Aktuality - archiv 24.8.2010

Hralo sa celkom zostra a to z oboch strán, potvrdil Holúbek

Peter Kleščík: „Prvých tridsať minút nám chýbala agresivita, neskoro sme dostupovali, súper mal veľa priestoru“

Zo šatne vyšiel s kusom ľadu, ktorý si predtým prikladal na nakopnutý členok. Ďalšia pripomienka, že seniorský futbal bolí o niečo viac ako ten mládežnícky. „Hralo sa celkom zostra a to z oboch strán,“ povedal len devätnásťročný Jakub Holúbek pomaly si nachádzajúci stabilné miesto v základnej zostave. Potvrdil to aj v utorňajšom stretnutí Slovenského pohára proti Bernolákovu (6:0). Bol aktívny, prihrával, strieľal. „Pomaly si zvykám. Viacerí dorastenci sme v tíme od zimy a to nám pomohlo. Musím povedať, že v takomto mužstve nie je príliš ťažké dostať sa do toho,“ skromne dopĺňa nádejný stredopoliar.

Stretnutie s druholigovým Bernolákovom bolo pre zverencov trénera Adriána Guľu povinnou jazdou. V úvodných minútach to však vyzeralo trochu inak a uvedomuje si to aj náš mládežnícky reprezentant. „Tréner nám cez prestávku povedal, že hráme príliš profesorsky. V druhom dejstve sme začali viac bojovať a jazdiť,“ prezradil Holúbek, ktorého slová rozmenil na drobné obranca Peter Kleščík: „Prvých tridsať minút nám chýbala agresivita, neskoro sme dostupovali, súper mal veľa priestoru. Chceli sa ukázať. Po prvom góle sa to trochu upokojilo a v druhom polčase sme hrali to, čo nám je vlastné.“

Domáci pohár je dnes pre Trenčín jedinou príležitosťou ako sa v súťažnom zápase porovnať s najlepšími tímami na Slovensku. „Môžeme sa konfrontovať so silnými mužstvami a priviesť sem nejaké corgoňligové mužstvo. Je tu šanca otestovať sa. Musíme si však najskôr poradiť so slabším, či už doma alebo vonku. Túžime si zahrať s kvalitnými súpermi a potiahnuť to, čo najďalej,“ nechal sa počuť Kleščík.

S Godálom skúsi vyjednať nižší príspevok do kasy

Dnes neodmysliteľný člen stopérskej dvojice AS si pri absencii Martina Ševelu navliekol na ruku kapitánsku pásku. Nebolo to však po prvý raz. Už v prípravných stretnutiach priviedol svoj tím na ihrisko v pozícii kapitána. „Pásku som nosil, keď som hral za starších žiakov v Čadci. To však bolo dávno,“ povedal Kleščík tušiac, že z jeho strany príde nejaký vklad do tímovej pokladne. „Pásku som už mal, nebolo to po prvý raz. Možno sa s Borisom na niečom dohodnem,“ usmieva sa stále mladý obranca.

Počas zápasu ho v komornej atmosfére pohárového súboja bolo neraz počuť. „Spoluhráčov treba povzbudiť a usmerniť. Ako stopér sa učím dirigovať hru pred sebou. Toto mi ešte chýba. Je jedno, či som kapitán, alebo nie. Komunikovať treba,“ dodal na záver Kleščík.

Autor: mg
Rozpis zápasov
18:00 Žilina
Fortuna liga, 28. kolo, 4.7.2020
AS Trenčín - ŠKF Sereď
1:3 Senica
Fortuna liga, 29. kolo, 27.6.2020
FK Senica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.7.2020

ASTV | Van Kessel pred zápasom proti Seredi

ASTV vám prináša rozhovor s Ginom van Kesselom pred stretnutím 4. kola nadstavby Fortuna ligy...

Fanúšikovia 3.7.2020

Fanúšikovia | Informácie k zápasu proti Seredi

Základné informácie pre fanúšikov týkajúce sa víkendového domáceho zápasu 4. kola nadstavby...

ASTV 1.7.2020

Ančic | Zaujíma ma iba to, čo bude v najbližšiu sobotu

Hlavným trénerom fortunaligového tímu AS Trenčín sa na prelome týždňov stal Juraj...

A-tím 30.6.2020

Pirinen | Chcem pomôcť klubu k úspechom

Fínsky reprezentant Juha Pirinen má za sebou prvý tréning vo farbách AS Trenčín. Po pondelňajšom...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak
×
Dnes v 18:00 |
AS Trenčín
ŠKF Sereď