Aktuality - archiv 24.8.2010

Hralo sa celkom zostra a to z oboch strán, potvrdil Holúbek

Peter Kleščík: „Prvých tridsať minút nám chýbala agresivita, neskoro sme dostupovali, súper mal veľa priestoru“

Zo šatne vyšiel s kusom ľadu, ktorý si predtým prikladal na nakopnutý členok. Ďalšia pripomienka, že seniorský futbal bolí o niečo viac ako ten mládežnícky. „Hralo sa celkom zostra a to z oboch strán,“ povedal len devätnásťročný Jakub Holúbek pomaly si nachádzajúci stabilné miesto v základnej zostave. Potvrdil to aj v utorňajšom stretnutí Slovenského pohára proti Bernolákovu (6:0). Bol aktívny, prihrával, strieľal. „Pomaly si zvykám. Viacerí dorastenci sme v tíme od zimy a to nám pomohlo. Musím povedať, že v takomto mužstve nie je príliš ťažké dostať sa do toho,“ skromne dopĺňa nádejný stredopoliar.

Stretnutie s druholigovým Bernolákovom bolo pre zverencov trénera Adriána Guľu povinnou jazdou. V úvodných minútach to však vyzeralo trochu inak a uvedomuje si to aj náš mládežnícky reprezentant. „Tréner nám cez prestávku povedal, že hráme príliš profesorsky. V druhom dejstve sme začali viac bojovať a jazdiť,“ prezradil Holúbek, ktorého slová rozmenil na drobné obranca Peter Kleščík: „Prvých tridsať minút nám chýbala agresivita, neskoro sme dostupovali, súper mal veľa priestoru. Chceli sa ukázať. Po prvom góle sa to trochu upokojilo a v druhom polčase sme hrali to, čo nám je vlastné.“

Domáci pohár je dnes pre Trenčín jedinou príležitosťou ako sa v súťažnom zápase porovnať s najlepšími tímami na Slovensku. „Môžeme sa konfrontovať so silnými mužstvami a priviesť sem nejaké corgoňligové mužstvo. Je tu šanca otestovať sa. Musíme si však najskôr poradiť so slabším, či už doma alebo vonku. Túžime si zahrať s kvalitnými súpermi a potiahnuť to, čo najďalej,“ nechal sa počuť Kleščík.

S Godálom skúsi vyjednať nižší príspevok do kasy

Dnes neodmysliteľný člen stopérskej dvojice AS si pri absencii Martina Ševelu navliekol na ruku kapitánsku pásku. Nebolo to však po prvý raz. Už v prípravných stretnutiach priviedol svoj tím na ihrisko v pozícii kapitána. „Pásku som nosil, keď som hral za starších žiakov v Čadci. To však bolo dávno,“ povedal Kleščík tušiac, že z jeho strany príde nejaký vklad do tímovej pokladne. „Pásku som už mal, nebolo to po prvý raz. Možno sa s Borisom na niečom dohodnem,“ usmieva sa stále mladý obranca.

Počas zápasu ho v komornej atmosfére pohárového súboja bolo neraz počuť. „Spoluhráčov treba povzbudiť a usmerniť. Ako stopér sa učím dirigovať hru pred sebou. Toto mi ešte chýba. Je jedno, či som kapitán, alebo nie. Komunikovať treba,“ dodal na záver Kleščík.

Autor: mg
Rozpis zápasov
  Žilina
Fortuna liga, 19. kolo, 15.2.2020
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
1:1 Nitra
Fortuna liga, 18. kolo, 7.12.2019
FC Nitra - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 11.12.2019

Basketbal | Nový šport v AS Trenčín, tréningy detí trikrát do týždňa

Najmladším členom Asociácie športov sa len pred niekoľkými týždňami...

ASTV 7.12.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Nitre

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 18. kola Fortuna ligy proti FC Nitra (1:1).

ASTV 7.12.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Nitre

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC Nitra (1:1).

A-tím 7.12.2019

FL | Nepremenené šance nás obrali o víťazstvo v Nitre

Zverenci trénera Norberta Hrnčára remizovali v zápase záverečného kola jesene na...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak