných zásahov v šiestich ligových súbojoch.

„Dôležité bolo, že sme bojovali až do konca. Rovnako ako v Petržalke. Mužstvo rastie práve v takýchto stretnutiach a nie po víťazstvách 6:0. Vysoká výhra je síce pekná, každý vám zatlieska, ale potlesk si zaslúžime aj po vybojovaných bodoch s Dolným Kubínom,“ hovorí na adresu ďalších troch bodov Depetris, ktorý opäť nezabudol poďakovať spoluhráčom: „Góly sú výsledkom práce celého tímu. Som rád, že skórujem a pomáham mužstvu. To je moja robota. Ak by som ale nedostal prihrávky od Gergela, Adiho, Hlohovského alebo Čögleya, asi by z toho nič nebolo. Hráme ako tím a to je najdôležitejšie.“

V Argentíne neplatí, že faulovaný hráč nekope jedenástku

Hosťujúci kormidelník Ivan Tittel síce nariadený pokutový kop proti svojmu tímu nespochybnil, ale penalta sa mu zdala minimálne prísna. Rovnako tak všetkým protestujúcim Dolnokubínčanom. „Kopol ma do pravej nohy po tom, ako som si posunul loptu. Jednoznačne išlo o faul. Nemám problém povedať, že to nebol penaltový zákrok. Rozhodca sa však nemýlil,“ povedal Depetris, ktorý pokutový kop bez problémov premenil.

Už po druhý raz v tomto ročníku išiel kopať jedenástku po faule na svoju osobu. „Viem, že ešte tréner Galád nechcel, aby sa faulovaný hráč postavil k lopte. Na Slovensku to je tak zavedené. V Argentíne ale niečo podobné neplatí. Ak je faulovaný hráč v poriadku a trúfa si, má najväčšie právo ísť kopať pokutový kop,“ dodal na záver s úsmevom Depetris.

Autor: mg
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 17.11.2019

Fotogaléria | Sieň slávy trenčianskeho futbalu 2019

Fotogaléria Petra Kapustu zo slávnostného večera Siene slávy trenčianskeho futbalu 2019...

Sieň slávy 17.11.2019

SSTnF | Do Siene slávy vstúpili Pokorný, Navrátil a Ančic

Novými členmi Siene slávy trenčianskeho futbalu (SSTnF) sa počas uplynulého...

ASTV 14.11.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#34)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 11.11.2019

Koolwijk | Zápas rozhodli naše chyby

Sériu siedmich ligových stretnutí bez plného bodového zisku sme zastavili cenným víťazstvom proti...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak