A-tím 25.10.2023

Slovnaft Cup | Nečakaná rozlúčka s pohárom na ihrisku piatoligistu

Zverenci trénera Iliju Stolicu sa nečakane rozlúčili s účinkovaním v Slovnaft Cupe. V zápase 4. kola domácej pohárovej súťaže náš tím vyradil po remíze 1:1 a nasledujúcich strelách zo značky pokutového kopu piatoligista FC Lokomotíva Devínska Nová Ves.
2:1 pn (1:1)
Devínska Nová Ves
Slovnaft Cup, 15:00
Lokomotíva Devínska Nová Ves - AS Trenčín

Lokomotíva Devínska Nová Ves | Kleinpeter - Bakaramoko, Hančák, Haník, Hrica (66. M. Vlašič), Thiago, Kačanák (63. Hanúsek), Kubala, Lukáč, Mladenovski, J. Vlašič (78. Rusňák)

AS Trenčín | Kukučka – Kerkez, Bagín, Šuvalija (56. Bariš), Skovajsa – Hájovský (63. Ibrahim), Pires, Gajdoš – Uchegbu (63. Gong), Akila, Sunday (63. Soares)

Góly | 28. Thiago - 45. Gajdoš

Žlté karty | 21. Haník, 73. Hanúsek, 88. Kubala – 47. Šuvalija

Rozhodovali | Marsal – Tokoš, Borsányi

Diváci | 550

Začiatok stretnutia bol nečakane z oboch strán opatrný. Bojovnejšie však doň vstúpil náš tím, ktorý dvakrát pohrozil hneď v úvodnej dvojminútovke. Nasledujúce momenty sa odohrávali najmä v blízkosti stredového kruhu. Náš celok sa napriek vyššiemu držaniu lopty ťažko dostával do predbránkového územia Devínskej Novej Vsi. Niekoľko striel skončilo vysoko nad bránou. V 12. min prišla veľká šanca z rohového kopu, no Akila a ani Hájovský neupratali loptu za brankárov chrbát. O minútu neskôr pohrozil Pires. Jeho strela však išla tesne vedľa žrde. Prvé ohrozenie našej brány prišlo v 18. min zo štandardnej situácie po faule Piresa. Obrovská šanca nášho tímu prišla koncom 26. min, keď nebezpečne centroval Uchegbo. V nasledujúcej minúte prišla obrovská chyba Kerkeza v našej obrane. Do prázdnej brány zakončil Thiago – 1:0. V 35. min prišiel protiútok zo strany Devínskej Novej Vsi, ktorý našťastie skončil nepresnou strelou do bočnej siete. V 40. min sme opäť pohrozili, no Pires svoju šancu nepremenil na gól. V záverečnej minúte prvého polčasu sa gólom do šatne prezentoval Gajdoš – 1:1. V 57. min prišla šanca Uchegba, keď si dvakrát potiahol pred šestnástkou, no jeho strela skončila na brániacom múre Lokomotívy. O dve minúty neskôr ohrozil súperovu bránu aj striedajúci Bariš. Poslednú polhodinu sme súpera do ničoho nepustili, ale ani my sme si šance nevypracovali. V 83. min mohol rozhodnúť Soares, no namieril vysoko nad bránu. O postupujúcom rozhodol napokon až penaltový rozstrel. V ňom sme žiaľ prehrali po nepremenených pokutových kopoch Gajdoša a Kerkeza - 5:6.

1:0 Štadión Sihoť