Zápasy - archiv 15.4.2011

Za pätnásť minút bolo po zápase

AS Trenčín – FK Bodva Moldava nad Bodvou 6:1 (4:0)

Šieste víťazstvo v rade vybojovali zverenci trénera Adriána Guľu v domácom zápase proti Moldave nad Bodvou. Jediný premožiteľ AS v tomto ročníku odišiel zo Sihote s vysokou prehrou 1:6. Ďalší hetrik zaznamenal argentínsky kanonier David Depetris. Zostávajúce góly pridali kapitán Martin Ševela, Jorge Salinas a Lester Peltier.

Depetris sklepol loptu po desiatich minútach hry na Štefánika, ale jeho strelu zblokoval jeden z obrancov hostí. Už o minútu neskôr vypichol Salinas loptu na polovici ihriska. Potiahol ju až na hranicu pokutového územia a následne našiel presne hlavu Depetrisa – 1:0. O ďalšie dve minúty našiel Valla po rohu Ševelu a kapitán AS upravil na rozdiel dvoch gólov. Už v 17. min bolo fakticky po zápase. Tvrdý center poslal do pokutového územia Kleščík a Depetris iba jemným tečom hlavou dal tretí gól Trenčína. Po necelej pol hodine to bolo už rozdielom štyroch gólov. V priebehu štvrťhodiny uzavrel svoj hetrik Depetris. Na hranici pokutového územia sa uvoľnil okolo obrancov a ľavačkou poslal loptu k žrdi. Ešte do prestávky mohli prísť ďalšie presné zásahy AS. Po paráde Vallu trafil žrď Mazán, následne Salinasovu strelu vyboxoval hosťujúci brankár a Holúbek namiesto strely zvolil prihrávku. Posledné slovo v prvom polčase však mali hostia. Volešák ale Vlčekovu strelu z blízka bravúrne zneškodnil.

Vlček pohrozil aj v úvode druhého polčasu, ale na Volešáka ani tentoraz nevyzrel. Následne po chybe obrany AS nastrelil žrď Liman. Zverenci trénera Guľu evidentne poľavili, ale napriek tomu prišli ďalšie góly v súperovej sieti. Štefánik poslal spätnú prihrávku do pokutového územia a Salinas bez problémov skóroval – 5:0. Pár minút pred záverečným hvizdom dal šiesty gól nový hráč Peltier. Následne striedajúci Bernardo nastrelil brvno. Hostia sa napokon radovali z čestného úspechu. Po faule Báeza premenil pokutový kop Kostoláni.

Góly: 11., 17. a 27. Depetris, 13. Ševela, 61. Salinas, 83. Peltier - 90. Kostoláni

Žlté karty: 30. Depetris, 89. Báez – 29. Kostoláni, 31. Tskaroziya, 53. Majný

Domáci: Volešák – Godál, Kleščík, Ševela, Valla (58. Peltier) – Štefánik, Báez, Salinas – Mazan (75. Mondek), Depetris (62. Malec), Holúbek

Hostia: R. Novák – Kostoláni, M. Kováč, M. Lauko, Majný – Timkovič, Tskaroziya (37. Kokanovič), Pacanda, Hanták (32. Bernardo) – Vlček (83. Gavlák), Liman

Rozhodovali: Kružliak – Tomčík, Súkeníková