A-tím 9.2.2024

A-tím | Ďalší mládežník s prvou zmluvou v AS Trenčín

Talentovaný mládežník Adrián Fiala podpísal svoju prvú profesionálnu zmluvu s AS Trenčín. Prvé futbalové kroky stále len osemnásťročného záložníka odštartovali na juhu Slovenska v OTJ Palárikovo. „Pocity sú super, som veľmi rád, že sa mi podarilo podpísať svoj prvý kontrakt práve tu, s tým cieľom som sem prichádzal,“ povedal po podpise zmluvy Fiala.

Adrián prestúpil do trenčianskej This is my sen Academy v lete 2020 z FC Nitra. Jeho efektivita aj napriek pozícií záložníka patrí k najlepším v našej mládeži. V sezóne 2021/2022 zúročil svoje gólové príležitosti a desiatimi vsietenými gólmi prispel k zisku majstrovského titulu našej U17. V aktuálnej sezóne má na dosah rovnaký ciel a to zisk titulu s tímom do devätnásť rokov, ktorá prečkala zimu na prvej priečke: „Mojim cieľom je aktuálne vyhrať ligu s 19-stkou a opäť si zahrať mládežnícku Ligu majstrov,“ povedal Fiala. Ten túto prestížnu súťaž okúsil už ako sedemnásťročný, keď mal možnosť zasiahnuť do play-off zápasov Ligy majstrov proti aténskemu Panathinaikos FC. Osemnásťročný Fiala však netúži len po zisku prestíže v “devätnástke“, jeho cieľom je odohrať svoje prvé minúty aj v najvyššej slovenskej mužskej súťaži.

Mladý nádejný záložník sa pred rokom predstavil aj v zápasoch zimnej prípravy. Jeho debut proti FK Rača bol ošperkovaný premiérovým gólom za A-tím. „Oproti mládežníckemu futbalu je to skok. Futbal je rýchlejší a po fyzickej stránke súbojovejší. Dá sa to však zvládať, ale treba naďalej pracovať,“ povedal Fiala. Talentovaný mladík rovnako ako jeho spoluhráči Lukáš Mikulaj a Tadeáš Hájovský prešiel cez krídla našej úspešnej akadémie až do mužského futbalu. „V kabíne sa cítim veľmi dobre, myslím si, že ma prijala v poriadku, je to aj kvôli mojim rovesníkom z 19-stky, s ktorými už máme niečo odkopané,“ dodal Adrián.

Autor: astn
Rozpis zápasov
4:0 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 27. kolo, 13.4.2024
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
17:30 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 28. kolo, 19.4.2024
AS Trenčín - FC Košice
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.4.2024

Kupusovič | Musíme nadviazať na výkon z predošlého zápasu

Náš tím spod Čákovho hradu čaká koncom týždňa vstup do druhej polovice...

Fanúšikovia 18.4.2024

Fanúšikovia | Počas prestávky ligových zápasov prichádza Pepsi trefa

AS Trenčín prináša v spolupráci s partnerom pitného režimu klubu novú...

ASTV 16.4.2024

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac marec

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

ASTV 16.4.2024

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca marec

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite si...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa