Aktuality - archiv 17.2.2011

Nestačí povedať ďakujem, rozlúčil sa Adi

Fanendo Adi sa chce vrátiť a osláviť so spoluhráčmi postup

„V Trenčíne som dostal šancu na posun. Bol to veľmi dôležitý krok v mojej kariére,“ povedal po dva a pol roku pod Čákovým hradom Fanendo Adi. Mladý nigérijský útočník síce prednedávnom podpísal nový dvojročný kontrakt, ale prišla ponuka z ukrajinského Metallurgu Doneck. Ani jedna zo zainteresovaných strán sa prestupu nebránila a štvrtkový tréning bol už bez rodáka z Lagosu.

Ukrajina je veľkou neznámou nielen pre dvadsaťročného Nigérijčana, ale aj pre nás. Celkom iný životný štýl, nová spoločenská a futbalová kultúra. „O Ukrajine toho veľa neviem. Hovoril som však s nejakými ľuďmi a tí mi prestup odporučili,“ povedal Adi počas svojho posledného dňa s dnes už bývalými spoluhráčmi.

Kto bol ten, kto povedal Adimu, aby išiel do toho? „Odporučil mi to Yaya Touré. Hovoril som s ním počas rokovania o prestupe. Je to pre mňa výzva. Podľa Tourého dostanem priestor na rast, kvalitné podmienky a skvelé tréningové možnosti. Ukrajinu mi odporučil aj Sani Kaita,“ nechal sa počuť jedenásťgólový strelec z jesennej časti I. ligy. Touré má za sebou tri roky v drese FC Barcelona a dnes hrá za Manchester City. Nigérijský reprezentant Kaita je hráčom AS Monaco na hosťovaní v Iraklise Solún.

Zmenu, ktorá prichádza berie ako daň pokroku. „Podstatné je napredovať. Aj v Trenčíne som si zvykal na nové veci,“ povedal Adi a na adresu AS dodal: „Nestačí povedať ďakujem. Tu som naštartoval svoju kariéru. Hoci som iba na začiatku, som vďačný. Bolo skvelé byť s týmto tímom. Učiť sa od spoluhráčov ako sú David (Depetris), Béla (Horváth), Aldo (Báez) alebo Ševa (Ševela). Nie je priestor na inú rozlúčku s fanúšikmi, ale aspoň takto im ďakujem za podporu v dobrom i zlom. Je však čas na zmenu. Futbal je aj o tom...“

Do Trenčína sa chce vrátiť – na oslavu postupu

Adi už dnes vie, že v lete sa chce do Trenčína vrátiť. „Chcem s chlapcami osláviť postup. Dúfam, že sa im to podarí,“ povedal nádejný zakončovateľ a na záver dodal: „Na Trenčín nezabudnem. Mám tu veľa priateľov. Začal som tu hrať veľký futbal. Rád sa sem budem vracať.“ Veľa šťastia Fanendo!

Autor: mg
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 12. kolo, 20.10.2019
AS Trenčín - FK Senica
2:2 Žilina
Fortuna liga, 11. kolo, 6.10.2019
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 19.10.2019

ASTV | Chudý pred zápasom proti Senici

ASTV vám prináša rozhovor s Denisom Chudým pred stretnutím 12. kola Fortuna ligy proti FK Senica...

ASTV 19.10.2019

ASTV | Rozhodnite o tom, kto strelil gól mesiaca september

ASTV vám prináša septembrovú edíciu ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS...

ASTV 18.10.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#31)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

ASTV 18.10.2019

Hviezdy deťom | Tohtoročný výťažok prekročil 30 000 €

Jedenásty ročník charitatívneho podujatia Hviezdy deťom priniesol všetko, čo ho...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak
×
Dnes v 17:00 |
AS Trenčín
FK Senica