Aktuality - archiv 13.12.2010

Do prvého tímu sa tlačia ďalší dorastenci

Radúz Dorňák: "Hlavným krédom pri redukcii kádra bola kvalita a perspektíva hráča pre náš klub a nie vek či zásluhy za minulosť"

Memoriálom Dr. Václava Jíru v Prahe skončili futbalovú jeseň starší dorastenci AS Trenčín. Po prvej polovici sezóny im patrí priebežné siedme miesto. Zverenci trénera Radúza Dorňáka minulú sezónu slávili triumf v súťaži. V práve prebiehajúcom ročníku sa v prvom tíme presadila dvojica hráčov - Samuel Štefánik a Jakub Holúbek. Prvé minúty začal zbierať aj stále iba sedemnásťročný Tomáš Malec. Pevnou súčasťou kabíny sú aj Karol Mondek a Patrik Mišák.

Po jesennej časti aktuálnej sezóny bude tento trend asi pokračovať. S najväčšou pravdepodobnosťou do zimnej prípravy A-tímu nastúpia Roland Szabó, Lukáš Ďuriška a obranca Róbert Mazáň. Najvyššie hodnoteným hráčom jesennej časti bol práve Szabó, najlepším strelcom osemgólový Gabriel Bezák.

Dorastenci počas jesene dokázali prevalcovať Dunajsku Stredu (9:0), ale aj prehrať o štyri góly na Slovane a o päť gólov v Podbrezovej. V šestnástich zápasoch si pripísali osem výhier, dve remízy a šesť prehier. „Z majstrovského tímu ostalo len torzo. V porovnaní s minulými ročníkmi sme novovznikajúci káder skladali najmä z perspektívnych hráčov, pričom hráčov končiacich v dorasteneckej kategórii je minimum. Hlavným krédom pri redukcii kádra bola kvalita a perspektíva hráča pre náš klub a nie vek či zásluhy za minulosť,“ povedal hlavný tréner staršieho dorastu Radúz Dorňák.

Vekový rozdiel medzi niektorými hráčmi je preto až vyše dva a pol roka. Priemerný vek má Trenčín jeden z najnižších v dorasteneckej lige. Siedmu priečku tréner Dorňák pripisuje hlavne dlhodobej absencii niektorých kľúčových hráčov, tiež poklesu a nevyrovnanosti formy viacerých hráčov základnej zostavy. Tréner spomenul aj prílišnú snahu o ofenzívu, ktorá znamenala chyby v obrane. „Napriek tomu budeme aj v jarnej časti preferovať ofenzívny spôsob hry. Samozrejme, že súčasne s tým budeme pracovať na zdokonalení  organizácie hry po strate lopty,“ dodal Dorňák. Zimnú prípravu starší dorastenci odštartujú 10. januára.

Autor: rn
Rozpis zápasov
  Žilina
Fortuna liga, 19. kolo, 15.2.2020
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
1:1 Nitra
Fortuna liga, 18. kolo, 7.12.2019
FC Nitra - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 11.12.2019

Basketbal | Nový šport v AS Trenčín, tréningy detí trikrát do týždňa

Najmladším členom Asociácie športov sa len pred niekoľkými týždňami...

ASTV 7.12.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Nitre

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 18. kola Fortuna ligy proti FC Nitra (1:1).

ASTV 7.12.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Nitre

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC Nitra (1:1).

A-tím 7.12.2019

FL | Nepremenené šance nás obrali o víťazstvo v Nitre

Zverenci trénera Norberta Hrnčára remizovali v zápase záverečného kola jesene na...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak