Aktuality - archiv 8.5.2012

Škrtel FA Cup nezískal, gól Pupiša

\N

Wembley tretíkrát v tejto sezóne Liverpoolu neprialo. Vo finále FA Cupu „The Reds“ prehrali s finalistom Ligy majstrov o gól 1:2. Reprezentačný obranca Martin Škrtel odohral celý zápas. Duel týchto dvoch súperov sa včera opakoval a Liverpool Chelsei vrátil požičané aj s úrokmi. Prvýkrát si počas jarnej časti neobliekol dres Zaglebie Lubin Csaba Horváth. Napriek jeho absencii „oranžoví“ zvíťazili nad Zabrze 2:1. V polčasovej prestávke striedal Simaa Sabrosu Filip Hološko a v 86. min strelil za Besiktas kontaktný gól do siete gólmana Galatasarayu Musleru. Aj jeho pričinením sa zrodila remíza 2:2. Holandská dvojica Karol Mondek – Lukáš Ďuriška je už na Slovensku, keďže sa druhá najvyššia holandská súťaž skončila. Voľno mali futbalisti Tavrye František Kubík a Adi Fanendo.

V regionálnych súťažiach sa najviac darí piešťanskej „légii“. Trojica Valla, Bretschneider, Rožník ťahá klub z kúpeľného mesta do III. ligy. V I. dorasteneckej lige sa strelecky darilo Martinovi Pupišovi. V Ružomberku tímu z hlavného mesta zabezpečil tri body.

ANGLICKO Anglický pohár - finále:
Chelsea - FC Liverpool 2:1 - Martin Škrtel odohral za Liverpool celý duel.

ANGLICKO I. liga
Liverpool – Chelsea 4:1 – Martin Škrtel odohral celý zápas.

POĽSKO I. liga
Lubin - Zabrze 2:1 - Csaba Horváth nehral.

TURECKO I. liga - o titul
Galatasaray - Besiktas 2:2 - Filip Hološko za hostí absolvoval druhý polčas a skóroval.

SLOVENSKO III. liga
Šamorín – Nové Město nad Váhom 1:0 – Lukáš Šebek odohral za zostí celý zápas. Roland Szabó hral do 23. min, Anton Končitík a Tomáš Marček nehrali.

Moravany – Slovan juniori 0:0 – Martin Dzurilla odohral celý zápas, Lukáš Gálik hral do 83. min a dostal žltú kartu.

Dunajská Lužná – Trnava B 2:4 – Jakub Hrnčár odohral za domácich celý zápas, Ľubomír Mezovský nenastúpil.

Dolná Ždaňa – Ružiná 2:1 – Tomáš Peciar (Ružiná) odohral celý zápas.

SLOVENSKO Majstrovstvá regiónu západ
Bánovce – Piešťany 0:1 – Peter Valla a Filip Bretschneider odohrali za Piešťany celý zápas. Matej Rožník nastúpil v 68. min. Bretschneider a Rožník dostali žltú kartu.

SLOVENSKO IV. Liga
Dolné Vestenice – Trenčianske Stankovce 0:0 – Stanislav Kvasnica a Patrik Škvarka odohrali celé stretnutie. Silvester Puna nehral (všetci Tr. Stankovce).

Prečín – Partizánske 4:1 – David Badinský (Partizánske) odohral celý zápas.

Danubia Bratislava – Inter Bratislava 5:2 – Peter Čibík za hostí odohral prvý polčas.

SLOVENSKO I. dorastenecká liga
Ružomberok – Petržalka 1:2 – Martin Pupiš za hostí nastúpil v 68. min a strelil rozhodujúci gól.

ČESKO Moravskoslezská futbalová liga
Frýdek-Místek – Hulín 5:1 – Slavomír Molnár nastúpil za domácich v 80. min.

Autor: mj

A-tím 19.4.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...