Aktuality - archiv 3.11.2007

Horváth: Sencu sme body darovali

Podľa Csabu Horvátha prišlo mužstvo v jednom zápase o všetko, čo doteraz vybudovalo

Mužstvo Roba McDonalda cestovalo k Slnečným jazerám sebavedomo a už aj remízu považovalo za prijateľnú stratu. Všetko bolo napokon inak a Trenčania sa zo Senca vrátili s potupnou prehrou (0:3). Po takomto zápase sa slová hľadajú veľmi ťažko. Naša voľba preto padla na hovorcu kabíny a kapitána mužstva Csabu Horvátha. „Sencu sme body doslova darovali. Aj dva dni po zápase som z toho hotový. Veľmi nás to mrzí,“ povedal na úvod skúsený stopér.

Trenčín začal aktívne a po druhej šanci Martina Doubeka dostal Martin Minarčík výhodu pokutového kopu. Nenapodobnil však úspešnú realizáciu penalty zo zápasu proti materskej Žiline a o niekoľko minút neskôr išli domáci do vedenia. „Súperovi sme prvý gól doslova darovali. Psychicky sme ho postavili na nohy. Využil všetko, čo sme mu ponúkli. Naopak, my sme minimálne dvojnásobný počet šancí opäť nepremenili,“ smutne skonštatoval Horváth a pokračoval: „Podobný úvod v tak dôležitom zápase zamáva takmer s každým tímom. Mali sme však dosť času a dosť šancí, aby sme sa vrátili do zápasu. Na šance sa ale nehrá. Súperovi začali dochádzať sily, dostávali sme ho pod tlak a vtedy prišiel druhý gól.“

AS premrhalo ideálnu možnosť odpútať sa od posledného Senca a dotiahnuť sa na mužstvá pred sebou. Po fiasku na predmestí Bratislavy však opäť spadlo až po krk do boja o záchranu. „Jedným zbabraným zápasom sme sa pripravili o všetko čo sme doposiaľ vybudovali. Prehrali sme v tom najnevhodnejšom momente. Namiesto toho, aby sme súperovi ešte viac odskočili, vrátili sme ho do hry. Mali sme šancu posunúť sa vyššie. Teraz sa opäť musíme sústrediť najmä na boj o záchranu,“ uvedomuje si dvadsaťpäťročný rodák z Dunajskej Stredy.

Do konca jesennej časti však zostávajú ešte tri zápasy a mladý tím spod Čákovho hradu môže pokazený dojem vylepšiť na domácom ihrisku proti Slovanu Bratislava alebo Ružomberku, prípadne v Trnave. „Musíme sa z tejto facky rýchlo otriasť. Prehrali sme bitku, ale nie vojnu. V predchádzajúcich stretnutiach sme zistili, že môžeme hrať s každým a z toho musíme vychádzať,“ dodal na záver Horváth.

Autor: MG
Rozpis zápasov
18:00 Senica
Fortuna liga, 30. kolo, 11.7.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Prípravný, 5.7.2020
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 6.7.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti MŠK Púchov

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti MŠK Púchov (2:0).

Fanúšikovia 6.7.2020

Fanúšikovia | Zápas proti Nitre odohráme na štadióne v Senici

Zápas záverečného 5. kola nadstavbovej skupiny o udržanie vo Fortuna lige...

A-tím 6.7.2020

Kadák | Viac ako góly ma poteší úspešná baráž

Vekom stále iba tínedžer Jakub Kadák zažíva skvelú ligovú jar. Odchovanec This is my sen...

Fotogalérie 6.7.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Seredi

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti MŠK iClinic Sereď (3:2).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak